Müslümanım ama bence ahlaklı değilim?

Aslında yeni genel olarak ahlakliyim. insanlarin degerlerine saygi gosteririm vs. Cok sukur muslimanim da. Arada sirada da ibadetlerimi yerine getirmeye calisirim. Ama eger musluman bir yerde dogmus olmasaydik cok tan cinsel iliskiye girmis olurdum ya da her gun içiyor olurdum. bunlari yapmamam simdi benim ahlakli oldugumu mu gosteriyor?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ahlak emeğe saygıdan geçer. Ahlaklı insanların evrensel anlamda özelliği emeğe olan saygısıdır. Misal, ateist birisi ahlaklı olabilir mi? Hiçbir dine ve yaratıcıya inanmayan birisi dinlilere göre her türlü şeyi yapabilir olarak düşünülür. Çünkü, dinliler insanı kötülüklerden alıkoyan şeyin dinin içinde gelen ahlak paketinde olduğuna ve eğer kişi dine veya yaratıcıya inanmıyorsa insanın her türlü kötülüğe açık bir şekilde adeta kudurmuş köpek gibi önüne gelene saldıracağına, kadına kıza sarkacağına dolayısıyla ahlaksız olacağına, çalıp çırpacağına, başkasının Hakkını yiyeceğine inanırlar; ki bu yüzden dinsiz (deist) ya da allahsız (ateist) onlar için son derece ahlaksız iki unsurdur. Peki ahlak sadece dinlilerin ya da teistlerin tekelinde mi? Elbette değil... Eğer öyle olsaydı dünyada ateist nüfusun fazla olduğu toplumlarda insanların dinli toplumlardan daha ahlaksız olması gerekirdi ki herkes bilir durum tam tersidir.

Ahlak emeğe olan saygıdan geçer. Misal, bir kadın ve bir erkek birbirlerinde duygusal yatırım yapmışlar birbirlerinde emek harcamışlar şimdi çıkıp gelip bir başkası o kadını veya erkeği elde etmeye kalkarsa o ilişkideki emeği yok etmeye kalkar. İşte bu ahlaksızlıktır.!

Ya da sen bir mal sahibisin, yıllarca çalışmış dişinden tırnağından biriktirmiş ve sahip olmuşsun ve birisi zorbalıkla elinden almaya çalışıyor. İşte senin emeğine saygı duymuyor. Ahlaksızlık.!

Bu emek sömürüsünü her alana yayabilirsin. Her alanda her şeyde bir başkasının emeğini kendine payende yaparsan o Zaman ahlaksızlık yapmış olursun.

Bazen ilişkilerde bir başkasıyla çıkmak için onun kız veya erkek arkadaşıyla çıkanlar oluyor. Sen asıl hedefin olan kişiye yakınlaşmak istiyorsun ve bunun için o kişinin arkadaşıyla çıkmaya başlarsan bir başkasının emeğini sömürdüğün için ahlaksızlık yapmış olursun.

Aslında herşey açık. İçine sor o sana söyler ahlaklı olup olmadığını.!

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öyle bir ortamda doğmuş olanlara öyle bir yerden sıyrılacak kapasite de verilir. Allah adaletlidir. O yüzden fazla takılma en azından hataya düşmüyorsun. Bu da ahlaklı oluşundandır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Öncelikle ahlaktan anlayışımız nedir? Müslümanlar ÇİN' e gidip taklit telefonlara marka yapıştırıp getiriyorlar. Oradaki firma sahipleri de bunları iş icabı öğle yemeğine götürüyor. Sonrada dönüp adamlara etlerin helal kesim olup olmadığını soruyor.

0|0
    0|0
  • ne bıleyım ben takıl kafana gore

0|0
    0|0
  • Yaptınmı seks alkol içtinmi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İnsanların değerlerine saygı gösteriyorsan ve iyi olana yöneliyorsan ahlaklısındır zaten. İçip sevişmek ahlak kıstası değildir.

0|0
    0|0
  • Ehveni şer

0|0
    0|0
Yükleniyor...