Neden bayanlar askere gidemiyor?

Neden bayanlar askere gidemiyor kii çok isterdim o ortamı o heyecanı o görevi yapmayı. Gidebilme şansımız olabilir mi veya neden yok bilgi sahiplerini piste davet ediyorum :D

0|0
9|25

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• bizim ülkede ve islam ülkelerinde kadınları basık korunmaya muhtaç eşitlikten ırak evinin kadını çocuklarının anası rolünün dışına çıkarmayan bir toplumda olduğumzudan

0|0
    1|0
    • 2ay

Çok haklisin kadın doğurur çocuk bakar yemek yapar cumlelerinin ötesine gecemedik hiç bir zaman

• 2ay

yabancılar erkeklere çocukken eşitlik duygusunu aşılıyor ne biliyim bir öğlen yemek filan hazırlatıyorlar ev işlerine yardım ettiriyorlar. o yüzden ben erkeğim istediğimi yaparım kafasında olmuyo erkekler. saygı oluo karşılıklı. ama bizde sen erkeksin ne yemek yapması doğanın kanunu bu erkek çalışır kadın çocuk yapar kafasındalar.

Erkekler Ne Diyor 24

• rusyada gidiyomuş oranın vatandaşlığını al gidersin

0|0
    0|0
  • Hiç istemezsin o kadar kıza yetecek yer. Süsüniz ayrı temizliğiniz bir başka imkanlar elvermez 😃😃🙃

0|0
    1|0
  • polis olabiliyor ama hem de tesettürlü 😅

0|0
    0|0
  • Gerek yok o yuzden. Istiyorsan asker olabiliyorsun zaten kadin olarak

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben bütün bayanların askerlik yapmasindan söz ediyorum. gerek yok mantıklı bir cevap değil bence

• 2ay

Nufus yeterince fazla ulkemizde ve savas halinde degiliz. Erkekler bile zorunlu askerlik yapmamali.

• 2ay

Bu konuda katılıyorum. zaten parası olan yapmıyor da olmayan garibanlar ne yapsın işte.

• İstersen sana bizim malikane de koğuş ortamı ayarlaya bilirim
    Koğuş kalk !

0|0
    0|0
  • Geçici bir şekilde askerlik yapamıyorsun ya hep ya hiç şeklinde oluyor muvazzaf yani meslek olarak asker olabilirsin subay astsubay vs.

0|0
    0|0
  • Ayak bağı olurlar anca

0|0
    0|0
    • 2ay

Ne alakası var çok yanlış düsünüyorsunuz bayım !

• Daha iyi sizin icin

0|0
    0|0
    • 2ay

Tabii ama merak ediyorum asıl sebebini

• 2ay

burdaki herkes narin oldugumuzdan bahsediyor da neden bu narin varlıklara yerli yersiz el kalkıyor şiddetle yaklaşılıyor merak ediyorum

• 2ay

Onu yapanlar psikolojisi bozuk insanlar doğru bir şey olduğunu söylemiyorum tabi ki :/

• kimileri yapamaz edemez gibi gereksiz kelimeler kullanabilir oyle bayanlar gordum ki neler basariyorlar benim gorusumce 2 cinsiyettede pislik cok bundan olabilir ayrica bayanlar zarif gorunumlu oldugundan dolayi olabilir

0|0
    0|0
    • 2ay

Çok haklisin arkadaşım. yapamaz edemez değil. Bayanlar da üstesinden gelir hepsinin. No ayrım :D

• Yemek yapmayı öğrensinler diye

0|0
    0|0
    • 2ay

Yürü git be aşcımıyız biz :D

• 2ay

kızların görevi yemek degildir

• 2ay

Tanım haline soktun bunu genelleme yaptın üstüne bir de kadının ve erkeğin görevlerini ihlal ettin yetmezmiş gibi yuvayı yapan dişi kuş deyimini hiçe saydın daha söylenecek çok şey var ama boşver sen askere git boy bağla

• Evet bayanlar da olsun
    Askere gidince unutulan aldatılan erkekleri anlasınlar.

0|0
    0|0
  • Askerlik bayanların işi değil maalesef o kadar şeyi psikolojin kaldırmaz emin ol

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu mantıklı bir açıklama değil bence

• 2ay

askerlik zorunlu olmamalı ya yazık günah perişan oluyor herkes işte gencecik canlar saf bedenler kurban gidiyor

• 2ay

Benim canım kanım herşeyim vatanını canından çok seviyor kardeşim kaçsam kaçarım ama şerefsizler sınırı geçerse benim anam var senin anan var baban var ailelerimiz var bir sürü insan var onlara zarar geleceğine bana gelsin dedi ağladım

• rütbeli olarak gitme sansn var

0|0
    0|0
  • Otur evinde soğan doğra :)

0|0
    0|1
  • napcanız askerdeya ağdanız var adetini var uğraşılmaz valla

0|0
    0|0
  • bencede... mademki kadın-erkek eşitliği var, kızların da gitmesi lazım. bunun örnekleri var yani...

