Aile ve akrabalarla iletisimi kestim son konusmada vicdan yaptilar yardim ederseniz sevinirim lutfen?

Arkadaslar konu biraz derin hafif bir ozet geceyim ise gectikten sonra yaklasik 5 yil aileme hem maddi hem manevi tam destek oldum. Ama son yillarda islerimin kotu gitmesi ve icki ve kumara bulasma dan oturu bayagi borclardim. Bu sure de ailemin ufak ta olsa yardimlari oldu ilerleyen surecte tam bataktan cikarken tekrar ayni hataya dustum ama bu sefer destek kesildi. Borclarimdan oturu bir cok kez olum tehtidi aldim ama allaha sukur hepsini calisip kapattim. Ama bu surecte isin garip tarafi ailemden de hakaret ve abimden olum tehtidi aldim. Biz seni tanimoyruz sirt ceviriyoruz seklinde cumleler ve yasanan tum olumsuzluklarin sebebini ben oldugumu soylemeler hissetirmeler vs. Daha yakin gecmise kadar ac kaldigim ve ekmek bile bulamadigim gunlerde ailemden 1 parca ekmek destek alamadim. Artik ailem le gorusmuyirum ztn. gecen halam in oglu israri uzerine ailemle gorustum bana yaslandiklarini ve neden sormadiklarini hasta olduklarini soylediler vicdanima oynadi lar yani. Simdi sorum su olacak hic tanimadigin gurbet ellerde ac ve ekmeksiz kaldigim geceler umrunda olmayan hatta manevi bile destek olmayan bir ailemi yoksa onlarsizda dewam eden bir yasam mi yasamaliyim? Yani fiilen ailen in zor zamanlarda destek olmasi durumu mu onemli yoksa tum zorluklarla tek mucadele edip onlarla gorusmek mi karar veremedim acikcasi? ?

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Zamaninda ailene destek oldun zor gunlerinde yaninda degildiler diyorsun ama bu gayet normal cunku sen kumar ve icki yuzunden zor gunlerin oldu. Boyle zamanda afferin oglum sen kumar oyna biz oderiz demis olurlardi yardim etseler.
    Aslinda sen sevinmelisin onlar sana iyilik yapti. Ki.. sen simdi o kotu gunlerden kendi cabalarinla o borclarindan kurtuldun. Bununla gurur duymalisin kendinle ve ailene tesekkur etmelisin sana bunu yapabilme sansi verdiklerine. Eger yardim etseler Şu an boyle guclu olmazdin.
    Ailene gelirsek, ailendir, gorus ama mesafeli ol.

0|0
    0|0
  • yardım etseydiler sen şu an hazır paraya alışmıştın ve bu soruyu yazmak yerine kumar masasındaydın

0|0
    0|0
    • 2ay

Kumar icin para temini degil ekmek vs gunluk hayat temini icin yardim istemistim

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...