Bir ülkenin gelişmiş olduğunu anlamanın yolu nedir?

Neyi, niçin, nasıl değerlendirir de bir ülkeye gelişmiş dersiniz?

0|0
10|25

En İyi Erkek Görüşü

• Tukettiginden fazla uretebiliyorsan ve urettiginden daha fazlasi ulke sinirlari disindan da talep goruyorsa gelismis ulkesindir. Yani , kendi urettigine baskalarinin ihtiyac duymasidir. Baskasinin urettigine ihtiyac duymak degildir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• İnsanların tiyatroya ne kadar sık gittigiyle anlaşılır.

1|0
    0|1
  • Gençlerin kendi aralarında yaptığı muhabbete bakarım
    Eger gençler kendi aralarında kutup aylarının neslini nasıl koruma altına alırız tartışması yapıyorlarsa ben o ülkeye gelişmiş derim

1|0
    0|0
  • Her ay bomba patlamıyorsa, dinsiz ve translar öldürülmüyorsa, terör olayları olmuyorsa, durduk yere ormanlar yanmıyorsa o ülke gelişmiş demektir.
    Bunların tam tersi olan ülke batmakta olan ülkedir.

0|0
    0|0
  • Bence anlayamazsın ççünkü bizim hissemize düşen payı zenginler üst düzey insanlar yer her zaman yani memleketin yogurdunuz sütünü balını kaymağını onlar yer biz posasını yeriz :D ama adı gelişmiş ülke olur. Hükümet karşıtı değilim ama bu böyledir

1|0
    0|0
    • 3ay

e yok mu yani başka yolu :)

• 3ay

var işte şu an biz gelişmiş bir ülkeyiz.. dünyalarca faizi kaldırabiliyor bankalar herkes istediği şeyin sahibi olabiliyor.. üretim yapabiliyoruz.. saygınlık gören bir ağırlığı olan ülkeyiz.. diktatorluk adında söylenen söylenti aslında bir gücün tek elden yönetilmesidir en doğru yöntem buda geliştiğimizn belitisidir..

• sanayi ve ordu

1|0
    0|0
  • Toplumun bakış açısı, konuşulanlar, ülkenin öncelikleri, okuma oranı

1|0
    0|0
  • coğrafya kitaplarına göre nüfusun yaşa göre dağılımı eğitim düzeyi

1|0
    0|0
    • 3ay

coğrafya kitapları fazla iyimser eğitimin kalitesini varsaymış ta düzeyine bakıyor

• 3ay

üst yaş sınırı, bebek ölümleri, sağlık hizmetleri filan da vardı

• Nükleer gücü olan gelişmiş bir ülkedir

1|0
    0|0
  • Dışarıdaki nezaket seviyesi.

1|0
    0|0
  • kadınlarına verilen hak ve özgürlüklerinden anlarsın

1|0
    0|1
  • üretken ve geliştiren bir toplum gelişmiş ülkelerdir en iyi üreten ve geliştiren ülkeler
    abd, çin, japonya, ingilteredir tabiki iyi üretim ve geliştirme satış tanıtım vs bu ülkeler bu konularda çok iyi oldukları için gelişmişlerdir arab ülkeleri zengin olmalarına ragmen gelişmiş ülke sayılmazlar sadece refah seviyesi yüksek olan ülkelerdir anlayacagın üretim geliştirme egitim gibi alanda gelişen ülkeler gelişmiş ülke olur ve olma yolundadır

0|0
    0|0
    • 3ay

Amerika'daki 52 milyon evsize ne demeli ya da Japonyanın en borçlu devlet olmasına?

• 3ay

@Ezberbozam kapitalist sistemden dolayı bu rakamlar böyle amerikada japonyada kendi ürünlerini dışardan aldıgından daha fazla satışı vardır tabi bizim ülkede kapitalist sisteme dogru gidiyor zaten ulusal rekabet için kapitalist sistem lazım ama bu sistem halkın bir bölümünü zenginleştirirken diger bölümünü fakirleştirir amerika ve japonyada oldugu gibi

• Bir ülkede sokakta insanlar sebepsizce ölmüyor , çocuklar gülüyorsa o ülke gelişmiştir...

http://i.hizliresim.com/Xd9op5.jpg

0|0
    0|0
  • Sanayi

1|0
    0|0
  • Kisi basina dusen killi gelir
    Sanayi hizmet ve tarimdaki uretim dagilimi
    Ekonomi
    Hayat standartlari
    kulturel etkinlikler

diyebiliriz mesela

0|0
    0|0
  • Yaşam kalitesine, ekonomisine ve gsyh bakmak lazım birde kişi başına düşen gsyh

0|0
    0|0
  • Yozlaşıp yozlamaması.

0|0
    0|1
  • Bir ülkede azgınlık tavan yapmışsa o ülke gelişmiştir, artık para zıçmaktan sapıtmaya doğru gidiyordur. ABD gibi :D

0|0
    0|0
  • Halkın refahına bakarım

0|0
    0|0
  • esnafın iş yapıp yapmamasından belli olur özellikle orta kesimleri inceliyceksi lüx olanları deyil alış veriş merkezleri falan

0|0
    0|0
  • refah seviyesi iyiyse 10 kişiden 9 u mutlu huzurluysa ve okuma kişi sayısı fazla ise manevi yönden gelişmiş diyebilirim

0|0
    0|0
  • Coğrafya dersinde nüfus grafiği var onlara bak derim ama tabi bence bu işler grafikle değil o grafiktekilerin yapacakları ülkeyi geliştirir 🙂

0|0
    0|0
  • Insanlarin seni yargilama nedenlerinden anlayabilirsin bence : )

0|0
    0|0
  • insani ne kadar gelişmiş bu gösterir mesela

0|0
    0|0
  • deli seviyesi yüksekse gelişmiştir :d

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Kişi başına düşen milli gelir.

1|0
    0|0
    • 3ay

öyleyse gözlemle değil araştırmayla anlarım diyorsun. O gelir kolay kolay kişilerin başına düşmez çünkü

• Kadına İnsanca davranılması Haklarının olduğu bir ülke. Tecavüz ve Dayak yiyen kadınların ülkesi benim açimdan gelişmemiştir.

0|0
    0|1
  • teknoloji eğitim sağlık bunların gelişmesine bakarak

0|0
    0|0
  • İnsanların yaşamanına bakılarak anlaşılır

0|0
    0|0
  • Toplumun kadına verdiği değerden anlayabilirsin.

0|0
    0|0
  • pekte degil aslnda

0|0
    0|0
  • Egitimli

0|0
    0|0
  • Diğer ülkelerle kıyaslanınca gelişmişlik derecesi ölçülür geçmişten bugüne bakarak değil.

0|0
    0|0
  • Bize bak bir de Avrupa ülkelerine o zaman anlarsın😅

0|0
    0|0
  • Zenginliği teknolojısı refah düzeyi

1|0
    0|0
Yükleniyor...