Hayallerimdan nasıl kurtulabilirim?

Sürekli hayal kurma isteğim var, hayal kurmayınca kendimi kötü hissediyorum, sürekli kendimi en sevdiğim dizinin baş rolü olarak hayal ediyorum ya da çok ünlü bir şarkıcı. Bunları düşünmeyince kendimi kötü hissediyorum sizce nasıl kurtulabilirim?

0|0
25|14

En İyi Erkek Görüşü

• hayallerinden kurtulmak için ölmek gerekir. yaşayan herkes hayal eder.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu gayet normal, hayal kurmak iyi birşeydir.
    Hayali olmayanın gerçeğide olmaz

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Hayal kurmak hayata anlam vermenin kolay bir yoludur yani hayalperestliğin rahatlığıyla kötü gerçeklerden kaçmak :)

1|0
    0|0
  • hayeler bir gün gerçek olur

2|0
    0|0
  • zor kurtulursun

0|0
    0|0
  • Hayal kurmak iyidr hayalleri olmuyanın gelecegi olmaz canım

1|0
    0|0
  • hiç birinin gerçekleşmeyeceğini düşün

0|0
    0|0
  • hayal kurmaktan bir zarar gelmez

0|0
    0|0
  • Biraz zorluk çeker, fakirlik görürsen kurtulursun

0|0
    0|0
  • Realist ol, gerçekleri düşün, hayatını sorgula ve acı çek.. Yani en iyisi olduğu gibi bırak, en azından yukarıdakileri yaşamamak için. Sezdiğim şey bir tür takıntı şizofreni benzeri birşey, yani olmayan şeyi olmuş gibi yaşamak. Örneğin arka mahallelerde akşam üstü gezerken insanlara bakıp onların sürekli yaşam sıkıntısı varmış gibi düşünüp onlar yerine acı çekmek.

Bende hayal kurmayı severdim yerini düzene nefret, öfke ve acıya bırakasıya kadar..

0|0
    0|0
  • Hayaller iydir ya

0|0
    0|0
  • Kurtulamazsin

0|0
    0|0
  • hayallerin olmasa sen bir hiçsin

0|0
    0|0
  • hayallerinden kurtulmak mi ancak beyin degisimini ya da ölmek başka caresi sanmiyorum

0|0
    0|0
  • Ben hayallerde yaşıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Gerçek hayata dön insanlar arasına gir ve hayatta gerçekleşen olayları izle bir dikkatle bu iyi bir başlangıç olur

1|0
    0|0
  • Hayallerimiz olmasa yaşayamayız bence kurtulmaya çalışma hayal kurmak mükemmel bişey

1|0
    0|0
  • Düşünme

1|0
    0|0
  • gerçeklere dön

1|0
    0|0
  • Düşünmeye devam et, hiçbir olumsuzluk görmedim bunda:)) Negatif şeye yoğunlaşıp ondan kurtulamasan ve yardım istesen anlarım da.. Hayal etmek güzel ya:)

1|0
    0|0
  • Hayal kuran insanlar daha mutlu olanlardir bunu unutma

1|0
    0|0
  • Insan hayalleri olmadan yasayamaz ve hayaller gerceklestirmek icindir neden bir ajansa basvurup egitim almiyosunki belki sende bir gun bir dizide oynayip unlu olabilirsin

1|0
    0|0
  • Geçmişte bulunduğun bazi ortamlara kendini tekrar koyup yeni konusmalar dusunuyor musun? ya da aşık oldugun kisiyle yollariniz ayrildiysa , o kisinin ve arkadaslsrinin yanindaymus gibi kendini hayal edip konusturuyor musun hayalindeki kendini? Ve sarki dinlerken hayal kurup kendini konusurken buluyor musun?

0|0
    0|0
    • 2ay

Evet de neden?

