Anarşizme nasıl bakıyorsunuz? İnsanlık anarşizm sayesinde gelişmiyor mu?

Anarşizm kural tanımamazlıktır. İlk bakınca kötüdür. ama eger tanınmayan yok sayılan o kurallar büyük birer yanlışlık ise o zaman anarşizm gelişmenin ve dogruya erişmenin bir aracı degil midir?

Dikkat ederseniz anarşizmin en çok yaşandıgı çagdayız. Çünkü gelişen bilgi çagı ile birlikte eski geleneksel düşünce kalıpları ve kavramlardan hızlı bir sıyrılma var genç kuşakta.. Bu geleneksel kalıpları tanımamazlık hatta bunları tiye alma egilimi.. Bu durum yeni nesillerimiz için bir aydınlanma mıdır.

Yoksa savaşlarla dolu insanlık tarihinin bu geleneklerinden sıyrılmak çok kötü sonuçlara mı yol açar?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Her görüşe saygım vardır, insanların düşünme özgürlüğü her zaman mevcuttur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Mantıksız geliyor.
    Özgürlük kavramı; başkasının özgürlüğünü kısıtlamadığın sürece istediğini yapabilmektir. Toplumsal kuralların çoğu da bunları düzenlemek üzere geliştirilmiştir ve her birine karşı çıkmak anlamsızdır. Tabi herkes keyfine göre kural koyamaz evrensel kurallara da uymak zorundayız.

0|0
    0|0
    • 3ay

demek istenen şey gençler arasındaki egilimlerdi. her kurala karşı çıkılması degil

• 3ay

Savunduğunuz şey anarşizm değil işte, siz zarar veren kuralların kaldırılması gerektiğini savunuyorsunuz ama anarşizm her türlü kurala karşı çıkıyor. Yerinizde olsam kabul ederdim hatamı ama inat ediyorsunuz, keyfiniz bilir beni geren bir şey yok.

• 3ay

bak detayı okursan zaten orda söylüyorum ama.. anarşist egilimlerden bahsediyorum.. sizinde keyfiniz bilir :D :D

Erkekler Ne Diyor 3

• Anarşisizm komünizm insanlığın önünde en büyük engel ne geliştirmesi neyseki geçerliliği yok en azından ülkemizde olamazda zaten süslü kelimelerle anlatmaya çalışmışsın ama adam öldürmenin bile özgürlükten sayıldığı saçma bir düşünce bana göre ne kadar süslersen süsle anarşizm anarşizm işte :)

0|0
    0|0
    • 3ay

adam öldürmek özgürlük sayılır? anarşirtler mi kendileri gibi olmayanları öldürüyor yoksa gelenekçiligin dibine batmış dindarlar mı.. yapma bunu basit olma dostum bu kadar. sosyalist egilimlerin oldugu yerlere ve geleneçi toplumlara bak.. o dinledigin efsanaleri unut işte geçmiş yüzyılın artıkları daha fazla malesef

• 3ay

Hayatı güzel kılmak istiyorsak bu zihniyetlerden uzaklaşmamız lazım neyse herkesin kendi görüşü tabi.

• 3ay

o görüşten uzak ve o görüşleri sevmeyen toplumların yaşadıgı cehennemi görünce buraya yakınlaşmak gerektigi ortaya çıkıyor ve çok nette dedigin gibi herkesin kendi görüşü ve efsaneler etkilidir

• Ilgi alanım değil

0|0
    0|0
  • Anarşizmin yaşandığı en etkin çağda mıyız? Temelden yanlış bir söylem bu. Hatta tam tersidir.. Katıkmıyorum buna..

0|0
    0|0
    • 3ay

daha etkin bir çag varmıydı.. hem sen negatif anarşizmi kastettiysen ben ondan bahsetmedim bu pozitif anarşizm

Yükleniyor...