Her yolun sonunda ölüm olduğunu bildiğimiz halde hayata tutunma çabamızın nedeni ne?

Her yolun sonunda ölüm olduğunu bildiğimiz halde hayata tutunma çabamızın nedeni ne

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• yasamasak nolcak bilmedigim icin yasiyorum ölümden sonrasi yokalacagim ve ne olacagim bilmiyorum ölümden sonrasini bilmedigim icin yasiyorum

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü ölüme kadar uzun bir süre var ve bu süreci nasılsa ölücem hiçbişey yapmiyim diye geçiremeyiz. Herkesin belli ihtiyaçları var bu ihtiyaçlar için çalışmak zorunda çalışırken çevre edinecek yeni insanlarla tanışacak aşk arkadaşlık aile derken hayata kaptırıcak kendini. Böyle olması da normal zaten

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Ölmekle bitmediği için olabilir mi kardeşim ölümden sonraki hayatımızın alt yapısını oluşturuyoruz bu fani dünyada ne ekersen onu biçersin sözü ölümden sonra karşına çıkcak ona göre yaşa

1|0
    0|0
  • hayatta ölümde bir kez ondan olabilir mi?

1|0
    0|0
  • Ölüm bitiş değil başka bir hayata geçiş. Sonunu düşünen kahraman olamaz. Hayat güzel olduğu için tutunmaya çalışıyoruz. Buna alışığız şu an.

1|0
    0|0
  • Birgün biteceğini bile bile neden biriyle olmak için yanıp kavruluyoruz? Sırf kalbimiz rahatlasın Mutlu olsun diye mi? Kalp bu. Mutluluktan anlamaz. Kan pompalar anca. Olay nefs.. Nefste bitiyor herşey..

0|0
    0|0
  • Yaşamın amacını bulmak ama genel de iş işten geçtikten sonra insan ulaşır bu bilgiye ya da hiç ulaşamaz

1|0
    0|0
  • Ben aksine her canımı sıkan olaylara inat Ne de olsa öleceğim diyip boşveriyorum

1|0
    0|0
  • beynin hayatta kalma içgüdüsü
    ölüm korkusu
    bilinmeyene gitmektense bilineni yaşama isteği
    hala yapacak işlerin olması

0|0
    0|0
  • Daha iyi şartlarda yaşamak.

0|0
    0|0
  • yok öyle bir çabamız

0|0
    0|0
  • Yolun sonundaki konumuzu belirleyip netleştirmek için

0|0
    0|0
  • Sirf bir son var diye bir baslangic yapip mucadele etmiyecekmiyim

0|0
    0|0
  • Kelebeğin uçma arzusuyla aynı, her anın tadını çıkarmak

0|0
    0|0
  • Aile babam annem

0|0
    0|0
  • bir kez öleceğiz.

0|0
    0|0
  • Nefis. İnsan dünyada ebedi yaşayacakmış gibi gösteriyor nefis. Bu gün varsın , yarın bir ihtimal.

0|0
    0|0
  • Hayat herşeye rağmen devam ediyor
    Sende söyledin zaten ölümlü hayat
    Yaşıyoruz bari bir anlamı olsun anlamı olacak şeyler yapalım ot gibi yaşamayalım
    Anın tadını çıkaralım

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• sonu bitse de güzel yaşamak gerek

1|1
    0|0
  • Öleceğimizi unutarak yaşıyoruz çünkü. Kendimizi sağlığımızı ailemizi neşemizi unutarak günlük hayatin koşuşturmasiyla birşeylere ulaşma derdiyle yaşıyoruz. Oysaki bunun sonu yok.. İnsanlar maddiyat hirsindan dolayi hicbir seyi gormez hale geliyorlar ölünce maddiyatin hicbir onemi kalmayacagini unutuyorlar ne yazik..

1|0
    0|0
  • çünkü kendini bıraktığın zaman ölüm seni korkutur. ama hayata tutunup her şeyi hazır olduğun zaman ölümede hazırsındır

1|0
    0|0
  • Dünya düzeni böyle yazılmış, Allah insanları bana ibadet etsinler diye yaratmış, mekanımızada dünya demiş,
    Doğ-Büyü-Çalış-Ekmek kazan-Oku-Meslek edin-Evlen-Evlat sahibi ol-Yaşlan-Öl

0|0
    0|0
  • Bilmiyom

0|0
    0|0
  • Doğru diyor sn

0|0
    0|0
Yükleniyor...