Evlilikte maddiyat çok mu önemli sizin için?

Mesela iyi bir meslek sahibi, okumuş etmiş ama tam olarak maddi açıdan rahat olamamış henüz. Kıt kanaat geçiniyor hesabı. Tanıdınız sevdiniz, adam gibi adam. Birlikte bir hayat kurar mısınız? Yoksa gerçekten düğünümde şunlar olsun, evimde bunlar olsun, parası olsun, adamlık karın doyurmuyor diyenlerden misiniz?

0|0
25|8

En İyi Kız Görüşü

• Geçinecek kadar olsun benim için yeterli para için üzmem kimseyi

0|1
    0|0
    • 3ay

Helal olsun ne diyeyim

• 3ay

Arkadaşımda öyleydi kızdı üstelik ve ben ona sürekli kazanmadığın bir para üzerinden masraf yapıyorsun iki gün sonra hevesin geçecek yapma çocuğa da ailesine de yazık dedim kaç kere dinlemedi. Ama günah hiç kullanmayacağı şeyleri dahi aldı

• 3ay

Aynı durumlarla karşılaşmışız evet. Allah mutlu etsin ne diyelim, kendileri karar verdikten sonra bir şey denmiyor. Sadece beni korkutuyor işte böyle durumlar. Banada öyle vasfıma, mesleğime gelecek biri diye çok korkuyorum. Yokluk ne bilsin istiyorum, gösteriş düşkünü olmasın istiyorum falan filan işte. Aslında hepsi iyi niyet ve hoş görü üzerine. Bunlar olduktan sonra, mutlu olmayı amaç edindikten sonra malda mülkte gözü olmaz kimsenin

En İyi Erkek Görüşü

• iradeyi bilen halden anlayan olmali kadin erkek farketmez elindekini iyi degerlendiren imkanlarini guzel kullanan herkez rahat rahat yasar asgari ucret bile alsa harcamayi bilen insanlar hic sikinti5cekmeden yasayabilir. ama burnu havada bir tatafi kaf dağından görünürken hala lüks pesinde luks yarışında olan birine denk gelirsen iş zor aga

0|1
    0|0
    • 3ay

Kardeşim öyle bir kızla geçen hafta arkadaşım evlendi. Kız sırf gösteriş peşinde. Kirası 1000 liralık ev tutturmuş lüks bir sitede. Büyükşehir falanda değil ha. Eve aldığı eşyaları falan göreceksin hep english home falan. Sırf gösteriş hava atacak arkadaşlarına

• 3ay

Bir kişi yazmış valla önemli diye

• 3ay

ellerinden öperim saygı duyarim kimse

Kızlar Ne Diyor 24

• Ev kurmak zor zanaat. Ama 10.000 tllik yatak odası takımı yerine 2000 tllik yatak odası takımı alınabilinir. Bunlar önemsenecek şeyler değil. Temel ihtiyaçlar alındıktan sonra süslemesi vsi sonra da alınabilir. Taksitle alınıp beraber de ödenebilir. Önemli olan karşındaki insandan emin olmak bence.

1|1
    0|0
    • 3ay

Öyle tabi ama bazı kızlar var ki lüksten aşağısını almıyor. Hırs yapıyor, amacı sırf gösteriş yapmak başkasına

• Para herkese nasip olur dünya üzerinde yaşadığı sürece
    Ama Adamlık her erkeğe nasip olmaz.
    Adamlık der noktayı koyarım!

