Sizce kadın-kız ayrımı yapmak doğru mu? ✔❌

Cinsel obje olarak görülmesi çok yanlış bir tutumdur... peki ya sizce?

Güncellemeler:
3ay Guncellllll

0|1
29|29

En İyi Erkek Görüşü

• Türkçede kız bakire olan kişi anlamında kullanılır.

Türkçe kız
    İngilizce Maiden
    Fransızca la jeune fille
    ... Liste uzar gider. Yani dünyada ve tarihin her döneminde bakire olan kadına kız denir. Cinsel bir algılama biçimi midir? Belki. Ancak insan geçmişte olduğu gibi şimdide cinsel hazları ve inançları olan bir varlık. Ve bu hiçbir zaman değişmeyecek. Bunu kadın erkek olarak düşünmeyin. Her cins karşı cinsi cinsel obje olarak görür. Bunun haricinde bir düşünce doğamıza yalan söylemek olur.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kız kadın ayrımını sevmem bekarete bakılarak yapılırsa. Ama kardeşim şimdi 70 yasında teyzeye kız demek te olmaz

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Kadın kız ayrımı vardır ama sebebi bekaret değildir. Kadın ayrı şeydir kız ayrı şeydir

1|0
    0|0
  • eee sen bir düşünsene yeni doğan bir bebeğe gidip ''kadın mı oldu erkek mi?'' diye sorsan ne kadar garip olacağını? bunun objeyle ne alakası var? sana kız derken zardan bahsetmiyoruz genç oluşundan bahsediyoruz

2|0
    0|0
  • la her şeyi de cınsıl ıbjı diyorsunuz fark var işte lan

3|0
    0|0
  • 2 damla kanla akınca kadın olunmaz regl olan her kız kadindir o zaman anlatabildim umarim

4|0
    1|0
  • Yanlış..

1|0
    0|0
  • Ne farkı var ki?

1|0
    0|0
  • Kadın kadındır arkadaş. Kız ne yaa Allah aşkına.

2|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır...

1|0
    0|0
  • Doğru

0|0
    1|0
  • bayan hanfendi kelimeleri kimseyi üzmez sanırım akarı yok kokarı yok:)

1|0
    0|0
    • 3ay

Bayan bay dan tureme 2. sinif diye rahatsiz olanlar var tabi bn onlardan degilim

• 3ay

Demi ya evrende 1 kum tanesi kadar yer kaplayan dunyayi dusununce ne gerek var aslinda her seyi basit yasamak gerek

• 3ay

daha bir kaç saat önce bir deist kızla tartıştım namusuna dil uzatmamama rağmen beni insanlara burda hedef gösterdi sanki sanırsın rahibe teresa sonra ben msjları burda yayınlıcam herkes görsün ne olduğunu diye bir baktım engel atmış şu sanal alemde bile samimi olamıyorsak biz nerde insan olucaz gözünü seviyim:)

• kız diye daha cok gençlere diyoruz yani bura cinsel obje olarak ayırım yapanlar varsa bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Evet gerçekten böyle bir ayrım var, uyuz oluyorum..

1|0
    0|0
  • Bence yanlış ben bunu küçümseme olarak algılıyorum saçma

1|0
    0|0
  • Hangisisiniz?

0|0
    1|0
  • 18 üstü kadın, altı kızdır.

bu kadar basit.

1|0
    0|0
    • 3ay

18 yasına gelmis ama bilinçaltı 8 sınıf olan bir sürü insan var bunun yasla alakası yok

• Öyle

1|0
    0|0
  • Doğrudur.

0|0
    1|0
  • Bence de çok yanlış

1|0
    0|0
  • Ne gibi biz bilemeyiz ki kim kadın kim kız hem banane

1|0
    0|0
  • yolluysa garı yolsuzsa gızz :D:D:D

0|0
    2|1
  • Ulkemızde durum bu be

1|0
    0|0
  • bence yanlış

1|0
    0|0
  • zaman zaman

0|0
    1|0
  • Dogru tabikide

0|0
    1|0
  • Dogrudur. Erkek ve Adam arasındaki fark gibi...

