Ev işleri esasen kadınların işi mi?

Erkekler de yardım eder ama esasen işi kadınlar mı yapar dersiniz yoksa ikisi de eşit işleri yapar mı dersiniz?

Kadın da erkek de çalışsa iş nasıl olacak? Kadınların çalışması sizce doğru mu?

0|0
30

En İyi Kız Görüşü

• Yemek pişirmek, çamaşır yıkamak, ev süpürmek gibi işler;kadının vazifesi değildir. Bunları yapıyorsa, eşine ve evladına İKRAMIDIR, HÜRMETİDİR..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 29

• Biz kuzenimle yazlıga gittigimizde tüm temizligi birlikte yapmıstık. Hic sen yap demedi. Bende ona sen yap demedim. Yani ne kadının ne erkegın. Temizlik 2 cinsiyettede var.

0|0
    0|0
  • Toplumun kadın ve erkeğe yüklediği rollere uyulmak zorunda değil. Herkes yapabildiğini yapmalı kadın pata kazanabiliyorsa erkek de ona destek olmalı

0|0
    0|0
  • Aşk iki kişilik, evlilik iki kişilik, yenen yemek iki kişilik, kirletilen ev iki kişilik ama tek bir kişi pişirip, yıkayacak, temizleyecek ha? Çok mantıksız değil mi?

1|0
    0|0
  • Ev isleri esasen kadinlarin isi felan degil. Ev islerini kadinlarin yapmasi gibi bir kural yok ama erkekler yapmadigi, kadinlar da titiz oldugu icin hep kadinlara kaliyor maalesef. Kadinlar isterlerse calisir istemezlerse calismazlar. para kazanmak zorunda degiller. Ama benim tercihim kendi ayaklarinin uzerinde durmaktan yana.

0|0
    0|0
  • Hani kadın erkek eşit d

1|0
    0|0
    • 3ay

Yazamadım adfjd Hani kadın erkek eşit denilince erkekler fırlıyor ya erkekler fiziksel açıdan şöyle güçlü böyle güçlü diye.. Hah işte o erkeklerin işi bu işler güçlerini kullansınlar 😶

• Eskiden öyleymiş. Çünkü erkek ağır işi yaparmış, haliyle kadına ev işi kalırmış.
    Ama şu an zaman değişti. Kadında erkekte çalışıyor. Eğer eşimin işi ağırsa yoruluyorsa tabiki ben yaparım. Ama eğer eşitse şartlarımız benim yapmam onun oturması için hiçbir sebep yok. Ve bence her kadın en azından çocuk olana kadar çalışmalı. Çocuk büyüyüncede devam etmeli çalışmaya

0|0
    0|0
  • İkisi de görev paylaşması yapsın

0|0
    0|0
  • Belki bakinca eşit diye de dusunenler olacaktir. Ama erkegin evi geçindirme gorevi de vardır. Bu yuzden evin ihtiyaçları icin erkek çalışırken, kadının da ev işlerini ustlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Sonucta erkekler de çalışıyorlar sabahtan aksama kadar çalışıp, eve gelipte temizlik yemek derdine düşmek degil de, gelip dinlenmek isteyeceğini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Genellikle kadın. ama tabi eşi normal insansa mutlaka yardım eder etmeli de. kadın eğer çalışıyorsa o zaman erkeğin bir o kadar üstelememesi gerekiyor. anlayışla karşılamalı. çalışarak ev işlerini aynı anda yapmak zor

0|0
    1|0
  • Bence kadın da erkekte eşit yapmalı işleri ayrıca iki tarafta çalışsa bile bir şekilde yurutuluyo ev iseri kadın neden çalışmasın ki

1|0
    0|0
  • Tabi ki hayır kadını hizmetçi gibi görmeye alismis bir zihniyet olduğu için nesilden nesile gidiyor bu is

1|0
    0|0
  • Gerek yoksa kadın calismasin. Ha tabi istiyorsa calissin o ayri yani keyfi. Ama iş erkegin gorevidir. Ve sunu biliyorum. Kadin yemek pisirmek zorunda bile degil. Gerekirse erkek disardan getiricek yemegi. Cunku onun görevi 😂 yani islamda böyle

0|0
    1|0
  • Çok saçma. Benim annemde calışıyor genelde yemeği kahvaltıyı babam hazırladı, ütü, bulaşık yeri geldiğinde bunlarıda yapar. Yardım etmek zorunda tek başına yapamaz cünkü.