0|2
    0|0
    • 3ay

22 yaşında 28 yaşında düşündüğün gibi düşünenler yok tabi

• 3ay

O zaman helal olsun sana bir ömür mutluluklar

• 3ay

@chelick
      Eyvallah kardeşim. Sağol :)

• Ee öyle diyince maddiyat biterse napıcaklar?
    İşini yapsın helal para kazansın çok lükse gerek yok padişah kızı değiliz sonuçta 😄 kıt kanaatten ziyade cok zorlanmadan ama lüks bir yasam seklinde olmadanda olur, zamanla daha iyiye gidecektir

0|1
    0|0
    • 3ay

Gösteriş yapmayı seven kızlarda yok değil hani. Hem oda ister dimi iyi eşyaları olsun, lüksünü alsın. Başkalarına karşı aman olmasada olur diyebilecek çok az kız var bence

• 3ay

Evet öyle malesef

• Adam olsun o en önemlisi

0|1
    0|0
    • 3ay

Keşke adamlıkla kurtarabilsek her şeyi ama zor ya, herkes aynı şekilde düşünmüyor inan

• 3ay

Biliyorum

• Cok onemli degil ama onemli gecinmek icin para sart.

0|1
    0|0
    • 3ay

Geçinmekte falan sıkıntı yok, illaki kimseye muhtaç olmadan geçinilecek. Başlangıçta düğün zamanı ve ev kurma işinde. Gereksiz harcamalardan kaçınır mısın?

• 3ay

Helal olsun, Allah mutluluğunuzu daim etsin

• 3ay

Amin tesekkurler.

• Evet önemli

0|1
    0|0
    • 3ay

Çok sağol samimi olduğun için :)

• 3ay

tebrik ediyorum ellerinizden öperim saygiyla selamlıyorum

• Annemle babam evlendikleri ilk yıllar babam günlük yevmiye ile 20 lira alıyormuş sonradan işleri düzelmiş, rahat yaşam önemli ama huzur daha da önemli ben ailemden bunu öğrendim.

0|1
    0|0
    • 3ay

Bunu aileden gördüğün için sen zorlanmazsın kardeşim. Bende aileden hep yoklukla büyüdüm. Okudum ettim çok şükür ama ailemin hiç bir şeyi yok. Ne yaparsam kendi imkanlarımla yapacağım ama gösterişi sevmiyorum ve makul yaşamayı bilen, gözü yükseklerde olan, parayı seven biri ile hayatımı birleştirmekten korkuyorum. Bakalım kısmet dedik işte.

• Güzel bir işi evi geçindirebilcek durumu varsa kafi seven zorluklarada katlanır.. eğer çok istek ve arzusu varsa ilerde sıkıntı olur mutlu olmaz hep eksik görürsün kendini..

0|1
    0|0
    • 3ay

Ne güzel dile getirmişsin

• Adam olsun para bulunur ama karakter bulunmaz

0|1
    0|0
    • 3ay

Aynı şekilde düşünüyorum. Allah herkesi gönlündeki ile karşılaştırsın ne diyelim

• İlk önce ben kendimi finansal yönden iyi bir noktaya getiririm. Bunu yapmadan önce kimseyle hayatımı birleştirmeyi düşünmüyorum.

0|1
    0|0
    • 3ay

Benimde aklımda olan o tabi ama. Finansal yönden iyiyim diyede yinede gereksiz pahalı şeylerden kaçınmamalı mı insan

• 3ay

Zevk meselesi bunlar. İnsan onu mutlu ve rahat hissettiren şeyler almak ister.

• 3ay

Ya ben kısmam zaten, sakınmam gocunmam para harcamaktan. Ama gönlü zengin olup, para ile gösteriş yapmaktan kaçınanlar öncelik yani benim için

• Bugün paralı erkek bulunuyor ama adam bulunmuyor. Az olan her zaman değerlidir.

0|1
    0|0
    • 3ay

İnan kızlar içinde öyle biliyor musun. Kızlarında adam olanını bulmak zor

• Maddiyat bir miktar önemlidir evi arabası olsa yeter

0|1
    0|0
    • 3ay

Ev ve araba, haklısın. Az bile istiyorsun, hiç önemli değilmiş maddiyat senin için helal olsun. Benim zaten yazlık falan isteyenlere lafım

• Yeter bana sorarsan. Hatta böyle biriyle bu yola girmek üzereydim ki, ilişkiyi bitirdi. 😕

0|1
    0|0
    • 3ay

Üzüldüm. İnşallah verdiğin değeri hak eden biri ile hayatını birleştirirsin

• 3ay

İnşaallah

• Değilim. Evet maddiyat illa ki olacak ama biz adamı parasıyla sevmedik. Mal mülk zenginin olsun.

