Üniversitede açılmayı düşünüyorum?

Üniversitede açılmayı düşünüyorum. Ankarayı kazanıp (odtü ya da hacettepe) açılacağım açılmak derken şuanda kapalıyım ama aile isteğiyle kapalıyım içimden gelmiyor peki siz ne düşünüyorsunuz açılsam günah olur mu? çünkü kapalı yapmıyorum nedense özgüvenim azalıyor kendimi güzel bulmuyorum.

0|1
18|17

En İyi Erkek Görüşü

• Su testisi su yolunda kırılır sözü geldi aklıma ne alakaysa.

7|3
    2|2

En İyi Kız Görüşü

• bir kapalı olarak diyorum zorla kimse kapanmasın sonra kapalılara laf gidiyor. Açıklardan dikkat çekiyor diyorlar. Giyinmiş çıplak olacağına açıl

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• günahmıdır nedir?
    bu zamana kadar neden ve ne için kapandığını çözemediysen açıl gitsin.. zira sen zinanında günahmı değilmi oladuğunu düşünemeyecek kadar dine zıt biri görünümündesin..

1|0
    1|1
  • bence normal ama kimsede seni kapalısın diye yargılayamaz. üniversitede acılman normal zaten kapalı pek kız yok. bir de günaha gelince güzelligini göstermek icin acıldıgın icin günah tabi

1|1
    1|0
  • bilinçsiz kapanmaya örneksin..
    keyfin bilir, benim haddime değil seni yargılamak..

1|1
    0|0
  • Acılma

1|0
    1|0
  • Aileler her seye karosip istemedigin seylere yonlendirir hep zaten. Acil bence dinleme kimseyi kafana göre takil

2|0
    0|1
  • senin hayatın senin tercihin.

1|0
    0|0
  • Aile isteğiyle kapanmaktan bir hayır gelmez ki zaten.

1|0
    0|0
  • Açılınca elbet günah işlersin ama içinden ne geliyorsa onu yap fakat özgüvenini de kapalı veya açık olmaya bağlama. Her tarafı açık kızdan hoşlanmayız onlarla ciddi bir ilişki düşünmeyiz bu da aklında olsun

1|1
    2|1
  • Ailen istedi diye kapanınca sevap kazandığını mı zannediyosun

1|1
    1|1
  • Acıl Farz olarak kapanmıyorsun demekki Sevabı olmaz onun

1|0
    0|0
    • 3ay

yanlış anlama ama şuana kadar ks gördüğüm en yakışıklı çocuksun :D :)

• 3ay

Teşekkür ederim o sizin güzelliğiniz

• özgürsün ne istiyorsan yap

1|0
    0|0
  • En iyisini yaparsın, bu hayat senin hayatın. Ve nasıl yaşayacağına sen karar verebilirsin ancak.

2|0
    0|1
  • Senin hayatın, senin tercihin.. Kimse karışamaz ne yapmak istiyorsan onu yap.

2|0
    0|1
  • karar senin tabi

1|0
    0|0
  • Varlığından bile emin olamadığın bir yere gitme umudu ile bu dünyayı kendine zehir etme nasıl istiyorsan öyle yaşa açılmak istiyorsan açıl kapanmak istiyorsan kapan eğer gerçekten allah varsa zaten merhametlidir senin annen bile senin kılına zarar gelsin istemez seni yaratan neden sana zulum etsin... şu an dinler insanların korkularından faydalanıp onları yönlendiriyor yok şöyle yaparsan cehennemde yanarsın şöyle giyersen günah olur yanarsın yav seni yaratan sana niye Zulum etsin

1|0
    1|2

Kızlar Ne Diyor 17

• Senin içinden gelmedikten sonra şu an kapalı olmanın da bir anlamı yok zaten canım ailen bu konuda sana baskı yaparak en büyük günaha girmişler zaten, içinden nasıl geliyorsa öyle yap.

1|1
    0|0
  • Ailen seni düşünüp senin kapanmani istemiş sen istemiosan acil ama gunah senin gunahin acilsam günah olurmu derken bir bilgiye sahip olmadigin belli bence gorunse kapali olupta aklinda baska seyler varken kapanmış sin bisey farketmez herkezin allahla arasinda olan birşey hakkinda hayırlısı..

1|0
    1|2
    • 3ay

istemiyorum dedeğim halde kapattılar

• 3ay

Hayat senin hayatin canm nasil Yaşmak istiosan yaşa ama kendine zarar veren seylerden uzak dur acilip illa kötü hayat seciceksin diye bisey yok tabiki basi acik olan dinini yasmio diye de bisey yok icinden gelemdigi sürece zaten ne sevabi kalmaz.

• Sen bilirsin ama tabi ki günah ama içinden gelmiyorsa zaten sevapta kazanamıyorsun o yüzden içinden ne geliyorsa onu yap.

1|1
    0|1
  • içinden gelmiyosa bir anlamı yok şu an taktığının ama tabiki kapanıp açılmak günah olur sormuşssun açıl ama üniversiteden eve dönünce kapancakmısın tekrardan anlayamadım

2|0
    0|1
    • 3ay

üni gittimdiğe yanlarına gelmemeyi düşünüyorum

• 3ay

bittikten sonra ya da yaz tatillerinde falan gelmeni hiç istemezlermi ya da ailenle konuşsan da dinde zaten zorlama yok diye biliyorum

• Yani zaten aile zoruyla kapanan biriysen günahı niye takıyorsun kafana? Sen şu ana kadar sevap olduğunu mu sanıyorsun ki?

1|1
    0|0
  • Nasil mutluysan öyle. Açıl bence de gönüllü değilsin sonuçta kotu bir şey de yapmiyorsun

2|1
    0|1
  • içinden gelmediği için , ite kaka kapatildigin için bu fikirdesin. Peki diyelim üniversiteye gittin ve açildin tatile geldiğinde kapanacak misin?

1|1
    0|0
  • Zorla degil ya istemiyorsan acil

1|0
    0|0
  • Ne psikopatsin, örtü güzelligi örtmek için var zaten. Dikkat çekmemek için. Düşünce tarziniza sokayım

0|1
    2|0
  • A taktigini hak etmiyorsun zaten acil

0|0
    2|1
  • Açılmak her zaman günahtır

0|1
    2|0
  • yani içinden gelmeye gelmeye yapıyosan bunun pek bir sevabı olduğu sayılmaz doğrusu

1|1
    1|0
  • ozguvenin yok demekki

1|0
    0|1
  • Ailen etken olmus ama Şu an ayrim yapabiliyosun gunah olur mu diye. ozguvenin acildiginda yerine gelmicek bence iyi dusun bence acilma

0|1
    1|1
  • Yok sevap olur

0|0
    3|0
  • Saçma bir soru ülkemiz ne hallere düştü acıyorum

0|0
    2|0
  • Aile zoruylaysa zaten sevabın yok şu an açılınca günah işlemiş olmazsın

1|0
    1|1
Yükleniyor...