Siz böyle bir durumda olsanız nasıl bir karar verirdiniz?

“30 Eylül 2008’de, doktor geldiğinde ve sadece annemin ani kalp durması geçirdiğini söylediğinde bana bir karar vermemi söylediler. Bana a şıkkı olarak onu yeniden diriltmeye çalışabileceklerini fakat bunu yaparken neredeyse tüm kemiklerinin kırılacağını ve bütün acıyı hissedeceğini, ya da b şıkkı olayını oluruna bırakarak huzur içinde ölmesini bekleyebileceğimi söylediler.. Ve karar vermem için 1 dakikam vardı. Yaşatmaya çalışmak mı yoksa bu mu? Ve o an vereceğim karar beni geri kalan ömrümde düşündürtmemesi gereken bir karar olmalıydı. Ve olayı oluruna bırakmaya karar verdim. Sadece yanına yattım ve deli gibi ağlıyordum. Ona her şey için minettar olduğumu söyledim. Beni böyle yetiştirdiği için teşekkür ettim ve üzücü olan bunu ilk kez yapıyordum. Daha önce bunları hiç söylememiştim. Onu daha önce ne kadar sevdiğimi söylememiştim. Ta ki o ana kadar.. Daha sonra onu öptüm ve güle güle dedim. Bekleme odasına gittim ve sesleri yeniden duymaya başladım ama boşluktaydım. Bilirsin.. Ve herkes bitti mi diye sorarcasına bakıyordu ve evet. Bitmişti.. Ve bugün, o her zaman aklımın bir köşesinde.. Ders çalışırken. Ne yaparsam yapayım, o bana nasıl sevmem gerektiğini, kibar olmayı, gerçek olmayı, insanlara karşı doğal olmayı öğretti. Her anı sanki son anınızmış gibi yaşayın. Her zaman muhtaç olana yardım edin. Basitçe yaşayın, böylece herkesin yaşamı daha kolay olur..”

5|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• Hiç değilse ölüm anında insanları rahat bırakmak gerektiğine inanıyorum. Babaannem çok güzel öldü (evet ölümün de güzeli vardır.) ve öldükten sonra kadının üzerine çıkıp bir sürü işkence etti doktorlar. Hem de biz izin vermediğimiz halde.
    Ben de B seçeneğini seçerdim. Fakat bu adam gibi pişmanlıklarım yok. Sevdiğim kişiye sevdiğimi her daim belli ederim ve söylerim.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• verilebilecek en zor kararlardan birini vermissin kardeşim Allah imtihanından hakkıyla çıkmayı nasip etsin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Kimin hayatıymış bu? Okurken ağlayacaktım, tedavi olacağım diye alkol almıyordum ama bu durum değil bir bin tane içirir.. Ben de anneme sevdiğimi hiç söylemedim, beni yetiştirdiği için teşekkür etmedim. Öpmedim, sarılmadım... Okurken kendimi onun yerine koydum, aşırı zor bir durum. Böyle olaylar iç parçalıyor. Allah kimin ne derdi varsa yardımcısı olsun...

0|1
    0|0
  • B şıkkını seçerdim 😔

0|1
    0|0
  • Annemi cok sevdigim için özellikle bu tarz yazilar karsima cok çıkıyor. Beni desresyona sokuyor böyle yazılar. Yine aglayasim geldi.

0|1
    0|0
  • huzur içinde ölmesini. sen doğru olani yapmışın

0|1
    0|0
  • Arkadaşım biz size böyle bir durumda soru sormuyoruz ki hangi hastanede yaptılar bunu? Siz bile göremezsiniz mavi kod ve ya böylesi durumlarda size soru sorulmaz

0|1
    0|0
  • duygulandim

0|1
    0|0
  • Zor karar 😊

0|1
    0|0
  • Üzüldüm gerçekten allah mekanını cennet etsin

0|1
    0|0
  • Çok zor bir durum. Aklını kaybeder insan

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Gerçekten etkileyici bir durum güzeldi nerden buldun bunu?

0|1
    0|0
  • helal olsun kardeş etkiliyici bir durum

0|1
    0|0
Yükleniyor...