Ozellikle namaz kilarken abdest konusunda takintiliyim?

Cok takintiliyim takintimdan kurtulmak istiyorum ama nasıl yapicam bilmiyorum siz bana ne onerirsiniz?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bu vesvesedir. Soyle derim. Abdest aliyorsun ve abdest bittikten sonra acaba kolumu yikadim mi ya badimi mesh ettim mi ya gibi dusunceler vesvesedir. Unutsan dahil abdest aldin sonucta deyip gececeksin.

Ayni sekilde namazda bile. Acaba uc rekat miydi dort rekat miydi gibi vesvese yapma. Onune bakip arkaya bakmayacaksin. Eger teretturdeyse bisey olmamis gibi devam et.

Bide namaz disindayken acaba abdestlimiyim gibi dusunce olurda dilerse abdest tazeler dilerse etme.

Namazdayken acaba yellendim mi gibi olursa bu vesvesedir. Soyle ki eger ses yoksa ve kokuda yoksa bu vesvesedir namaza devam etmelisin.

Allah kabul eylesin.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Ne gibi bir takıntı o önemli? Sürekli abdest bozulduğunu düşünme emin olamama gibi durumlar varsa haberler kötü olabilir

0|0
    0|0
    • 3ay

Neden haberler kötü olabilir

• 3ay

Vesvese durumu oluyor. Bunun 3 farklı kaynağı olabiliyor. Şeytan vesvese veriyor olabilir ki telkin var mı kılma abdestin yok gibi ona bakman lazım, kişisel psikolojik bir rahatsızlık olabilir ya da halkdaki adıyla üç harfli musallatı olabilir (bunun belirtisi genelde çok fazla çamaşır değişimi, kendini hiç temiz hissetmeme, şüphelenme gibi)

• merak etme bozulmaz öyle düşündükçe abartırsın.

0|0
    0|0
  • takıntın ne ki

0|0
    0|0
    • 3ay

Abdest alirken bozuldumu acaba

• 3ay

haaaa şu mesele kardeş inan takıntı yapmışsın hiç aklına gelemsin sen al abdesitini git namazını kıl rabbim kabul edecektir. eskiden ebndede namaz kılarken şunu yaparken unuttum takıntısı vardı sehiv secdesine çok giderdim ama sonra takıntı hakkında yazılar okudum artık hiç olmuyor hata yaptıysam unuttuysamda rabbim affedecek inşallah insanın zayıfız eksiğiz sonuçta Rab bunu bilmiyor mu haşaaa... bak al abdestini unuttuğun bir şey varsada geri dönem git kıl namazını göreceksin bir kaç denemeden sonra bu kuruntu kalkacak allah kabul etsin

• takintinin psikolojik tanımı obsesif kompulsif bozukluk bende saçlarımdaki beyazlara takıyodum bir psikiyatr agitmende fayda var sana hafif ilaç vericektir beyindeki kimyasal maddeleri düzenleyen ilaçlar var

0|0
    0|0
  • Bunun vesvese oldugunu bilirsen biraz daha rahat edersin benim öyle geçmişti

0|0
    0|0
    • 3ay

Abdest aldigimda aynisi tekrarliyor ama almayim tekrarlamiyo bir sure sonra

• 3ay

Ben bir namaz için 4 kez üst üste abdest aldığımı bilirim o zaman durumu hocalara falan sormuştuk vesvesedir demişti bu arada abdesteki takıntı bozulup bozulmadigi konusunda değil mi

• cenabet namaz kıldığımı hatırlarım lan ne günlerdi :)

0|0
    0|0
  • cünüp sohbete gittiydim küçükken bababım zoruyla cünüp Umde diyemiyom iyi çarpılnamışız bari

0|0
    0|0
  • vesveseye aldırma

0|0
    0|0
  • Abdestinden şüphe duyarsan bile tekrar alman gerekir. O yüzden takıntılı olma. Aralarda "nur'un ala nur" (yani nur üstüne nur denilen hem gusül hem de namaz abdestinin bozulmadığı halde yenilenmesi) yap. Kafandaki gereksiz sesleri uzaklaştır ve onları fazla da dinleme :)

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...