Sizden 'yaşça' büyük birine ne olursa olsun saygı duyar mısınız?

Anlamlandıramadığım bir şaçmalık bu ama ve lakin... toplumumuza göre bir kadın ya da erkek senden yaşça büyükse konu ne olursa olsun saygı göstermek zorundasındır.
- Adam karaktersiz
+ Olsun saygı göster
-Niye?
+Ee senden büyük mk

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|2
23|31

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır katiyen göstermem. Saygı ve abi ablalık vasıfları saygın, birikimli ve hayatı anlamlı ve farkında yaşayan insanlara addedilmelidir.. Yıllardır bu sebepten 3-4 yaş büyük enişteme kardeşim demekle yetiniyorum..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• yaşı büyük olması saygımı hak etmesi anlamına gelmiyor..
    birisine saygı duyarsam kişiligi karakteri önemlidir

0|0
    0|0
  • Biz büyük olana abi değil adam olana abi diyoruz

0|1
    0|0
  • Valla benden büyük olsun küçük olsun fsrk etmez SAYGI duyulacak biriyse yaş fark etmez duyarım ama karaktersiz ise ciğeri beş para etmez zihniyeti bozuksa isterse babam olsun pas geçmem SAYGI duymam. Umursamaz bile

0|0
    0|0
  • Saygiyi hak etmeyenlere saygi gostermem; fakat saygisizlik da yapmam. Oyle durur onlar benim icin

0|0
    0|0
  • Yaşına göre olgun davranmıyorsa,
    baskıcı ve bencilce düşünüp konuşuyorsa, davranıyorsa
    sırf yaşı büyük diye saygı duymam.
    Saygı duymak zorunda değilim.

0|0
    0|0
  • duyarım çünkü hepimizin babası annesi var... düşünsene babanı senin yaşında birileri azarlıyor hatta vurmaya çalışıyor kabullenebilir misin ben kabullenemediğim için büyüklere saygım sonsuzdur ama biride benim büyüğüme saygısızlık yapsın hatasının bedelini ağır öder.

0|0
    0|0
  • Örneğin, dün bir arkadaşım ile alışverişe çıktık ve arkamızda yaşlı bir Alman kadını vardı ve bu kadın arkadışımı durup dururken sırtını dürtüklemiş. Ondan sonra Almanca "Danke schön", yani "teşekkür ederim" diye bağırıyor. Kısacası uyruk fark etmeksizin her kim olursa olsun ve yaş da fark etmese eğer bir saygısızlık var ise, asla saygı göstermem.

0|0
    0|0
  • Toplumun düşünceleri kolaylıkla (ortalama insanların) yönlendiriliyor. Benim o kadar değil. Türk milletinin ahlak ve yapısına uygun davranırım ama kişilere hak ettiği değerini veriyorum genellikle.

0|0
    0|0
  • Herkese eşit derece saygı gösteriyorum. Büyük küçük farketmiyor benim için. Kimseyede ezdirmiyorum kendimi

0|0
    0|0
  • Saygiyi hak ediyosa yasi kucukde olsa saygi duyulur

0|0
    0|0
  • asla gostermem cunki saygı insan olana gösterilir... ve sadece buyuklere vs saygı duyulmaz bazen adamsa insansa aynı yasdaki birinede saygı duyarsın...

0|0
    0|0
  • sen insandan farkli degilsinki yargilicasin ya da saygi duymicam diyorsun

0|0
    0|0
  • Büyüklere saygı nezakettendir,
    Hayat tecrübesi fazla olduğundandır.
    Yoksa büyükler herşeyin en iyisini bilselerdi neden hepsinin mükemmel insan ilişkileri yok? neden tüm yaşlılar ultra zengin değil?
    Demek ki onlarında hataları var :)

0|0
    0|0
  • Yaptıkları kendi yaşına yakışmıyorsa asla saygı duymam yaşının arkasına da saklanıyorsa kendi gölgesinde gelişmez

0|0
    0|0
  • Kafa olarak benden daha iyi ise küçük büyük dinlemem saygı gösteririm ama geri kafalı kimseye abi haklısın diyemem.. dedeler hariç onlar bizim herseyimiz

0|0
    0|0
  • Saygı yaşa bakmaz karşındali insan hak ederse saygı gosterirsin ama adam hak etmiyosa kaç yaşında olursa olsun saygı göstermem

0|0
    0|0
  • öyle bir dünya yok malesef karaktersiz dedem yaşında olsa tanimam

0|0
    0|0
  • Saygıyı hak ediyorsa.

