Babam kapanmamı istiyor ne yapacağım?

' Kızım kapanmanı istiyorum ama karar tamamen senindir kararına saygı duyarım ' dedi bana. aklım çok karışık :/

0|0
25|27

En İyi Erkek Görüşü

• İçinden geçeni yap bence, seçim de vicdan da senin. Bana sorarsan bir kadının kapanması tamamen saçmalık.

1|1
    0|0
    • 3ay

dinimiz emrediyor neresi saçmalik pardon?

• 3ay

senle burda tartışamayacağım iyi geceler.

• 3ay

@alonepattes Haha görüşüme maydanoz olan sensin zaten, bas git :D

En İyi Kız Görüşü

• uzun uzun yazmak istiyorum inşallah okursun 😊
    Şimdi bak Allah bizi yaratmış. İmtihan olmamiz için bu dünyaya göndermiş. Ama amacımız cenneti kazanmak değil Onun rizasini kazanmak.. Onun rizasini kazandıktan sonra cennet olsa nolur olmasa nolur? Müslüman bir ülkede dogdugumuz için cok şanslıyız. Kendi adıma da söylüyorum, müslüman bir ülkede yaşarken bile kapanmak namaz kılmak insana zor gelebiliyor.. bide farklı dine mensup bir ülkede ve ailede olsaydık? Ne zor olurdu dimi, Allah onların da yardımcısı olsun.

Bizim bir nefsimiz var bir de ruhumuz var. Nefis kötülük ister, o bize düşmandır. Dost gibi görünen bir düşman. Mesela tesettür konusu. Nefis der ki çok guzel görünmelisin, seni begenmeliler. Açık giyin, makyaj yap niye kendini zorluyorsun artık tesettür mu kaldı der. Herkes seni guzel hatırlasın sen güzelsin bunu niye sakliyorsun der, belki de bunu herkes yaşıyordur çünkü hepimizde nefis var

Ama bir de ruh var işte. Ruhumuz der ki seni Allah yarattı, o seni çok seviyor ki bu kadar nimet vermiş. Yerdeki gökteki her şeyi insan için yaratmış. Güzelliği de saçları da Allah vermiş.. ama senden kapanmani istiyor, bu güzelliği sakla istiyor. Birine borç verip o borcu ödemesini beklemek gibi. Kapanınca güzellik bitmiyor, sadece herkes görmeyecek. Düşünsene mesela, senin güzelliğini sadece eşin bilsin istemez misin. Mesela o sadece seni görsün, sen sadece ona güzel görün.
    Bütün boyaların kokuların ona olsun, onun da bütün iltifatlari şiirleri sana olsun. Bu ne güzel bir şey. Biz tabiki bunun için kapanmiyoruz ama demem o ki Allah bizden bişey istiyorsa o bize ters değildir, aksine asljnda hoşumuza gidecek bir şeydir ama bunu yaşamadan bilemiyoruz. Mesela bir sınavda öğretmenin öğrenciye müfredatta olmayan bir konuyu sorması mantıklı olur mu? :) ilk önce öğretecek sevdirecek ondan sonra soracak, bize de ruhumuz sevdiriyor ışte.

0|0
    0|1
    • 3ay

Efendimiz (sav) eşi Hz Aişe oturuyormuş. Yanlarına âmâ bir adam gelmiş. Hz Aişe, adam zaten görmüyor diye saçlarını kapatmamis. Peygamber efendimiz de "örtünü tak ya Aişe, o seni görmüyor ama sen onu görüyorsun" demiş. Bu olay zaten bizim erkekler için kapanmadiğimizi anlatıyor. Erkekler olayin bahanesi yani :)

Neden hep ruh diyorum biliyo musun. Benim kız yeğenim var. Birkaç sene önce 2 yaşındaydı. bir gün uyandı ama yataktan kalkmak istemedi. Çağırıyoruz gelmiyor katiyen kalkmak istemiyor üstündeki örtüye sarılıyor. Biz de ne olduğunu bilemedik. Meğer bezinin yapışkanı çıkmış, bezi tam açılmadığı halde ondan bile utanmis kalkmak istememiş. Ona biri mi öğretti? Hayır, onun ruhunda var fitratinda var..

• 3ay

bezi anlatmaktan kastım basortusu değildi, bize doğuştan verilen hayâ duygusu, bunu anlatmaya çalıştım. illa başörtüsüyle bagdastimiyorum. düşünceler farklı olabilir önemli değil ben kendi düşündüğümü anlattım @UniqueAlone

Erkekler Ne Diyor 26

• İstemiyorsan asla yapma. Sonrasında bunun ağırlığını taşımak oldukça güç. İyi düşünülmesi gerekilen bir konu. Babanda bu konuda sana baskı yapmaması adına bir şeyler yapmalı. Bunu ona da söylemelisin.

0|0
    0|0
  • kapan sende istiyosan knk

0|0
    0|0
  • ben olsam kapanmazdım... ama sen bilirsin genede..

0|0
    0|0
  • Zorla kapanma olmaz sen istersen kapanışı istemezseniz kapanmazsin babana söyle ben istemiyorum de

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım demiş, sen ne istiyorsan onu yap işte.

