Sizce Allah (cc) var mıdır? Varsa sizce bunun delili nedir?

Bence vardır. Ve en büyük delili kuranı kerimdir.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hiçbirşey kendi kendine olamaz. Yağmur yağar mesela birbirine değmeden nasıl düşer yeryüzüne? Aynı şekilde kar yağar tek tek. Dünya ve güneşin arasındaki mesafe mesela... biraz daha yakın olsa yanariz, uzak olsa donariz. Bunu kim ayarlamış böyle? Dut yaprağı mesela koyun yiyince süt oluyor , tırtıl yiyince ipek oluyor, geyik yiyince misk oluyor. Aynı şeyi yiyipte nasıl farkli şeyler meydana gelebiliyor? Güneş ay yıldızlar havada nasıl duruyor? Canlılar ölüyor insanlar hayvanlar , dunyayi kim temizliyor? Ağaçlar mesela , insanlar sadece masa kağıt sandalye falan filan yapabiliyor. Ağaçtan binbir çeşit meyve nasıl çıkıyor? Daha neler neler...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Delil mi? herşey birer delil. basitden baslayalim mucizelerden once mesela sen
    Aynaya bak ve ne gördüğünü şöyle her cismi görüyorsun tüm detaylarıyla gözlerin kaşlarin kirpiklerin burnun dudakların kulakların dişlerin cenen
    Bunlardan biri bile sana Allahın varlığını kanitlar gozlerin odaklama renk seçenekleri gece gündüz gorus bunları hadi bir insan taklit ederek üretti diyelim ki üretemez (insan olmayanı yaradamaz taklit eder) sevdiginin gözlerine bakatiginda seni sevdiğini görmek taklit edilebilemez

2|1
    0|0
  • Kur'an elbette büyük bir mucize ama ateistlerin kafası bunu anlamaya yetmez daha basit bir örnek vereyim. Milyarlar insanın parmak izleri farklıdır bunun şans sonucu oluşması mümkün mü? ya da evrene baksınlar tek bir kusur görebilecekler mi?

2|0
    0|0
  • Var.

1|0
    0|0
  • aynen öyle insanlık, tüm varlıklar ve dünya kendiliğinden olmadığına göre Allah'ın varlığından şüphe eden dinimizide kabul etmeyen kişiliksizlerdir bence.

1|0
    0|0
  • Bu evren kendiliğinden oluşamayacak kadar güzel...

1|0
    0|0
  • tanrı var tanrı

0|0
    0|0
  • Bence bir tanrı vardır. Ama bir delil gösteremem, çünkü yok öyle bir delil. Sadece varolduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bir elbise kendiliğinden olmuyor değilmi terzi dikiyor, bu evrende durup dururken ortaya çıkamaz ALLAH süphesiz ki vardır

1|0
    0|0
  • Elbette Allah vardir buna hic suphe duymadsn inaniyorum. Herseyi goren. Herseyi isiten. Herseyi bilen. Herseyi gucu yeten. Bir ol deyipde orda olurveren tek tanri olan Allah inaniyorum.

0|0
    0|0
  • bence yoktur

0|0
    0|0
  • Firavunun secde eden cesedi pompei sehrinde tasa dönen escinseller hepsi kuranda yaziyor ve su andada mevcut

0|0
    0|0
  • Sence bitün bu mahlukların kendi kendine olma ihtimali var mı?

0|0
    0|0
  • sanane

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah tabikide var

0|0
    0|0
  • adam kuranı kabul etmiyorsa :)

0|0
    0|0
    • İnanmak istemeyene ne desen boş aslonda :)

• Yo kuran binlerce yıl önce olan bişey hiç değişmedi simdi bilimde yeni yeni ögrenilen herseyi o kadar asır önce allah kitabında yazmış zaten

• valla ben nr zaman iman ettim biliyormusun biri dedi ki, herkesin iki gözü iki kulağı bir burnu bir ağzı var yani temelde aynıyız ama birbirimize hiç benzemiyoruz. birbirimizden farklı olmamız için beni yaratanın seni de yaratması lazım ki karışmasın dolayısıyla hepimizi tek kişi yaratmış ki birbirimize benzemiyoruz

• Salakmısın sen dinden çıkacan

0|0
    0|0
    • Ne alaka niye dinden cıkayım

• Söylediğin laf çok tehlikeli sorguluyorsun bizim dinimiz çok geniş bir tek kelimede bile kafir olabilirsin böyle şeylere dikkat

• Bak belirli. Bir uaşa gelinve yanıi bulu. Cagında her biray dinini sorgular ve ben allaha kırana kitaba inanıyorum yoktur demiyorum bunu sorgulamadım. Başkalarının düşüncelerini sordum sadece yoksa şükürki inancım tam :):)

• Her şey aldığın nefes bile bunun delili çok şükür ki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Tabiki var

1|0
    0|0
  • En büyük delilinden biride biz değilmiyiz zaten insan kendi kebdine nasıl oluşsun. Bu Doğa bir Dünya kendi kendine nasıl oluşsun.

0|1
    0|0
  • Bir yaratıcı var evet

0|1
    0|0
  • Vardır. Delili her şeydir. En önemlisi ise bigbang olayıdır

0|0
    0|0
  • Kaimat bunun delilidir canım. Herşeyi icat eden biri vardır öyle değil mi? Kalemi bile biri tarafından yapıldı. Kainatıda yapmak için gücü yeten biri olması lazım buda Allah

0|1
    0|0
  • Tabiki vardır bunu kalbinden hissedebiliyorsun zaten

0|0
    0|0
  • Delili uzaklarda aramanizda gerek yok hersey Yuce rabbimin eseridir. Karincalar bile

0|0
    0|0
  • Şimdi boyle şeyler burdan söylenmez konuşulmaz

0|0
    0|0
  • En büyük delıl bana göre dünya ve tabıattır gece ve gündüzdür bır suru ornek var

0|0
    0|0
  • inançlı birisiyim ve delilleri saymakla bitmez
    en kısa örnekle her şeyin bir yaratiısı vardır kastettiğim şey şu
    öğrneğin bir kağıtı matbaa üretir. ilaçları kimyagerler üretir vs yani en küçük şeyler bile yoktan varolamaz en mini şeyi bile birisi yapar tasarlar
    şöylee düşünmek gerekir eğer her şeyi illaki birileri yaratıyorsa beni de birisi yaratmış olmalı en ince ayrıntıma kadar beni yaratan o sonsuz kudret kim olabilir her hücremi oluşturan
    her şeyimi yaratan o sonsuz varlık? ve insan tekrar kendine demelidir. sadece ben değil tüm evren her şey muntazam hiç bir şey bu kadar muntazam olamaz bu döngüler canlılar uzay her şey harika tasarlanmış bu kadar şeyi ancak sonsuz güce sahip olan tek bir İlah yapabilir
    ve küçük bir örnek daha kitabımızda bilimin o zamanlar bilimin dahi bizi aydınlatamadığı şeylerden bahsetmekte yani o kitabı zaten bir insan yazmış olamayacağını düşününmesi gerekir herkesin x

0|0
    0|0
  • ben varlığını hissedebiliyorum bu yüzden bana göre var

0|0
    0|0
  • Ezberden cevap delili kuran 😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...