0|1
    0|0
  • Eger sorumluluk sahibi ve azimliysen ekmegini tastan cikariyosan bu yeter bana gore meslegi neymis onemli degil her sey aile kurma bilincinde olmakla alakali

0|1
    0|0
    • 3ay

İnşallah karşıma senin gibi düşünen birisi çıkar. Aile kurmakta hiç bir sıkıntı yaşamam. Bu bilince fazlasıyla sahibim ama gösterişten uzak yaşamak istiyorum, benimle evlenecek olan karakterime gelsin, vasfımla beni sevsin istemiyorum. Öyle kızlar gördümki, benim eşim şu işi yapıyor diye hava atmaya bayılıyor.

• 3ay

Dugun parasiyla ev alinir araba bile alinir dugun yapma demiyorum cok sade olcak sadece

• 3ay

Sade olabilir ama fazla da değil :)

• mutluluk karın doyurmuyor valla. Yoksul birisi karnı açken istediklerini alamadıktan sonra nasıl mutlu olsun. Sonuçtaa bir kere evleniceksinn her şeyin en iyisini olmasını istersin

0|1
    0|0
    • 3ay

Herkes mutlu olsun kardeşim, Allah kimseye yokluk göstermesin

• Para, kimseye muhtaç olmucak kadar çok ve azdırmıcak kadar az olmalı diye düşünüyorum

0|1
    0|0
    • 3ay

Aynen öyle kardeşim. Benim çok param olsun istemem mesela. Kimseye muhtaç olmayım yeter dediğin gibi

• Önemli değil. ..

0|1
    0|0
  • Evini gecindirebilcek kadar parası olsun kâfi

0|1
    0|0
    • 3ay

Peki başlangıçta. Düğünde yapılacak olanlar, ev kurma kısmında falan. Gereksiz harcamalardan kaçınır mısın, o ve ailesinin durumu çok iyi değilse, idare etmeye çalışır mısın?

• 3ay

Tabiki Insanlik hali sonuçta bugün sikisiktir yarın durumu düzelir o zaman daha iyisini aliriz musriflige gerek yok

• 3ay

İşte bu benim beklediğimde, helal olsun..

• Beni sevsin yeter 😊

0|1
    0|0
    • 3ay

Bende beni sevsin yeter diyorum. Zamanla çoğu sıkıntılar aşılır ama buna sabredecek kişi sınırlı sayıda bence

• Bisey soyleyecegim. Benim esim iyi bir universite bitirmis. Fakat. okudugu bolumle alakali hic calismamis. Hep ticaretle ugrasmis ve basirisiz olmus. Biz gorucu usulu evlendik. O kit kanaat gecinenler olduk. Kac yil oldu. Esim ilk defa bana bir gomlek aldi. Ic camasirlari hala annemler aliyor. Iyi bir is buldu kendine. Cok sukur. Yillar sonra karisina birsey ala bildi. Bu cok kotu bisey. Hem o erkek icin hem karisi icin. Belki ortada ask olsaydi her sey bu kadar zor olmazdi. Genede simdiki zamanda para cok sey. Iyi bir para kazanacagin gune kadar evlenme.

0|1
    0|0
    • 3ay

Bende öyle yapacağım zaten, bir birikim yapana kadar evlenmem diye düşünüyorum. Ama bundan kaynaklı bir ilişkiyede başlayamıyorum. Birisinin hayallerini yıkmaktan korkuyorum. Sizinde Allah yardımcınız olsun, inşallah aşarsınız kısa zamanda sorunlarınızı

• 3ay

Saol kardesim.

