Bir muhabbet kuşuna kendinizi nasıl sevdirirdiniz?

Az önce beyazlı mavili bir kuş aldım. Beni sevmesi için neler yapabilirim? Tecrübeleri olan konuşsun.. :)

0|0
28|37

En İyi Erkek Görüşü

• 3 sene sonra öldü, çok alışmıştım..

benimkide mavili beyazlıydı, adı bıdıştı :)
    sürekli konuş onun ile bir süre sonra o senin dediklerini taklit etmeye çalışacak ve zaman geçtikce dili açılacak ve sürekli kafa şişircek :)
    Aşkııım, Faaaaatiiiih, Cici Kuş, Bıdıııış, Gel bakim buraya, hahahaha hihihihi... ve daha neler neler derdi..
    ah benim kurban olduģum.
    onunla iyi ilgilen ve parmağını uzat sürekli ayaklarına, başlarda kaçmaya çalışacaktır ama bir sure somra ucup ucup parmağına konacaktır ondan sonra parmaģına alışınca omuzuna indirmeye çalış parmaģından sürekli yap bunu omuzunada alışsın..
    so ra avucunda yem olsun baş parmaģında durarak avucundan yer o..
    oyle oyle alıştır :)

1|0
    0|0
    • 2ay

ama bunlara 2 haftaya yakin bir süre sonra başla daha yeni olduğu için çok korkor o

En İyi Kız Görüşü

• Konuş onunla yani onun gibi sesler çıkar, odanın kapısını penceresini kapat kafesini aç azıcık kanat çırpsın hoşuna gider. Yemini suyunu hep sen ver başkası vermesin. Kafesine yeni oyuncaklar as ayna varsa çıkar çünkü aynadakini arkadaş sanar ve senle ilgilenmez ayna uzun süredir varsa bir süre depresyona girip küsecektir tabii sana arkadaşını aldığın için ama bu şekilde alışabilir ancak.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• ona orhan gencebayın şarkısını bol bol dınlet anlar kuşlarda sarkının ısmı benı boyle sev seveceksen oldugum gıbı goreceksen yoksa gırme ömrume gırme gonlume ne dertlıymış bu kuş dıyeceksen hıc sevme

0|0
    0|0
  • Elinden yedir.

0|0
    0|0
  • Eğer sevgisini çok önemsiyorsan (vakti zamanında benim yaptığım gibi) diline bir tutam kuş yemi dök ordan yedirmeye çalış 1-2 reddeder ama alıştı mı güdüsel olarak seni annesi gibi bilir... benim mavişi buna alıştırmıştım sabah kafesin kapısını açıp gelip beni yatağımdan uyandırıyordu rahmetli... hey gidi...

0|0
    0|0
  • Yem vererek.

0|0
    0|0
  • yumurta, muz, vb meyveler yedir.. hem guvenini kazan hem sevgisini.. ilk baslarda çekinir yemez.. sen önümde kendin ye ağzini şapirdatarak.. oda bakacak tehlike yok.. zehirli. değil lan yiyem bende dicek.. ben oyle yaptim hep. şimdi evlatlarim gibi iynuyorlar benle :)))

0|0
    0|0
  • Sevdirmek zorunda değilim ki :))

0|0
    0|0
  • Dekolte giy sevr

0|0
    0|0
  • Bendede vardı hayvan 3 yıldır bizde hala kaçardı benden neler yaptım ona nankör çıktı benim ki yiğenime verdim çeneside hiç susmuyor tvyle konuşuyordu :D

Yavru iken birde kuşun karakterine bağlı benim ki psikopattı lcd tvyi kırdı :D

0|0
    0|0
  • çipet pet :=)

0|0
    0|0
  • Alışır 1 haftada merak etme birşey yapmana gerek yok ama yıkardım ben her hafta çok hoşuna giderdi bu

0|0
    0|0
  • Bir tane eş al :)

0|0
    0|0
  • tek ayak üstünde durma cezası vererek

0|0
    0|0
  • bazılar sevmiyor. daha ilk geldiğinde belli oluyor

0|0
    0|0
  • Sev lan ben

0|0
    0|0
  • gagasından korkmuyor musun :(

0|0
    0|0
  • canım bnde 1 ay once 2 tane yavri aldim. tek ise cok rahat alısır ama ben cift aldım. su an elime geliyorlar kacma yok ama uzaktan cafırınca gelmıyolar.

0|0
    0|0
  • zamanla

0|0
    0|0
  • mavi ve sarı renkliler kendilerini pek sevdirmiyolar ama yeşil renkliler sevdiryo

0|0
    1|0
  • zamanla sever ya oyalan onla korkutma

0|0
    0|0
  • Muhabbet ederek kanka

0|0
    0|0
  • Evde en kim ilgileniyorsa onun peşinde hep. Aynı bizler gibi.