0|0
    0|0
  • Hallerimiz var diyip vatanı tehlikeye atma şansınız var risk etmiyoruz

0|0
    0|0
  • Hadi hazırlan sabahın ilk işıklarında alacaklar evden seni 😀😀

0|0
    0|0
    • 2ay

Ahaha hazırım ben :D şafak saymaya

• 2ay

kesmisim ben dünden hazırım iniyom hadi gelin alın :D

• 2ay

Otur oturduğun yerde her işi bitirdin bir o kaldı şapşal kız 😀😀

• yeri gelince bayanda asker oldu. ALLAH bir daha kadınlarımızı asker olmak zorunda bırakmasın.

0|0
    0|0
  • Neden kedıler havlamıyor?

0|0
    0|0
  • Ben gitmemek için 50 takla atıyorum senin dediğine bak ya :))

0|0
    0|0
  • Gitde gör disardan baba evi gibi icerde kul kedisi olursun askerlik guzel vatan borcu ama icindeki insanlar dogulu dolu bes para etmez devrecilik yok siracilik

0|0
    1|0
    • 2ay

pardon da bende Doğuluyum hayırdır ne zamandan beri dogulular insandan sayılmıyor ?

• 2ay

He mk hepiniz sutten cikmis ak kaşıksiniz ne geldiyse bu ulkenin basina kurt lerden geldi yasasin irkcilik yasasin turk milleti

• 2ay

@KarLovski senin isin dalkavuk luk yapmak mi birader kiza yaranmak için amuda kalk birde

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Tırnagımdaki oje bulascak diye kapı kolunu tutamayan insana silah tutturamazsın cunku. Gercekci olmak sart. Orda camura batınca ıy dicek insan dolu ulkemizde. Ama burda herkes vatansever oluyor gerci. Hepsi asker asıgı. Hepsi vatanı icin olmek istiyor. Makyajsız bakkala gidiyormusun diye sor. Cevapları hayır.

1|2
    2|0
    • 2ay

Ya zamanında makyaj mı varmış o zaman da almamislar

• 2ay

Ya o ayrı biliyorum da zaten görev amaçlı neden olunamiyor diye sordum

• 2ay

Dedigimi oku o zaman. Cunku herkes istiyorum der. Ama icinden istemez.

• subay ol o zaman

0|0
    0|0
    • 2ay

Oda bir secenek tabi ama anlamadigim neden olamiyoruz yani mantklı bir aciklamasi var midir

• 2ay

Türkiye de zaten asker fazlalığı var.. Gereksiz fazla asker demek, devlete bir o kadar masraf demek.. Zaten paralı askerlik yakındır ülkemiz için. İsrail gibi nüfusu düşük ülkelerde mecburen kadınlar askere alınıyor, çünkü açık var.. ha peki neden sadece erkekler alınıyor da, sadece kadınlar alınmıyor? kas kuvveti.. erkeklerde bile vücut bütünlüğü muayenede inceleniyor ve ona göre dağılım yapılıyor.

• 2ay

Hımm evet mantıklı bir cevap.

• Böyle bir durum söz konusu olsa ben asker kacagi olarak kayitlara gecerim şahsen.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bunun yerine bedelli hakkı vermişler zaten ama seninkide bir seçenek olabilir :D

• Ya birak mutfaktan salona cay goturmeye usenirsin gidipte askerlik mi yapican😂😂cok istiyosan askeri okula git asker ol

0|0
    0|0
    • 2ay

Yurtta kalıyorum zaten o ortamların disiplinine ayak uydururum bence. Erkekler bir kirli çorabını yerden kaldırmıyor ve askere gidiyorsa kadınlar kesinlikle gitmeli

• 2ay

Mevzu o degil beybi atletiklik ve saglamlik onemli. kadin narindir her kosula kolay uyum saglayan kadin cok azdir.

• 2ay

Dogru onun için zorunlu degil de seçimle olsaydı bu iş çözüm olurdu herseye

• Bende isterdim :)

0|0
    0|0
  • gitmeyi istemezdim hiç bir sevdiğimin de gitmesini istemezdim isteyene saygım var tabi

0|0
    0|0
  • Subay ol

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...