0|0
    0|0
  • Baban görevini yapıyor dinen bundan sorumlu tabiki senin tercihin artık bundan sonrası

0|0
    0|0
  • baba hazır değilim de

0|0
    0|0
  • Baban birşey diyorsa doğru diyordur emin ol hiçbir baba kızın'ın kötülüğünü istemez.

0|0
    0|0
  • Kararı sen vermelisin bir başkası değil. Bu kişi baban bile olsa.

0|0
    0|0
  • Baban senden Allahın emrini istiyor sadece bu bile senin yapman gerekenin cevabı..

0|0
    0|0
  • Kapan

0|0
    0|0
  • senin kararın

0|0
    0|0
  • ALLAH İÇİN KAPANACAKSIN BABANIN İSTEİĞİ ALLAHIN EMRİ OLDUĞU İÇİN DEMİŞTİR

0|0
    0|0
  • sen bilirsin

0|0
    0|0
  • baban sana dogru yolu gostermiş.. kafanın karısmasının nedeni ne?

0|0
    0|0
  • Kendini hangine daha yakın hissediyorsan öyle yap.

0|0
    0|0
  • Kapalılar daha seksi oluyor kapan

0|1
    0|0
  • Baban istiyor diye değil
    Allah emir ediyor diye
    Allah istiyor diye kapan

0|1
    0|1
    • 3ay

Allahin emri oldugunun farkındayım

• kapan baban için değil ALLAH için eminsen ama yoksa tesettürü malzeme yapma..

0|0
    0|0
  • yine de iyi bir düşün. niyetin varsa olur tabii ki...

0|0
    0|0
  • kapan sende ne var bunda

0|0
    0|1
  • Kapanacaksan Baban için Allah için kapan ;)

0|0
    0|0
  • Kapanacaksan Allah rızası için hazır olunca kapan

0|0
    0|0
  • Kapan bence

0|0
    0|1
  • kapanma

0|0
    0|0
  • hepimizin dinini ailesi belirler.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Sen istiyor musun içinde var mı böyle bir istek? Benim sadece aklımda vardı düşünüyordum arada iki sene boyu düşünüp durdum. Şu an kapalıyım mesela. Eğer yardımcı olabileceğim bir şey olursa mesaj atabilirsin.

0|0
    0|0
  • Kapanmanı baban istese de İslamın gereği budur. Kendinden emin olman gerek. Ve tamamen İslamın gerektirdiği gibi kapanmalısın zamazingo şekilde dar pantolon süslü kıyafetler boyalı suratla değil. Selametle..

1|2
    0|1
  • istemiyorsan kapanma kaldıramayacaksan çocuk oyuncağı değil başkalarına da kötü örnek olup vebale girebilirsin yapacaksan hakkıyla yap

0|1
    0|0
  • Sadece senin kendi bileceğin şeyi gelmiş bize soruyosun. Yarın gel ilişkiye girip girmeyeceğine de biz karar verelim.

0|0
    0|0
  • Psikolojik olarak hazır hissediyorsan kapan. Kapandıktan sonra neler yapıp neler yapmayacağınında bilincinde ol

0|0
    0|0
  • Senin kararın sonuçta biz bilemeyiz..

0|0
    0|1
  • İstemiyorsan yapmamalısın

0|0
    0|0
  • Karar tamamen senindir dediyse sen karar ver. Muslumanlarin Tanrı icin degilde kul icin kapanmalari ne kadar doğru?

0|0
    0|0
  • Sen istiyorsan kapan

0|0
    0|0
  • İçinden ne zaman gelirse o zaman kapan başkasının demesiyle yaparsan anlamı kalmaz çünkü 😊

0|0
    0|0
  • Senin vereceğin bit karar. Eğer kapanacaksan bunu sadece kendin isteyerek yapmalısın. Başkası için değil.

0|0
    0|0
  • Baba senin isteginle ben sevap almayacagim , kendi istegimle kapanacagim gunu bekliyorum de

0|0
    0|0
  • Karar senin. İçin de yoksa yapma. Sonra süslüman deriz kızarsın.

0|0
    0|0
  • Kapanma.

0|1
    0|1
  • içinde yoksa eğer yapma

0|0
    0|0
  • Kendi isteginle kapan sonra pisman olma. Kapanmak istemiyorsan kapanma

0|0
    0|0
  • İçinden gelmiyorsa kapanmanın bir anlamı olmaz

0|0
    0|0
  • sen istemıyosan salla

0|0
    0|0
  • Kalbini dinle

0|0
    0|0
  • babanın seni uyarması çok normal çünkü bununla yükümlüler ama zorlama yok sen karar vericeksin

0|0
    0|1
  • açıklamanın içinde gizli SEN BİLİRsin

0|0
    0|0
  • Kapanmak istiyorsan kapan istemiyosan hiç girişme

0|0
    0|0
  • güzel bir dille dile getirmis

0|0
    0|1
  • Benimde oyle diyor ama karar benim kapanmiycam