• 2ay

Bak hayal kurmak guzeldir. Insana heyecan ve azim verir. Ama senin kurdugun hayaller anlamsiz ve gecmise yonelik genellikle. Ve bu da senin icinde bulundugun ani yasamana engel oluyor. Kendine belli saatler koy bu esrarli hayalleri kurmak icin. O saatler disinda ister istemez bir anda kendini hayal kurarken bulabilirsin. Ama pes etme. Baktinki hayal kuruyorsun o saatler disinda. Hemen kendini baska işlere ver. Iç sesinin hayal kur demesini dinleme... içinde bulunduğun anin ne kadar onemli oldugunu anla.

• Benim bir yakınım sabahtan akşama kadar uyuyor ama akşam uykusu gelmiyor soruyorum nasıl bütün gün uyuyosun la diye sabah uyumuyom ki hayal kuruyorum diyor bencede kurtulmak gerek uyumaktan başka bişey yapmıyor

1|0
    1|0
  • Dünyada hayal kurmak kadar güzel bisey var mı yahu? Bundan neden kurtulmak ister ki bir insan? Benim en sevdiğim şeydir hayal kurmak.. Hayaller olmadan gerçekler olur mu.

0|0
    0|0
    • 3ay

Ya öyle ama hayal kurduktan sonra kendimi huzursuz hissediyorum kurduğum hayalleri yaşamak istiyorum

• 3ay

Daha fazla hayal kurmak istemiyorum günün yarısını yatıphayal kurmakla geçiriyorum okulda bile aklımı derse veremiyorum

• 3ay

o kadar abartma sende uğraş bul kendine başka türlü aklına yinee yine gelir

• ne guzel iste nesini sevmiyosun ki

0|0
    0|0
    • 2ay

Artık hayal kurmak için zaman ayırır oldum

• Bence kurtulmak için çabalama. Emin ol tek değilsin :) bazen sadece hayal olduğu için üzülüyosundur ama hayata tutunmamızda hayallerin payı büyük değil mi?

0|0
    0|0
  • Hiç mi sıradan hayalin yok?

0|0
    0|0
    • 3ay

Hayır hemde hiç

• 3ay

Gelecekle ilgili sıradan hayaller kurmaya başlarsan daha iyi olur senin için alışkanlık yapmış çünkü. Mesela ben de seneler önce hayran olduğum kadının konserlerini kaydedip kendimi onun yerinde hayal ederdim ama sonra telefonum bozuldu bir daha yüklemedim yavaş yavaş daha olası hayaller kurup onları gerçekleştirmeye başladım. Sen de kendini zorlayabilirsin biraz

• Bırak kur hayal istediğin gibi, hayat gerçeği yaşamak için çok kısa zaten

0|0
    0|0
  • gerceklestirmeye calıs

0|0
    0|0
  • Hayal kurmaktan güzel şey var mı dert ettiğin şeye bak.

0|0
    0|0
  • O bende de var hatta öyle ki arkadaşlarıma hayalimdeki adamı sanki yanımda gibi anlatıyorum onunla tanıştırıyorum falan sanırım psikolojik ya :(

0|0
    0|0
  • kurtulma hayaldenn güzel ne var bu hayatta

0|0
    0|0
  • ne yonden

0|0
    0|0
  • Kurtulamazsin

0|0
    0|0
  • Ben de oyle dizideki karakterleri ailemmis gibi hissediyorum kendimi de ekliyorum konulara... Ama kendini kaptirma benim sonum iyi degil cunku ben artik icimden cevaplayip disimdan soru sormaya basladim karsimda biri varmis gibi nasil kurtulacagiz bilmiyorum...

1|0
    0|0
  • Hayal kurmak kadar güzel birşey var mı.. Gerçekte de çok Mutlu biriyim ama olmayacak şeyler var hayatımda. Hayalini kurunca daha Mutlu oluyorum sırf bu yüzden erken yatağa yattığım bile oluyor, uyumadan önce hayal kurabilmek için. Bir de gerçeğe geçirebileceğim hayallerim var, onlardan daha da çok hayal ediyorum ve şimdiye kadar hepsine ulaştım.

1|0
    0|0
  • Aşırı hayal kurmak maalesef hastalıkmış bir uzmana görün.

1|0
    0|0
  • Zararlı bnce şizofren gibi

0|1
    0|0
Yükleniyor...