Genetik olarak (etnik olarak değil) en karışık ve Avrupada toprağı bulunan ırk Türkler midir, değil ise hangisidir?

Bence Türklerdir, çünkü genetik mirasımızı hem Yunanlardan, hem Romanlardan, hem Slavlardan, hem Araplardan, hem Orta Asyalılardan, hem de İndocermenlerden almışız. Sizce?

0|1
3|20

En İyi Erkek Görüşü

• Türkler karıştı da, Türk olmayan diğer halklar karışmadı mı ulan? Türk olmayan diğer halkların soylarında da Türklük var. Mesela ermeniler genetik olarak % 40 Türk'tür. Diğer halkların ve milletlerin soylarında Türklük olduğunu görmeyecek kadar adiysen, bende Türklüğün soylarında başka ırklar olduğunu görmezden gelirim o zaman. Türklük temiz değil de, diğer ırklar çok mu temiz? Ne ara dünyada birçok ırkın soylarında Türklük olduğunu görmezden gelecek kadar adileştiniz?

Türklerin soylarında başka ırkların bulunmasıma laf edip de, başka ırkların soylarında da Türklüğün olmasını görmezden gelenler, dünyada şu ana kadar gelmiş geçmiş en adi insanlara birer örnektir.

Türklerin soyu karışık da, kürtlerin soyu çok mu temiz ulan? Kürtleri eleştirsene? Ha tabi bu soruyu soran kişi Tğrk ırkının yok olmasını isteyen faşist düşüncelere sahip birisi. Kürtleri anlatayım sana. kürtler; Türkler, Farslar, Ermeniler, Araplar, Gürcüler, Yahudiler, Keldaniler ve Asuriler olmak üzere en az 8 ırkın karışmasıyla oluşuyor.

Dünyada soyları Türklerden daha fazla karışık olan en az 1 trilyon ırk varken, siz sadece Türkleri görün. Alın adiliğiniz sizin olsun.

1|2
    0|1
    • 2ay

Peki Avrupada toğrağı olan hangi ülkenin halkının genetik çeşitliliği bizden fazla?

• 2ay

Yalnış yazdım pardon. "Birşey değil :-) 2 bilgi öğrenip kendisini çok bilgili sanıp Türklüğü eleştirenleri anlamıyorum." diyecektim

• 2ay

@BalkanTürkü aynen bilmeden sallamak kolay.

En İyi Kız Görüşü

• Çok bilgim yok ama bence sadece türkler böyle deģildir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Evet ben de aynen öyle olduğunu düşünüyorum. Bir çok ırka baktığında hepsinin genetik bir özelliği var. Slawlar uzun boylu ve sarışın olur. Araplar kısa ve esmer olur, Orta asyalılar çekik gözü vs. Ama Türklerde hiç böyle gelirgin genetik bir özellik yok. Her milletten karma durumdayız. Her tipten insan var.

1|0
    0|1
  • Avrupanın Frenk- Germen yerleşimlerinden önceki yapısı tam olarak bilinmiyor. Bu gün bir Almanın germen ırkından gelme olasılığı da son derece düşüktür. Avrupa cografyasının her kösesinde slav germen anglo sakson kelt vıkıng norman ırklarının kalıntılarını görürsünüz. Cinli eski komşularımızın yazma merakı sağ olsun bugün avrupada tarihini ve ırki birleşimini bizim kadar eskiye götürebilen bir millet yoktur. Ki bu konularda aslolan kültürdür.

1|0
    0|0
  • safkan ırk yok :) anadolu tüm dünyanın kesiştiği bir yerdi önceleri. dünyanın merkezi konumundaydı amerika bulunmadan önce.
    Ticaret yolları burdan geçer.
    savaşların çoğu bu topraklarda olurdu.
    Neyse. O yüzdendir ki.. Her türlü ırk vardır burada. Kızılderililer hariç tabi :D

1|0
    0|0
  • Irk diye birşey vardır ama aralarında çok etkileşim olduğu için artık bir önemi kalmamıştır karışık herkes.

1|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum.

0|0
    0|0
  • ben orjinal Arabım kendimi Türk hissediyorum ama dünyada karışmayan saf ırklar olarak kuzey finli norveç gibi ülkeleri düşünüyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

Onlar da bizim gibi çok karışıktır.

• Siz kimlikte Türk yazdığı için öyle biliyorsunuz. Sosyologlar Karadeniz ve Güneydoğu dışında genlerin değişmediğini söylüyor. Ermeniler zaten kendi soyisimlerini kullanıyor. Türkmenler zaten Türk olmayana kız vermezler.

0|0
    0|0
    • 2ay

Peki o halde neden tip olarak Orta Asya Türklerinden daha farklıyız.

• 2ay

Peki Ankaralılar nasıldır?

• 2ay

Ankara karışmamış nadir bir kent. Nüfusunun %80i Türk demişti sosyolog bir arkadaşım.

• Ruslardır

0|0
    0|0
  • sanırım öyle. mesela bende biraz iskandinav geni var, vikinglere neden kanım kaynıyor şimdi anladım :D

0|0
    0|0
    • 2ay

Viking kanı olduğunu nereden biliyorsun?

• 2ay

şakaydı :) benzetiyorlar sadece

• Aslında türkler değildir. Avrupa ülkeleride çok kültürlü yerlerdir. İspanya olsun, belçika olsun, ingiltere olsun kendi bünyesinde bir çok vatandaş barındırıyor (Türkler dahil). Lakin bizim ülkemizde üstün ırk ideolojisi hakim olduğundan dolayı farklı kültürlere ve ırklara avrupalı ülkeler gibi yaklaşamıyoruz. Buda tarihimizi bize getirdiği olumsuz yönlenlerden birtanesidir. Irkçılık demiyorum ama ayrımcılık diyebilirim bu konuda.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bizde de Ermenisi var Rumu var Arabı var Arnavutu var Boşnakı var Kürdü var Çerkesi var...

• 2ay

Evet onları toplum olarak kabul ediyoruz ama kendimizden görmüyoruz. Onu ifade etmeye çalıştım.

• irk dıye bırşey yoktur ınsan ırkı adem havva dan geldi dunyanın dort bır yanına dağıldılar ıklım hava şartları fızıksel değişimlere yol actı.

0|0
    0|1
  • İspanya ve türkiye en karşıkları

0|0
    0|0
  • Araplardan almayalım da kimlerden alırsak alalım

0|1
    0|0
  • bence vermişiz 😂😂😂😅

0|0
    0|0
    • 2ay

Neyi vermişiz?

• 2ay

neyse ne bence iyide olmuş keşke japonlardanda alaymışız biraz bişeyler 😕

• 2ay

Keşke.

• A. B. D

0|0
    0|0
    • 2ay

Avrupada toprağı olan

• 2ay

Düşün Koca Kara parçası yüz ölçümü sınırına kadar olan Ve A. B. D diye yazan yer:)

• 2ay

Orası yeni dünya zaten.

• Kürtler olmasa türklerin işi zordu

0|1
    0|4
  • Onlar kimlerden almış? Dünyada saf ırk mi varmış..

0|0
    0|0
  • gelen vurmuş giden vurmuş

0|1
    0|0
  • Ilticacilar:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...