0|0
    0|0
  • Hayır duymam, armut değil ki insan.

0|0
    0|0
  • duymam

0|0
    0|0
  • Duyulmamalı

0|0
    0|0
  • herkese, her seye ne olursa olsun saygi gostermek zorunda oldugumuzu dusunuyorum.

0|0
    0|0
  • Duymam. Önce insan olsun

0|0
    0|0
  • Duymam

0|0
    0|0
  • Karakter yoksa saygi olmaz ama bu saygisizlik yapmaya da zemin hazirlamamali

0|0
    0|0
  • Ben saygı duyulabilecek herkese saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • saygı göstermek için hak etmek lazım

0|0
    0|0
  • Saygı hak edene gösterilir.

0|0
    0|0
  • Saygı gösteririm evet fakat sadece yaşına, karakterine değil

0|0
    0|0
  • Ben benden büyük yaşça kadına ilgiduyorım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• Saygı hak edilen bir kavramdır, yaşla ilgisi yoktur. Yaşlı olmak başarı değildir uzun yıllar ölmemek yeterlidir bunun için, saygı insanın kişisel özellikleriyle ilgilidir.

1|0
    0|0
  • Hayır. 40-50 yıl boş bir şekilde yaşamış, kendini hiçbir şekilde geliştirmemiş insanlar saygıyı haketmiyor.

0|1
    0|0
  • İnsan olduğu için saygı duyarım, yaş farketmez.. Küçük çocuklara da yetişkinlere gösterdiğim saygıyı gösteririm. Kişi insanlığıyla gördüğü saygıyı karakteriyle kaybedebilir ancak..

0|0
    0|0
  • hak etmiyorsa saygı duymam

0|0
    0|0
  • Bir yere kadar saygım vardır onun bana sevgisi olduğu sürece. Yoksa takmam sonuçta ben de insanım doğruları konuşurum.

0|0
    0|0
  • Ahlaksız birine yaşı kaç olursa olsun saygı gostermem

0|0
    0|0
  • hayır duymam insan değil ki o mesela halam hep büyük o diye sustum ama artık ne elini öperim ne de güzelce konusurum

0|0
    0|0
  • sadece büyüklere değil herkese saygı göstermek gerekir kanımca ı

0|0
    0|0
  • Herkese saygı gösteririm ama çizgimden vazgeçmem bildiğim doğruları güzel bir dille aktarmaya çalışırım

0|0
    0|0
  • Bana saygı duymayana saygı göstermem

0|0
    0|0
  • Yakınlık derecesine bagli

0|0
    0|0
  • Her zaman değil

0|0
    0|0
  • 10 yaş büyük olsun haketmiyosa abi demem

0|0
    0|0
  • Evet saygı duyulması gerek bence..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • abi abla der geçerim saygıdan

0|0
    0|0
  • Asla yaşına bakmam bana göre karakteri yerinde olacak

0|0
    0|0
  • tabıkı

0|0
    0|0
  • ben haddini aşarsa duymam bir yere kadar saygıda

0|0
    0|0
  • hic ugrasmam

0|0
    0|0
  • Karakter yaş ile oturmuyor. Karşımdaki karaktersizse saygımıda haketmiyodur, yaşı önemsizleşir.

0|0
    0|0
  • saygı hak edene gösterilir :)

0|0
    0|0
  • Karaktersiz herifin nesine saygi gostercem pardon?

0|0
    0|0
Yükleniyor...