0|0
    0|0
  • Beni seveceksen böyle sev.

0|0
    0|0
  • Onu severek

0|0
    0|0
  • Kaçan kovalanır bence 😂😂

0|0
    0|0
  • Ben opuyorum bile 😃

0|0
    0|0
  • elinle yedir marul ver çekirdek içi ver

0|0
    0|0
  • Ilgi

0|0
    0|0
  • Elinle besle

0|0
    0|0
  • yavru ise al elini ısırır zamanla elinde büyüt, konuş ilgilen, yalnız bırakma çocuğu

0|0
    0|0
  • kafese elini sok gövdesini sev yavas yavas eline alıştır

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 27

• elini kafese girdirip almaya çalışma korkar yabanileşir sürekli vakit geçir mesela 20-25 dk falan ona söylemesini isteyeceğin kelimeyi heceler gibi söyle evin içine bıraktığında kafesten çıkmazsa zorlama kendisi çısın mesela ilerleyen zamanlarda küçük bir kabın içine su kay ayaklarını geçmeyecek şekilde suyun içinede marul falan koy alışsın kendi banyo yapsın sonra sabah ekmek içi ver benim mesela sabah ekmeğini geç versek ortalığı yıkıyor resmen artık alıştığı için bir de yavruysa hemen konuşur zaten

0|0
    0|0
  • bir bilgim yok ama cok tatlilar 😍

1|0
    0|0
  • karşına alıp duygularını açıkça söyle:p hayvan değilse anlar:))

0|0
    0|0
  • Yavas yaklas, ani hareketlerde bulunma. onunla sakin bir ses tonuyla konus ve kafese tikma hayvani. kapisi hep acik olsun. Bir kac gun sonrada elinle yem yedirebilirsin. Ne kadar cok seversen o kadar cok sever seni:)

0|0
    0|0
  • Kafesinin yanına gittiğinde ona yumuşak, güzel kelimeler söyle 😊ama sakın dokunma. Daha yeni geldiği için biraz ürkek. Ona alışması için biraz zaman ver.😇

0|0
    0|0
  • aşkım beni sev tamam mı lan de

0|0
    0|0
  • 1 seneddir almış bizimkiler yanına yaklaşmıyorum

0|0
    0|0
  • gec karsısına anlat her seyi konuş :) adı üstünde muhabbet kusu cok seviyorlar konusulmasını sonra acılırr o da

0|0
    0|0
  • Bol bol konuş oyun oyna :)

0|0
    0|0
  • Yavru olması önemli sana alışması için, eğer büyükse yabani davranabilir eline almandan hoşlanmayabilir. Muhtemelen sen yavru aldın, onunla bol bol konuş nazik davran. Çok hassas canlılar bende besledim ani hareketlerden kaçın korkmasın

0|0
    0|0
  • Eline alip sev

0|0
    0|0
  • kendi kendine seviyor

0|0
    0|0
  • Kafesinin boyutu ne kadar?
    Kafeste tek başına mı?

0|0
    0|0
  • sevmezse yem vermem

0|0
    0|0
  • şefkatimi görmeyip beni sevmeyen maldır mallarla hiç işim olmaz allahından bulsun :D

0|0
    0|0
  • yaşı kac yavru mu? ben 15 sene baktım üreticiligini yaptım ozelden de yardimci olabilirim

0|0
    0|0
  • Oyun oynat avcuna almaya çalışma alışana kadar

0|0
    0|0
  • Ilk ac birak ama sabahtan aksama degil aciksin sen eline yem koy ona dogru elini uzat. O gelicektir ama ac olmazsa isiriyo

0|0
    0|0
  • karıya götür bak nasıl sever kerata

0|0
    0|0
  • Kız mı erkek mi :)
    Erkekler konuşur cana yakındır ama kızlar konuşmuyor vahşi yaratıklar :)
    Maydanoz ver sal gezsin evde :)

0|0
    0|0
  • Ben zorla sevdiriyorum 😂

0|0
    0|0
  • Ona küçük süprizler yap

0|0
    0|0
  • insanlardn hayir gelmedigini anladgmz vakit

0|0
    0|0
  • Konuşacaksın kelimeleri öğreteceksin

0|0
    0|0
  • İyi bak işte her gün besle, sev, kafesini temizle

0|0
    0|0
  • 1 hafta kafesten cikartma alissin ortama kafesin etrafinda seni gormeye hergun yaninda sık sık konus sonralarda mutlaka hergun sal zaten gelir sna

0|0
    0|0
  • Konuş bol bol

1|0
    0|0
Yükleniyor...