Evlilikte kadın çalışmalı mı çalışmamalı mı?

olumlu düşünürsek kendi parasını kazanıyor...
olumsuz çocuk olduğu zaman anneler bakıyor çocuk senden bağımsız yaşıyor...
benım fıkırlerım bunlar...

Güncellemeler:
2ay güncelle

1|1
14|19

En İyi Erkek Görüşü

• Çalışmalı kessinlikle.

Annelerinin kendi ayakları üzerinde durduğunu gören ve ailede ekonomik oluşumun bir parçası olduğunu gören çocukta kadınlara yönelik bakış acısını değiştirecektir.

Toplum kadınların erkeklere bağımlı olmasını normal bir norm olarak gösterirken, böyle bir aile de yetişen bir evlat bunun gereksizliğini anlayacak ve kadın erkek eşitliğinin uzaydan düşmüş birşeymiş gibi davranmayacaktır.

Ben böyle düşünüyorum en azından

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Ben tam yobaz! oldugum icin, Şu an Cbaskani olsam gerekli olan doktor (alt unsurlariyla) ogretmen, muhendis gibi bazi isler disinda kadinlarin calismasini yasaklarim, onlara verilen maasi erkege verirdim.. Yalniz burada erkege "hegomanya" vermez, maasi bayanlarin hesaplarina yatirirdim... Calisan anne babalarin cocuari kreste, sevgiden uzak, kadina ekonomik ozgurlugun verildigi Turkiye nin hali ortada.. Yetistirilme tarzi olarak biz calismaya hazir degiliz...

0|0
    0|0
  • Kendine bırakılmalı ama benim fikrimce çalışmalı çünkü çalışan kadın nerde ne harcayacağını bilir abi haybiye para harcamaz giyinmesini bilir ortam bilir bir yere gittiniz mi süs biberi gibi durmaz yanınızda sohbet muhabbet yol yordam bilir artı kültürlü olur sürekli işiyle ilgilenmekten sıkılacağı için araştırma yapar birşeyler okur bu kültürü artırır ev işi basit bir tek ütü zor o ütüyü yaparken sen temizliği yemeği halledersin bitti.

0|0
    0|0
  • Kendi bilir çocukta umurumda deıl bnı aksatamsın öyle baskalrıyla tanısıp aman su senden ıyı gbı delırtcek kıskanclıktan kendını öldürtcek seyler demesın naparsa yapsın bn calıs demem hee ewde canım sıkılıo dıyıp 7/24 gezcekse bn ewe gelınce bıle halen dısarda olcaksa aha mezarlık surda Şu an ewlı değilim zaten zor cınsım ben cıns

0|0
    0|0
  • meslege bagli

0|0
    0|0
  • Kadının karar vermesi gerekir diye düşünüyorum.
    Yine de maddi olarak erkek iyi bir gelire sahipse kadın çalışmasın ki o da istemez sanırım.

0|0
    0|0
  • Maaşa bağlı tek maaşla iyi bir hayat sürebiliyorsak nasıl istiyorsa öyle yapsın.. yok yetmiyorsa ya da daha iyi bir hayatımız olacaksa çalışsın tabi kendi bilir her iki durumda da

0|0
    0|0
  • Kadının çalışmadığı bir evde geçim ne denli kolay olur bu tartışılır. Günümüz şartları ortada.
    Kadın asgari ücretle çalışsa dahi en azından evin aylık giderlerini karşılayabilir.

0|0
    0|0
  • Çalışmalı..

0|0
    0|0
  • Kendisi bilir ister calisir yorulur ister evinin hanimi olur yatar kendisine kalmis. d

0|0
    0|0
  • çok net çalışmalı bence

0|0
    0|0
  • Doğuma kadar çalışabilmeli ondan sonra çalışmamalı

0|0
    0|0
  • Kendi bilir benim elime bakmamak için çalışacaksa çalışmasın ne zaman ne kadar isterse veririm

0|0
    0|0
  • çalıştığı yere göre değişir

0|0
    0|0
  • Valla farkı yok bence

0|0
    0|0
  • Mddi gelir yetersiz iae çalışabilirsin tabiki

0|0
    0|0
  • zamana bagli bence

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 14

• Çalışmalı kadın çalışmalı bu devirde abi kendi ayaklarının üstünde durabilmeli bir geliri olmalı kocasına bağlı yaşamamalı ben 14 yaşından belli çalışıyorum ve evlenince de devam edicem benim annemle babamın arası bozuk annem boşanmak istiyo ama boşanamiyo neden bir geliri yok bişeyi yok okumamis boşansa bu kadın nasıl geçincek çalışmak herzaman güzeldir

0|0
    0|1
  • çalışsa bin türlü çalışmasa bir.. Olumlu düşünürsek demişssin ya hani kazandığının büyük kısmını, iş için giyim kuşama harcıyor ki? Çocuğundan da ayrı kalmış olması cabası.

0|0
    0|1
  • Ev hanımlığı daha kutsal ama çalışan kadın her zaman daha iyi avantajlı

0|0
    0|0
  • Çalışmamalı

0|0
    0|0
  • çalışmalı bence.

0|0
    0|0
  • Çalışmalı kesinlikle bazen ara verebilir tabi

0|0
    0|0
  • Tam bir feminist olarak calismalidir diyorum...

0|1
    0|0
  • Calismamali evin isi yetip artar zaten yan gelip yatsinlar... calisan insan hic bir ise yetisemior

0|0
    0|0
  • Çalışmalı

0|0
    0|0
  • Çalışmalı.

0|0
    0|0
  • Çalışmalı

0|0
    0|0
  • Çalışmalı

0|0
    0|0
  • Çalışmalı

0|0
    0|0
  • çocuğun bağımsız yaşaması ilgi eksikliği fikirlerine katılmıyorum. annem emekli olduğunda liseye başlamıştım. o güne kadar da hiç ilgisiz bırakmadı. bağımsız kopuk bir tip olarak da yetişmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...