Bazen neden yaşıyoruz diyorum?

Neden? Mutlu da olsak mutsuz da olsak neden bir sonu bekliyoruz? Belkide vakit dolduruyoruz ve bunun adına da "mutlu yaşam" diyoruz. Ne zaman mutlu olduğumuzu bile tam hatırlamıyoruz. Aslında bu zamanda çok mutluymusum diyoruz. Ne bileyim hersey aynı benden sonrakileri dusunuyorum sonra ölümü. Ölüm gibi bir gerçek varken nasıl umursamazca sanki ölümsüz gibi yasiyabiliyoruz. Kime sorsam derdi var peki istedikleri olsa çok mu mutlu olacaklar? Ya da mutsuz olacak birsey gene bulacaklar mi? Bazısının mutsuzluğu ay sonunu nasıl getiricem diye düşünmekken bazimiz hayatının siradanligindan şikayetçi. Gerçekten ne istiyoruz bu hayattan? İyi okul, is, meslek, iyi eş, hayırlı evlat, veya istediklerini hayatın izin verdiğı cercevede yaşamak? Bilmiyorum. Bildiğim birsey varsa o da hiçbirşeyi bilmedigimdir..

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bu hayyatta yaşamaktan zevk aldığımızdab veya bişeyler istediğimizden değil tüm amaç sürünmemek için bu hayyata çok önemsedimizden değil yani sürünmeyelim mutlu geçirmeye çabalayalım eğlenelim çünkü bizi ne bekliyor bilmiyoz bari anı yaşayalım :(

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• O kadar derin düşünürsen işin içinden çıkamazsın

0|0
    0|0
  • Sonunda düşünen birini gördüm. Tavsiyem mutluluğu arama yok öyle bir şey. Ama huzuru ara. Nerde bulursan da orada kal. Onu kaybetme.

1|0
    0|0
    • 3ay

Bu yaşamı çekilebilir kılan birsey varsa o da tutku. Tutkuyla bağlandığım birsey olursa onu birakmayacagimdan eminim

• 3ay

Daha üniye hazırlanıyorum. Bırak üniyı bitirip çalışmayı daha üniye başlamadım. Nasıl huzuursuzum tahmin edersin

• 3ay

İllaki çalışıyo olman gerekmez. Önün açıksa yabi geleceğine gülümseyerek bakabiliyosan tmmdır. Gideceğin üni iyidir derslerin iyi olur ya da mezun olunca rahat olabilceksindir vs bunlar huzurlu olmanı sağlar zaten

Kızlar Ne Diyor 1

• Neden bu dünyaya geldiğinizi sorgularsanız, neden yaşadığınızı anlarsınız.

0|0
    0|0
    • 2ay

Hiçbir şeyin kesinligi yokken sorguladigimiz şeylerin cevabını nereden bulucaz?

• 2ay

Kuran çok farklı bir dil. Bilirsin ki önceki zamanla şimdiki zamanın arapçası bir değil. Kuranin çevirileri de tam doğru değil şu an farklı ceviriyorlar ve okuyorum bazı şeyler aklıma takılıyor hocalara sorduğumda cevap vermiyorlar ve sinirimi bozuyor.

• 2ay

Sadece meal okuyunca biraz karışık gelebilir. Tefsirden okursanız daha anlaşılır oluyor. Diyanetin tefsirleri var. Ama onlara ulaşamıyorsanız, Nouman Ali Khan veya Mufti Menk gibi hocaların tefsir videolarıda mevcut youtube da. Türkçe altyazılı olarak bulabilirsiniz. Onlardan yararlanabilirsiniz.

Yükleniyor...