0|0
    0|0
  • Kadın/Kızın Erkeklerdeki yeri:Cinsel ihtiyaclarımızı karşılayan bir çeşit cinsel obje, cisim

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 28

• Kadın kadındır. Regl olan, bedeni belli bir gelişmişliğe ulaşan, cinsiyetinin ve cinselliğinin farkına varabilecek olgunluğa gelen bütün dişi bireyler kadındır. Önceden kız olup da içine penis girip iki santimlik zarın yırtılıyor diye kadın olamazsın. Bekarete göre kadın/kız ayrımı yapan insanlarla muhatap bile olmuyorum.

1|0
    1|0
  • Tabiki doğru değil.

1|0
    0|0
  • Çok yanlis birsey kesinlikle kadinlarin cinsel obje olarak görülmesini desteklemiyorum o görüste olan insanlarin Allah belasini versin✌✌

2|0
    0|0
  • Kadın kelimesi güzel bir kelime.. Aklen fiziken olgunsan kadınsın başka yere çekmeye gerek duyulmamalı.

1|0
    0|0
  • Saçmalığın daniskası kesinlikle. O zaman bakire ve 50 yasindakine de kiz denir? Aptallık saçıyorlar etrafa yeminle be.

2|0
    0|0
  • Hayır. Bakireye de kadın denir bakire olmayana da. Kadın genel bir tabirdir.

1|0
    0|0
  • Ben dişi oln herkese kadın diyorum valla.

2|0
    0|0
  • Tabiiki yanlış. Zaten yeni nesil de biraz daha dikkat ediyor bu şekilde ayrım yapmamaya. Keşke toplumumuz da bu konularda biraz bilinçlense..

1|0
    0|0
  • Bir şey farketmiyor bence. Kadın da kız da denilir ne farkeder. Asık kız değil kadıınnn diyenler ayrımcı bence.

1|0
    0|0
  • doğru değil

1|0
    0|0
  • Cinsel anlamda böyle bir ayrım yapıldığı zaman kızıyorum. Saçma bir düşünce yapısına sahip insanlar bu ayrımı yapıyor maalesef

1|0
    0|0
  • İnsanlara sorman hata valla hepsi aynı kafa

1|0
    0|0
    • 3ay

Geneli yanlis ayrim demis sevindirici

• 3ay

1-Ben kendi düşüncemi söylüyorum. Bütün erkekler aynı düşünecek diye birşey yok.
      2-Ben dediğin gibi her gece başka kızla birlikte olmuyorum. Olmayıda çok mantıklı karşılamam çünkü sağlıksız bir durumdur. ömür kısaltır.
      3-Ayrıca her gece başka kadınla takılan adam zaten evlenmez.

• 3ay

@sıkılmışçocuk katılıyorum aferim :D

• Kadin kiz ayrimini yas olarak yapiyorum. Gencse kiz yaslaniyosa kadin. Cinsellikle ilgisi yok.

1|0
    0|0
  • Bencede iğrenç

1|0
    0|0
  • yanlış.

1|0
    0|0
  • Farketmez bence ha kız ha kadın. Karı gibi kaba şeyler söylemesinler de

2|1
    0|0
  • sinir olduğum şeylerden biri

1|0
    0|0
  • Yanlış

1|0
    0|0
  • Hayır tabikide cok aynlis bence

1|0
    0|0
  • Doğru

1|0
    0|0
  • Bizim burda kadın demek evlenmiş ya da yaşı 24 fazlaysa

1|0
    0|0
  • Cinsel obje olarak değil de kız diye gençlere derler genelde sen bir bayan olarak kendi kafa yapını değiştir önce. Bakire diye 45 yaşındaki birine kız dendiğini hiç duymadım mesela onlar kadındır. önce hemcinslerim kafa yapısını değiştirsin sonra erkekler

0|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Kadın-Erkek ikisi cinsiyettir. Kız diye bir cinsiyet yok terimler arasında.

0|0
    0|0
  • doğru değil gerçekten bir ara farkında olmadan bende yapıyordum bunu yapılması gereken bir şey değil çok saçma bir gramlık şeye bakarak sıfat koyuyorsak aklımızı kullanamıyoruzdur

1|0
    0|0
  • Cinsel obje olarak bakılırsa tabiki doğru değil. Ama gidipte yaşça büyük insanlara kız demekte olmaz.

2|0
    0|0
  • degil

1|0
    0|0
Yükleniyor...