Sevgili arkadaşlar ve geleceğin anne babaları, detaydaki cümle hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Korkuyla çocuğunuza her şeyi yaptırabilirsiniz ama o hayalini kurduğunuz bireyi asla yetiştiremezsiniz!

5|0
18|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ebeveynlerin çocuklarına yapacakları en büyük kötülük onlara empoze ettikleri korkudur. Korkuyla özgüven eksikliği yaşayan çocukların gelecekleride malesef aydınlık olamaz.

0|1
    0|0
    • 3ay

Çok haklıdın dostum... Çocuk yetiştirmek kolay değil maalesef...

Kızlar Ne Diyor 17

• Çocuk eğitmek ve büyütmek arasında ki fark bu işte. Çocuğu beslersin giydirirsin bakarsın büyür. Ama bir birey yetiştirmek bu kadar kolay değildir. Ona bilgi birikim karakter terbiye vermek gerekir ancak bunlari yaparken çocuğu kendi çıkarlarımiz için kullanmamak gerek. Kendi hayallerimizi yapamadiklarimizi yapsin diye değil de onun hayalleri için okutmak gerek. Ve unutulmamalidir ki çocuk anne veya babanin huyundan olmak zorunda değil. Herkes bir bireydir. Çocuğunuz da bir birey. Siz bişey seviyorsunuz veya sevmiyorsunuz diye o da aynı şekilde düşünmek zorunda değil. Onun hayati onun tercihleri. Biz anne babalar olarak ancak onlara fikir verebilir deneyimlerimizden örnekler sunabiliriz. O da kendisi düşe kalka kendisi için en doğrusunu bulacaktir.

0|1
    0|0
    • 3ay

En hakiki yorum geldi... Bu güzel yorum için teşekkür ederim... Çocuk gelişimi mi okudunuz?

• 3ay

Hayır :) akli başında her birey anne baba olmadan önce bir cocuk nasıl yetiştirilir en basitinden internetten veya dergilerden öğrenmeli bence.

• 3ay

Tebrikler. :)

• Kesinlikle öyle, yani bir seyleri zorla, bağırıp çağırarak yaptırıldığında çocuk onu korktuğu için yapar. Tatlı dille saygıdan, bizi sevdiği için yapmalı.👍

0|1
    0|0
  • Korkudan kaynaklanan saygı kadar iğrenç bir şey yoktur sözünü çok severim aklıma getirdin.

1|1
    0|0
  • Aynen oyle cok dogru soylemis.. senden korkarak yetistirirsen sen onun yaninda olmadginda bu sefer bosluga duserek dahad a kotu seyler yapar ama onunla konusarak ve onun karakterinin oturmasini saglayarak buyutursen iste o zman guzel bir insanin olusmasina araci olmus olursun

0|1
    0|0
  • aynen çok doğru güzel bir dille daha iyi eğitilebilir çocuklar sertlik çocuk da travmadan başka bir şeye sebep olmaz.

0|1
    0|0
  • Asla korkuyla cocuk buyutmucem korkmasın benim çocuğum edepli olsun duracağı yeri öğrensin ama korkuyla degil edeple

0|1
    0|0
  • Çok doğru. Korkutmadan ve kendine güvenini yitirmeden yetiştirmek lazım çocuğu

0|1
    0|0
  • çocuğa korkutmadan anlatarak her şey yaptırabiliriz ama öncelikle bizim örnek davranışlarda bulunmamız gerek. Çünkü çocuk ilk eğitimini aileden alır ve aynılarını yapar

0|1
    0|0
  • Katılıyorum çocuklar oyun hamuru değil istediği şekli veremez kimse

0|1
    0|0
  • Cok doğru katılıyorum

0|1
    0|0
  • Kesinlikle katiliyorum.

0|1
    0|0
  • Yani iletişim bozukluğuna değiniyor kısaca çocuk ebeveyn ilişkisi

0|1
    0|0
  • onlarda bir birey sonuçta yol gösterirsin fakat korkuyla her şey hallolmaz

0|1
    0|0
  • Korkuyla yaptırmak yerine ona mantığını öğretmeyi tercih ederim

0|1
    0|0
  • Baya doğru.

0|1
    0|0
  • Hayırlısı be gülüm

0|1
    0|0
  • Çok doğru. Korkutarak ve yasaklayarak değil, sevdirerek ve öğreterek yaptırmak lazım.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Zaten öyle, hayır bile demeden açıklamak lazım neden hayır dediğinizi. İkiz yeğenlerimle böyle yapmaya çalışıyorum hep.

0|1
    0|0
  • Doğru. Çünkü onlar doğduklarında birer birey olacaklar ve kendi hayalleri için yaşamaya başlayacaklar. Ebeveyn olarak sanırım en doğrusu, onlara hayallerine giden yolda arkadaşlık etmek, kendi hayallerinizi empoze etmek değil...

0|1
    0|0
  • evett

0|1
    0|0
  • Evet korkan bir bebe olurt

0|1
    0|0
Yükleniyor...