Amerika'da bir kasabada insanların evlerinin önlerine ihtiyacı olan insanların alması için bir dolap ve içine yiyecek içecek koyması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Amerika'da bir kasabada insanların evlerinin önlerine ihtiyacı olan insanların alması için bir dolap ve içine yiyecek içecek koyması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bir benzeri Türkiye'de uygulanabilir mi? İşleyiş açısından amacına hizmet eder mi? Haberin videosu;

3|0
28|8

En İyi Kız Görüşü

• Bir zamanlar bizim kültürümüzdü. Daha farklı şekilde de olsa öyleydi evet. Şimdi üstün zekalı kereta gözlüğüyle geçmiş kültürüne bok atıp başka kültürlerin insaniyetini gıpta edenlerle dolu her yer.
    Bu halimiz nereye gidiyor ahali diye sorun bence. Okyanusa atılan izmaritin etkisizliği gibi olsa da bir halta yarar belki ; bir ihtimal.

1|0
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel ama biz bunu yüzyıllar önce sadaka taşı ile yapıyorduk hatta biz direk altın-para bırakırdık. Yeri gelir oraya konulan altın veya para haftalarca yerinde kalırdı kimsenin ihtiyacı olmazdı.
    https://i.hizliresim.com/88P0YV.jpg

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 27

• " Komşusu açken tok yatan bizden değildir " hadisi bizim dinimize ait ama " kafir " dediğimiz insanlar bizden daha duyarlı.

Helal olsun, ne diyim.

Ülkemizde böyle bişey olsa suistimal edilir.

0|0
    0|1
  • Türkiyede olsa dolapla beraber çalarlar 😂😂

0|0
    0|0
  • Böyle bir uygulamanin ülkemizde olması imkansız. Cahil, bencil ve aç gözlü insanlar o dolabı yagmalardı. Üzgünüm keşke milletimiz için bunları demek zorunda kalmasaydim, çok utanç verici bir durum.

0|0
    0|0
  • Türkiye'de olsa adamlar çalar ticaret yapar bunlar ile.

0|1
    1|0
  • İslam ülkeleri gerçekten İslamı Temsil ediyormu :)

1|0
    0|0
  • Hayvanlara da yapsinlat

0|0
    0|0
  • Güzel bir uygulama bizim ülkede dolap falan bırakacaklarını sanmıyorum asdf
    En önce ihtiyacı olmayanlar alır

0|0
    0|0
  • Türkiyede olsa ihtiyacı olmayan bile alır. Bizde kötğ olacak bir uygulama

0|0
    1|0
  • Burda kimi icindekini kimi dolabı çalar olmadı eskinin bakkal amcalari icindekileri alır marketlerde satarlar

0|1
    0|0
  • Bizde olsa yan komşular çalar önce be. Dolabı bile alırlar.

0|1
    0|0
  • Harika bir uygulama fakat burada ve bu Zaman'da kimse kapısının önüne koyduğumuz şeyleri almaz. Bende yapmayı isterdim yoksa.

0|0
    0|0
  • Biz de olmazve hatta olamaz.
    İnsanlar fazla ekmeği çöpe, fazla kıyafeti yer bezine ve fazla eşyayı hurca doldurduğu sürece imkansız.

0|0
    0|0
  • İnsanımız fesat ve fırsatçı olmadığı sürece en güzel uygulamalardan biri ama çevre kirliliğine sebebiyet verme olasılığında yok değil

0|0
    0|0
  • Aynı gelenek yunanistan'da var

0|0
    0|0
  • Çok güzel. Bizde amacin ulaşır mı sanmam ama olmasinı isterim

0|0
    0|0
  • çok düşünceli bir davranış

0|0
    0|0
  • Her yerde olmalı

0|0
    0|0
  • Bizde öyle bişey uygulansa ihtiyacı olmayanlar alır bedava bisi görmesin bizim halkımız.

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir fikir bnce Komşusu aç içen kendisi tok yatan bizden değildir Hadisini hatırlayalım

0|0
    0|0
  • Bence guzel bir sey

0|0
    0|0
  • harika

0|0
    0|0
  • insanlik olmedi ya

0|0
    0|0
  • Güzell

0|0
    0|0
  • İhtiyacı olmayan da alır illa bir şekilde cılkı çıkarılırdı

0|0
    0|0
  • çok güzel bütün iyi insanlar amerikaya toplanmış türkiyeye de lazım onlardan

0|0
    0|0
  • Aklıma osmanlidaki sadaka tası geldi. Güzel bir davranış.

1|1
    0|0
  • Makarna kömur karsiliginda oy kazanilan bir ulkeden bahsediyoruz
    Tabikide oyle gelismis ulkelerdeki gibi olamaz bizde

0|0
    1|2

Erkekler Ne Diyor 7

• Bizdekiler insanmı? Bizde olsa dolabı söker götürürler.

0|0
    1|0
  • amerika da gayrimeşru çocuklar için bebek kuvezleri de var sokak da normal yani adamlar sosyal devlet algısını aşmışlar artık

0|0
    0|0
  • İyi hoşta ben aç ve açıkta olsam utancımdan alamazdım ki ordan birşey.

1|0
    0|0
  • Zaten var ki daha bugün Facebook de gordum hem de bursada

1|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Hırsızlar çalarlar

0|0
    0|0
  • Medeniyet insanlık diyorum