• 3ay

Sizi gönülden tebrik ediyorum, samimi bir yorum

• Maalesef bir yere kadar

0|1
    0|0
    • 3ay

Zamanla çoğu şey aşılır zaten, başlangıçta gereksiz harcamalardan bahsediyorum aslında. Devamındada maddi zorlukları herkes kaldıramaz doğru söylüyorsun. Allah kimseyi yoklukla sınamasın ne diyelim

• 3ay

Kimse asktan sevgiden bahsetmesin gercekler bunlar... Ne kadar seversen sev biyerde insan yipraniyor

• 3ay

Yıpransa bile kurduğu aileye sıkı sıkıya sarılacak insanlar var bence

• İyi meslek sahibi derken? Bence akıllı bir insan oturup bunları sorun etmez. Bazı şeyler birlikte yapılır.

0|2
    0|0
    • 3ay

Mühendis mesela. Akıllı insanlar tabikide sorun etmez ama öyle kızlarada denk gelmek çok zor, ben artık korkar oldum evlilikten sırf bu yüzden

• 3ay

Nasip. Hayırlısını iste.

• 3ay

Sizin gibiler umutlandıyor insanı

• her şey zamanla tamamlanır ki. kişilik daha önemli

0|1
    0|0
    • 3ay

Hep lafta öyle bence. Ev düzmeye gelince ve evlilikten sonra maddiyat çok etkiliyor

• 3ay

bir şey değil. umarım karşına olgun ve mantıklı biri çıkar

• 3ay

Amin. Seninde Allah gönlüne göre versin kardeşim

Erkekler Ne Diyor 7

• Para önemlide
    Para araç olarak kullanmalı amaç için kullanılırsa o evlilik mahkemede son bulur

0|1
    0|0
    • 3ay

Çok doğru kardeşim, millette bir hırs var. Hem para hem de ünvan. Benim vasfıma bakıp bir kız beni sevip evlenmek isteyecek diye çok korkuyorum inan

• 3ay

Hayırlısı bakalım, Allah gönlüne göre versin kardeşim

• 3ay

Seninde reis

• Bekarlar erkeklerin bu kadar çok olması maddiyattandır... Adamlık ile dış görünüş ile alakası yoktur

0|1
    0|0
    • 3ay

Kızlarda para ve vasfa önem verenler çok tabi kardeşim ama buna değer vermeyenlerde yok değil

• Onemsiz

0|1
    0|0
  • evliliklerin %90ı maddiyat yüzünden biter

0|1
    0|0
    • 3ay

Doğru söylüyorsun valla kardeşim

• kişiye göre değişir, asgari ücretle geçinende var ama 10 bin ile geçinemeyende var, bu zamanda asgari ücretle tatmin olacak kişi sayısı gerçekten çok azdır ona eminim

0|1
    0|0
    • 3ay

Aynen kardeşim. Geçen arkadaşım düğün yaptı. Kızı göreceksin gitmiş hep english home, madame coco dan almış her şeyi. Bana gösteriş yapıyor şurdan aldım burdan aldım diye. Hiç çocuğa yazık diyen yok

• 3ay

İşte sorun orada, insanlar artık sadece gösterişe önem vermeye başladı, kapitalizm dedikleri illete ayak uydurmaya başladılar, arkadaşın durumuda gerçekten içler acısı

• 3ay

Valla öyle kardeşim çocuk yandı yandı :)

• evlilikte en önemli 2 unsur :
    1-maddiyat
    2-cinsel hayattır

0|1
    0|0
    • 3ay

Herkes öyle değil kardeşim ya, var huzur ve sevgi arayan insanlarda

• 3ay

Bunlar olduktan sonra diğerleri çorap söküğü gibi gelir merak etme...

• Sevdiğinle hafta sonu gezmek istemiyorsun galiba. Veya bir yemeğe çıkma vs..

0|1
    0|0
    • 3ay

Onların kralını yaparım kardeşim. Benim dediğim başlangıçta, düğün zamanı gereksiz harcamalar ve gösterişten bahsediyorum

Yükleniyor...