Israrlı propaganda, bir toplumu nasıl vahşileştirdi?

Israrlı propaganda, bir toplumu nasıl vahşileştirdi?
Adolf Hitler, Birinci Dünya Savaşı’na katıldı, Almanya için bir utanç olan Versay Anlaşması’nın imzalandığını gördü, ardından politikaya atıldı ve bu uğurda hapis yattı. Burada geçirdiği sürede, Davam (Mein Kampf) isimli kitabını yazdı. Bu kitapta iki şey dikkati çekiyordu: (1) Propagandanın gücünün ordu kadar önemli olduğunun farkına varmıştı; (2) Yahudiler ve Bolşevikler savaşta Almanya’ya ihanet etmişti, her türlü kötülüğün kaynağında onlar vardı.

Hitler, Birinci Dünya Savaşı sırasında Alman medyası Yahudilerin elinde olmasaydı, savaşı Almanya’nın kazanabileceğini düşünüyordu. Komünistler, sosyalistler ve Yahudiler, Alman entelektüel hayatını ele geçirmişti ona göre. Bu da toplumu zayıflatıyor, Alman ırkının bir araya gelmesini engelliyordu. 1930’larda Naziler iktidara yürürken, Hitler’in ve kadrosunun Yahudi karşıtlığı (anti-Semitizm) herkesçe bilinen bir durumdu.

YAZININ DEVAMI BURADA AMA VPN GEREKEBİLİR...
http://www.tr724.com/israrli-propaganda-bir-toplumu-nasil-vahsilestirdi-kemal-ay/?utm_content=buffer301ec&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

1|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• 😕 kesinlikle oyle, propaganda beyne yavas yavas yerlestiriyor inanmayacagim asla dedigin seyelri bile kabullenir oluyor insan.

0|0
    0|0
    • 3ay

Fikirekiyor
      Sonra umursamıyor
      Sonra karşı gelemiyor
      Sonra vicdanını bastırmak için bererini yapıyor

En İyi Erkek Görüşü

• Almanlar bu adama aşıklardı. :) Bizdekine de aşık insanımız. :) İşin en garibi ne biliyor musun? Yazarken bile gülmekten kırılıyorum yahu... Kafasında cüppe, kıçında kıç kısmı taşan bir şalvar ve yüzünde o dincilere has sakallı adamlar almışlar eline Türk Bayrağını ve meydana gidiyorlar... O an bile gülme krizine girmiştim. Lan senin ne işin var orada? :) Hem de elinde ay yıldız bayrakla. :) Senin elinde yeşil bayrak olması gerek... Gittiğin yer demokrasi meydanı... Nasıl kafa ulen bu! Demokrasi karşıtı bir adam, belli ki şeriat istiyor ama demokrasiyi savunmaya gidiyor. Hem de tekbirlerle. :) Ben gülmekten yıkılırken hayırdır birader dedi adam? Sana sormak lazım dedim, şeriat mı demokrasi mi? Şeriat dedi. Demokrasi meydanında ne işin var dedim? Tayyibi yedirtmeyiz dedi ve tekbirlerle gitti.

Adamı Allahlaştırdılar ya! Hitler misali. :)

1|0
    0|0
    • 3ay

Cüppelilerin oraya çıkmasına sıkıntı yok sıkıntı demokrasiyi şeytan düzeni diye eleştirip demokrasi nöbeti tutmak ve bunu kutsamak

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...