Toplu taşımada, engellilere yardımcı olur musunuz?

Toplu taşıma sadece dikkat çekmek içindi, soruyu hayatın her alanından cevaplayabilirsiniz.
Bazen metro ve otobüslerde görüyorum ki, umursamayan insanlar oluyor, görme engelli birisinin metro istasyonunda yardımsız bulunması dahi oldukça tehlikeli, bu sadece bir örnek.
Lütfen aynı hayatı paylaştığımızı unutmayalım ve ayırmayalım!

0|0
15|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Evet bu konuda her sağlam bireyin, engelli vatandaşlara karşı hassas olması gerekiyor. Benimde bir engelli arkadaşım var ve dışarı çıktığımızda aynı problemleri bizde yaşadığımızı hatırlıyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Evet kesinlikle yardımcı oluyorum gördüğümde

0|1
    0|0
  • evet oluyorum yer de veriyorum posetleri varsa tasiyorum cocuklari varsa bakiyorum.

0|1
    0|0
  • Durduk yere sorup o insanın ona acıdığımı düşünüp üzülmesini istemem;gerçekten yardım lazımsa da zaten ederim.

0|1
    0|0
  • Gercekten yardima ihtiyaci oldugunu düsünürsem olurum, bilmiyorum kolay kolay bir insana eksikligini belli etmek istemem, kotu hissederim.

0|1
    0|0
    • 2ay

Bence eksiklik olarak düşünüp o şekilde yaklaşmamak gerek, sıradan bir arkadaş gibi yaklaşıp hatta üzerine sohbet edersen eminim dahada mutlu olacaktır.

• 2ay

Bu benim oyle gormemden kaynakli bir sey degil ama karsi taraf bu konuda hassas olabilir, baska da "eksikligin" yerine uygun bir sey bulamadim kusura bakma

• 2ay

Kötü bir şey yazmadığının farkındayım, sorun yok.

• Tabiki yardım ederim onu kırmadan küçümsemeden

0|1
    0|0
  • Her zaman ama o istemezse küçük düşürür gibi olmaz

0|1
    0|0
  • Kesinlikle yardımcı olurum daha önce de çok olmuştum

0|1
    0|0
  • onemli

0|1
    0|0