İnancım mı zayıf yoksa ben bir ruh hastası mıyım?

Ne olur yadırgamayın... Rabbimden uzaklaşmak istemiyorum ama yaklaşık 6 aydır bir haller oldu bana sorgulamaya başladım birçok şeyi. namazımı da aksatmadan kılıyorum ama inanın içimden gelmeyerek kılıyorum neye neden dua ettiğimi bilmiyorum Peygamber efendimizin adı geçtiğinde yüreği kıpır kıpır sevgi dolu olan ben şimdi hiçbirşey hissedemiyorum ne olur bir yol önerin imanımı nasıl kuvvetlendirirm böyle ölmek istemiyorum sizce ben inançsız bir insan mıyım?

0|1
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• Sorgulamak güzeldir ama cevap bulamamak sıkıntıya yol açar.
    Teslimiyeti tam manasıyla yapamadığınızı varsayıp durumun bundan ileri geldiğini hissediyorum; nedir sizi teslimiyete götürmeyen? Ters gelen hangi günah, hangi kısıtlamadır?

0|0
    0|0
    • 3ay

Gerçekten de problem bu teslimiyetsizlk sebebi bende aylardır kendime soruyorum hayatımda yolunda gitmeyen bir şey de yok çok şükür

• 3ay

Amin kardeşim Rabbim yar ve yardımcınız olsun samimiyetiniz için teşekkür ederim...

• 3ay

Ben teşekkür ederim. Hayirli günler.

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle inançsız değilsin. Tabi ruh hastası da değilsin. En önemlisi de, sen varlığını inkar etmiyor sadece sorguluyorsun. Bu da olması gereken bir şey. Sorgulamak, "hani nerdesin, görmüyorsam neden inanayım" gibi düşünceler değil, sorgularken O'nun varlığını değil, kendi hareketlerini sorguluyorsun aslında. "Neden yapıyorum tüm bunları, amacım ne?" diyorsun, demelisin. Cevaplarını da O'ndan veya bir başkasında değil kendinde bulacaksın. Mantık arama bir kere. Mantık ararsan, çıkamazsın işin içinden. Sadece rahatlamak ve iç huzur için yaptığına inan. Bırak, öbür dünya o zamana kalsın. Sen bu dünyada içini rahat tut. Ruh hastası değil, olması gerekensin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• ruh hastasısın

1|0
    1|0
  • doğru yolu bulmuşun ve şirkten uzaklaşmışın en azından bu da bir adımdır

1|0
    0|1
  • Bu uzun ve derin bir mevzu. benden baskasi sana yardim edemez ama benimde fazla vaktim yok. birde anlattiklarimi anlamayabilirsin. onun icin fazla kurcalama

0|0
    0|0
  • sorgulayan herkesin muhtemel sonu dinden cikmaktir. cunku dinler, tutarsiz seyler.

0|0
    0|0
  • Dini konularda çok takıntılısın ve sorguluyorsun bu yüzden.

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet çok takıntılıyım

• 3ay

Ben de senin gibiyim. Araştırmaktan aklına başka inançlar giriyor. Şüpheci oluyorsun.

• bu soruyu sorduguna gore ıkısıde

0|0
    0|0
  • İmanını tazeleyecek kitap okuyor musun?

0|0
    0|0
    • 3ay

Hayır bir kitap öneriniz var mı

• 3ay

Hadis olabilir, imamı Gazali kitapları olabilir. Tefsirler olabilir. Ama en çok hoşuma giden ve İmanımı arttııran risale-i Nur. şiddetle tavsiye ederim

• 3ay

Okuyacağım teşekkür ederim

• Olur boyle bir iner bir cikarsin vazgeçme olumu hatirla her an yeter

0|0
    0|0
  • Ben yıllardır deist'im ne olmuş yani

0|0
    0|0
    • 3ay

O sizin seçiminiz. ne olacağını da kıyamet ye anlarsınız

• 3ay

Siz de mi sorguluyorsunuz

• 3ay

Ben deist'im yani dinlere inanmıyorum ya da Peygamber'lere sadece yaratıcıya inanıyorum ama bazen kafam ruhum karışmıyor değil ne olursan ol sonunda anlamsız oluyorsun kafan almıyor belli bir yerden sonrasını ama imkanın varsa müslüman olarak kal şuanda bulunduğun seviyeyi şöyle düşün Nasıl oyunlarda vardır ya kolay orta zor gibi şu an müslümansın kolay modda Mutlu Mutlu yaşa diğerleri çok daha zor

• Allah doğruluktan ayırmasın

0|0
    0|0
  • Sacmalama böyle bir ortama da bunları yazma daha kötü olursun mılletıjn saçma sapan yorumlarıyla. Müsait olursan 1 saat sonra özelden konuşalım senin ilacını biliyorum biiznillah

0|0
    0|0
    • 3ay

Sizde gizliden mesaj atmışsınız nasıl görüşebiliriz

• 3ay

Menzil ne demek vekil me demek bunların anlamlarını bile bilmiyorum ki ben daha 😞

• 3ay

Çevrende sohbetlere giden kimse yok mu? Nerde oturuyorsun ben sana yardımcı olayım

Kızlar Ne Diyor 8

• ruh hastasısın

0|0
    1|0
  • Dinlediğim bir sohbette şöyle diyordu. İnsanın kalbi bir gemi gibi dünya denilen okyanusta yol almaktadır. Evet insanın dünyaya ihtiyacı var o gemiyi yüzdürmek için. Ama içine alırsa dünya okyanusundan işte o zaman batar gemi. Neden bilmiyorum ama sizde geminize bir miktar fazla su almışsınız. Size tavsiyem bir süre kendinizi dizi izlemekten, müzik dinlemekten, dini önemseyen insanlardan uzak durmanız. Ve onları çıkardığınız zamanları Kur'an dinleme veya okuma veya zikirle meşgul etmeniz. Allah yardımcınız olsun.

0|0
    0|0
    • 3ay

Yapıyorum bunları teşekkür ederim yine de

• İnançsız değilsin sadece zor bir evreden geçiyorsun şeytana uyma kuran okuyabilirsin. Arapçasını bilmiyorsan türkçe meali de olur hatta daha iyi olur anlaman bakımından ve sabah kalkarken gece yatarken ayetel kürsi okumayı ihmal etme lütfen

0|0
    0|0
  • Sorgulamıyorsan zaten sorun vardır arkadaş.

0|1
    0|0
  • Biz ne kadar doğruyuz ki seni yargılayalım sorgulayalım...
    Yapman gereken o aklındaki saçmalıkları durdurmam rabbimi sorgulamak bize düşmez biz koşulsuz inanır ona sığınırız...

0|0
    0|0
  • peki noldu da böyle oldun

0|0
    0|0
  • Hayır arada olur öyle. Vesvesedir youtubedan vaazlar aç dinle onlar anlatırken için huzurla dolar

0|0
    0|0
  • Sabirla devamet namaza

0|0
    0|0
Yükleniyor...