0|0
    0|0
    • 3ay

Yardım etmek konusunda bir tartışma olduğunu düşünmüyorum. Fakat iş bölümü sürekli aynı şekilde paylaşılır mı onu sormak istedim.

• 3ay

O değişebilir bir gün kadın yemek yapar erkek salatayı ya da başka şeyleri hazırlar, diğer günde tam tersi diğer işlerde paylaşılır o şekilde kimsede zorlanmaz zaten rahat olur

• Eşitlenmeli :)

0|0
    0|0
  • Kadınlarin çalışmasi bnce kesinlikle doğru bir şey ev işlerini ise ikisi birden haftada bir iki günde bitirirler

0|0
    0|0
  • iki taraf da çalışıyorsa iş bölümü yapılabilir; ama doğa gereği kadınlar ev işlerine daha elverişlidir.

0|0
    0|0
  • Yani erkek yardımcı olabilir en azından

0|0
    0|0
  • Esit yapmali bence cunku artik kadin da calisiyor erkek de

0|0
    0|0
  • Eşit

0|0
    0|0
  • Ne kadar ekmek o kadar köfte eşitlik iyidir :)

0|0
    0|0
  • Beraber yapılmalı ama kadınlar daha iyi yapar bence

0|0
    1|0
  • Kadın çalışıyorsa evin bütün işini ona yıkmak erken yaşlanıp agresif biri olmasına neden olur.

0|0
    0|0
  • kadinlarin calismaai dogrumu? bu soru lugatinden cikarilmali oda bir birey ve haklari varrr

0|0
    0|0
    • 3ay

İslami kaynaklardan araştırarak bu soruyu soruyorum. Tabiki birey ve hakları da vardır.

Fakat zarurî olmadıkça çalışılmasına sıcak bakılmıyor. Kadınlar doğurgandır. Ortalama 3 çocuk doğurduğunu düşünürsek erkek işte çalışırken kadın bu çocukları yetiştirecek, belli bir süre emzirecek. Çalışan bir kadın da durum ise 2 yaşına kadar meslekte izin alma durumu var sanırım. 2 yaşındaki çocuk peki kimin elinde büyüyecek sıkıntı orada.

Devletin son zamanlarda bu yöndeki politikasını beğenmiştim. Belli bir sure maaşlı izin alma belli bir süre maaşsız izin alma ve belli bir süre yarım gün çalışma durumu getiriliyordu. Bu gibi adımlar daha faydalı olacaktır.

• Hayır, erkek dediğin perdeyi de takacak, yeri geldiğinde yemek de yapacak :D

0|0
    0|0
  • Eğer evde birtek adam calisiyorsan kadin yapmali ikiside calisiyorsa ikiside yapar

0|0
    0|0
  • Ev işleri kadının işidir kadının görevidir erkekte yardım etmek istiyorsa eder.

0|0
    2|0
  • genel olarak öyle ama eskiden kadın evde oturup çocuk büyütüp işlerle uğraşırdı erkek para getirirdi şimdi ortak çalışıyor haliyle evde kadın tek başına dahada yorulacak erkek yardım etmeli her şey eşit olacak diye bir şey yok ama erkekte bir işin ucundan tutmalı yani bence kadın erkek çalışmalı azla yetinmeyi bilmek gerekir ama kişinin çalışıp daha rahat hayat varken neden bir kişiyle yetinilsin ki kendin düşünmüyorsan çocuklarını düşünmek erek eğitimlerini düşünmek gerek..
    çok zengindir o ayrı mesele

0|0
    0|0
  • Kadın erkek çalışsa da, erkeklerin çoğu ev işi yapmaz..

0|0
    0|0
  • Yardımcımız yapacak

0|0
    0|0
Yükleniyor...