Neden konuşamadığınız halde ingilizce kullanıyorsunuz?

Milletin whatsapp ya da facebook profillerine bakıyorum, durum bildirimleri, durum paylaşımları ingilizce. Hayır konuşmaya kalksan tek soruna cevap veremeyecek kadar ingilizcesi var, bu ingilizce özentiliği neden? Daha mı cool (havalı) olduğunuzu sanıyorsunuz?

2|1
12|16

En İyi Erkek Görüşü

• -ingilizce biliyor musun?
    -evet.. derdimi anlatacak kadar...
    -derdin ne?
    -ingilizce bilmiyorum

:D :D :D :D :D :D

3|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim rehber genclerden olusmadigi icin rastlamadim bende yapmiyorum fakat Şu an ingilizce ogrenmeye calisan biri olarak anadilim gibide olsa kullanmam hoslanmiyorum dilden

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Illa bir tepkin olacak ise insanların whatsapp durumlarının ingilzce olmasına değil sokaktaki dükkan isimlerinin ingilizce olmasına tepki göstermelisin.

0|0
    0|0
    • 2ay

Onada tepkiliyim zaten ama bu ergenlerin level atlamış hali dükkan isimleri

• Kendi dilinde kendini ifade edemeyenler baska bir dilde nasil ediyor hayret

1|0
    0|0
  • Aym fayn tenk yu sitdavn piliz

1|0
    0|0
  • Baska salaklık bulamıyorlar ablası 😎

1|0
    0|0
  • Özentilik.

1|0
    0|0
  • hahaahhahaha :D :D

1|0
    0|0
  • Mallık

1|0
    0|0
  • Merak

0|0
    0|0
  • Katılıyorum.

0|0
    0|0
  • hiç bilmeyenlere hava atıp ego kasıyor.. len ben yabancı haberleri çevirirdim yine konuşmaya gelince tıkanırdım millet hazırlığı geçince sanırsın İngiliz vatandaşlığına geçmiş..

0|0
    0|0
    • 2ay

Ne hazırlığı millet ilkokul ingilizcesiyle internetten söz paylaşıyoruz sanırsınız ydsde derece yapmış

• 2ay

Yine ing. konuşamamak Türkçeyi kullanamamaktan ileri geliyor. Anadilden ezbere konuştuğumuz için düşünerek konuşmayı unutmuşuz.. İngilizcede de o yüzden sıkıntılıyız. daha diyeceğimiz cümleyi aklımızda kurmadığımız için bir de bunu ingilizce aktarmaya çalışıyoruz. Tıkanma bundan kaynaklanıyor. Sözcüklerle değil hayallerle düşünüyoruz

• 2ay

Değişik bakış açısı haklısınız

• Ergenler işte mk

0|0
    0|0
  • Aynen nefret ederim..! Türkçe götlerine battı gidip yabancılara özeniyorlar

0|0
    0|0
  • Mükemmelliyetçilikten kaynaklanıyor. Bizim milletimiz maalesef ki böyle..

0|0
    0|0
  • maksat konuşmak degil. maksat bazı kelimeleri bilenler icin onları kullanmak
    havalı seven cok. dünya dili ingilizcedir. ögren ögrenme farketmez ama kelime biliyorsan kullanmanda zarar yok
    facebook ingilizcedir whatsapp da öyle cool da

0|0
    0|0
  • kızlar neden yapamadığı halde si kerim diyor?

0|0
    0|0
    • 2ay

Öyle deme işte, bir gün bir kız gelir, hayatını s*ker gider bir şey anlayamazsın.

• 2ay

@MOPYorhan emin ol hiç bir kız bunu yapamaz

Kızlar Ne Diyor 11

• Konuşabilidiğim için kullanıyorum ancak diğerleri hiç umrumda değil, ne yapıyorlarsa yapsınlar.

3|0
    0|0
  • hayır baz ı orjinal cümleleri türkçesine çevirip yazmak istemiyorum o yüzden

2|0
    0|0
    • 2ay

Al benden de o kadar. Şimdi buraya "Tanrı gitti. Yalnız kaldık." yazsam kıyamet kopar

• evrensel bir dil kullanmak guzeldir belki, bilinmese de öğrenilmeye çalışılınıyordur, neden bu seni rahatsız etti ki? mesela sen cok mu iyi biliyorsun? cok iyi biliyorsan insanlarin ingilizce kullanmasindan neden rahatsiz oluyorsun? bilmiyorsan da neden karışıyorsun demek ki bir caba var yani

0|1
    0|0
    • 2ay

Bence internetten bir söz alıp yazmak ya da bir şarkı sözünü oraya yazmak ingilizce bilmek değil ayrıca cool değil itici oluyorlar

• 2ay

Hayırlısı ya

• 2ay

@MOPYorhan berber necati abi ingilizce bio yazmasında kim yazsın adam evrensel çalışıyor demek😊

• Ben dil biliyorum ayağına yatıyorlar.. Özenti işte

1|0
    0|0
  • He valla duygularıma tercüman konuş gız

0|0
    0|0
    • 2ay

Teşekkürler😊rahatsız olan gençler görmek sevindirici😊

• 2ay

Haha lisede dil okudum sınıfın yarısından fazlası İngilizceden kala kala mezun oldular ama her yere İngilizce durumlar yazmışlar gel de rahatsız olma 😅

• Beyin sıkıntıları var.

0|0
    0|0
  • Evet öyle sanıyorlar

0|0
    0|0
  • zihniyet meselesi

0|0
    0|0
  • Çünküü neden olmasın öyle sanıyolardır hem sanane bizene vhjkjhg

0|0
    0|0