Hiçbir devlet olmasaydı ne olurdu sizce?

Kedilerde olduğu gibi herkes bireysel yaşasa bir toplumlaşma olmasaydı ne olurdu?

0|0
5|23

En İyi Kız Görüşü

• GUZEL OLURDU SAVAS OLMAZDI INSANLAR IRK OLARAK AYRILMAZDI BELKI MUTASYON OLUR COK GUZEL BIR INSAN ya da COK YAKISIKLI BIR INSAN ORTAYA CIKARDI HAYAT DAHA KOLAY OLURDU HEPMIZ DUNYALI OLURDUK.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Güvenlik olmazdı. Kendi güvenliğini sağlamak zorunda kalırdın ve güvenliğin ve müdahalenin olmadığı yerde insanlar başıboş davranırdı isteyen istediğini çok rahat öldürür, zarar verirdi.
    Eğitimde pek olmazdı durumu olmayan çoğu kimse okuyamazdı.
    Adalet hele hele hiç olmazdı. Herkes kendi dinine ve zihnini göre bir adalet uygulamaya çalışırdı
    Ekonomik kalkınma olmazdı.
    Konut desteği olmazdı evsizler fakirler çoğalırdı.
    Her yerde tecavüz, cinayet, anarşizm, uyuşturucu aşırı fazla olurdu
    karışıklık olurdu yani
    yaşanmazdı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 22

• Kardes saat 12 yi gecti. Sarabi fazla icme, yoksa filosofinin dibini bulursun. Dunyada insan denilen varlik olduktan sonra devlet olmaz olurmu. Amerika gelmis cehennemin dibinden Iraga Suriyeye teror gruplari yetistirmis basimiza kudurmus it gibi saldırıyor sen devlet olmasa diyorsun. Devlet olmazsa bizi bu cografyada tank namlusuna koyar sikerler. Devlet olmazsa anarsi olur. Devlet iyidir devlet Platonun devlet kitabını oku.

0|0
    0|0
    • 3ay

Platon şehir devletlerinin geleceğinin olmadığını göremeyecek kadar öngörüsüzdü. Devletler olmasa petrole gerek olmazdı kimse Ortadoğuyu iplemezdi. Ayrıca benimki sadece varsayım.

• 3ay

Platon Avrupayı Hristiyanlık ile birlikte karanlık çağlara sokmuştur. Eğer eleştiremiyorsak neden konuşuyoruz ki?

• 3ay

Ben ne diyorum sen ne diyorsun.

• heryerde g. eberen insan olurdu.

0|0
    0|0
  • rus mantığı işlerdi bence :D

0|0
    0|0
  • Hiç belgesel izledin mi? Güçlü olanın zayıfı yediği belgeselleri?
    İşte orada hayvanlar yerine insanları koy aynısı olur diyemeyeceğim çünkü daha vahşi bir durum olurdu.

0|0
    0|0
  • Kedilerde de toplum algısı var ama.

0|0
    0|0
  • Yaşanmazdı tamam gene yaşamıyoruz ama bu sefer cidden yaşamamaktan bahsediyorum

0|0
    0|0
  • Devlet olmasaydı kanun olmasaydi yasalar olmasaydı ahmet mehmeti oldururdu sokakta gezerdi ayse fatmayi dolandiridi mahallede sürterdi

0|0
    0|0
  • Eskiyalar mafyalar gücü olmayan insanları sömürür açlığa mahkum ederdi. Yani güçlüysen yaşardın degilsen yasayamazdin

0|0
    0|0
  • kedilerdeki gibi bölge kavgası olurdu. 5kmlik alanda yaşam sürerdik

0|0
    0|0
  • ütopik olarak mı? yoksa gerçekte mi?

0|0
    0|0
  • 1ülke olsaydı iyi olurdu her yere eşit hizmetin sağlandığı

0|0
    0|0
  • kedileri hiç gözlemledin mi? aslında onlarda gruplar halindeler ve her canlı gibi korudukları bölgeleri yerleri var. Yani bireysellik hiç bir canlı türünde yok.

0|0
    0|0
  • Game of thrones olurdu ☺

0|0
    0|0
  • organ mafyaları cirit atar yokluk sefillik yaşanırdı.

0|0
    0|0
  • dünya hiç böyle olmazdı.
    teknoloji, bilim, tarih, sanat sepet vs. olmazdı... :)

0|0
    0|0
  • su an sen o telın basından bıze sesını duyuramazdın mesela , bı magrada kıcını aslanlar yemesın dıye saklanıo olurdun :D

0|0
    0|0
  • Anarşizim

0|0
    0|0
  • p. c olurduk

0|0
    0|0
  • Bence gayet iyi olurdu. böylece sınir savasları falan olmazdı

0|0
    0|0
  • Fiziksel olarak güclü olanlar gücsüzleri yonetirdi