Suriyeli çocuklara yapılan muamelelere ne diyorsunuz?

Dün metrobüste bir sürü suriyeli çocuk vardı her çocuk gibi onlarda ses yapıyordu bizim çocuklarımızdan farkı kirli görünüyorlardı normal olarak. Bir adam onları itip kakıp bağırıyordu kadının biri eliyle itti elini sildi. Bu gibi durumlar sizinde vicdanınızı sorgulatmıyor mu?

1|0
31|25

En İyi Kız Görüşü

• Söz konusu bir çocuksa eğer şefkatli olunmalı savaş onların suçu değil, buraya gelmeyi onlar istemedi, sokakta dilenmekten veya çöp toplamaktan da hoşlanmıyorlar. Birazcık insan olun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Tamam zor kullanmayi doğru bulmuyorum..

Onlarda ülkelerini zevkten terketmedi.

Ama şöyle bir gerçek var buraya geliyorlarsa taşkınlık yapmasinlar , hic rahat durmuyor ne cocuklari ne büyükleri.. kendi ülkelerinde bu normal olabilir ama buraya geliyorlarsa ayak uydurmalilar birazda.

1|0
    0|0
  • üzülüyorum ama bu vatanlarını satıp geldikleri gerçeğini unutmama engel olmuyor. çocuklarına sözüm yok ama yetişkinlerine bir damla suyu bile çok görürüm vatanını satan şerefsizler burada 3-5 tanesi bir araya gelince caka satıyorlar

2|0
    1|1
    • 3ay

an itibari ile bu düşüncemden dolayı kendime çok öfkeliyim

• Birşey demiyorum.

Hangi ırktan veya hangi dine bağlı olursa olsun çocuklara yapılanlara karşı çıkmak gerekiyor.

Şimdi sadece kendi insanımızı yargılamayalım onlarda 3 kişi birini sıkıştırıp dövüp gasp etmesini iyi biliyolar etrafımda olanları biliyorum evi soymaya kalktıklarında dövdüğümüde biliyorum yani masum demek yanlış olur.

0|0
    0|0
  • Hepsini bilmem ama aşırı görgüsüzler geçen iki üç tanesi ipini koparmış gibi otobüse binip arkaya itişerek koşarken biri ağzından salya akıttı telefonumun ekran camına o an onun kafasını tutup cama vurmamak için kendi nefsimle cebelleştim. Ne özür ne umursama. Hayvandan beterler.

0|0
    0|0
  • valla öyle davranan birisi olursa benim yanımda ağzıma geleni söyler. yerin dibine sokarım onları. ki bunu birisi benim ve kız kardeşimin yanında yaptı. tepkim sert oldu ki Allah'tan arabım bende ve dillerini biliyorum.

1|0
    0|0
  • şöyle bir durumda var geçen arabadan inerken arabanın önünde beklemeye başladı bir tanesi indim. abi para verirmisin dedi. verdim genelde veriyorum zaten ama vermek zorunda kaldım açıkcası. güven olmuyor birçoğuna ben vermesem ordan ayrıldığım zaman arabayı boydan boya çizebilirdi. bu güvensizliği nasıl aşacak bu millet. ülkelerine dönsünler arkadaş..!

0|0
    0|0
  • Irkçı değilim. Ama suriyeli de olsa türk de olsa arsız sokak çocuklarından nefret ediyorum.

1|0
    1|0
  • Tabiki de yapılan çok şey ayıp. Hele burada bir ... çocuğu var faydalanmış bir de buradan soru olarak paylaşıyordu. ne insanlar var bir bilsen

0|0
    0|0
  • Hiç birine gram acımıyorum yavru kediler daha çok şefkat uyandırıyor içimde

0|0
    4|1
  • Şerefsiz işte ufak çocuktan ne istiyor

0|1
    0|0
  • Sureyiler gercektende pisler ama oylede davranmamaları gerekirdi görgü diye bişey bilmiyolar başıma geldiği için söylüyorum

0|0
    0|0
  • Çocukların suçu yk tabiki de yanlış yaptıkları ama onların abileri babaları o gelen suriyeli erkekler asıl onlara karşı tutum olmalı

0|0
    0|0
  • Uzuluyorm

1|0
    0|0
  • Simdir herkes Türkiye yi kötüleyecek ama bu insanlığın sorunu Türkiye degil sadece ülkemizi kotulemekten vazgeçin. Avrupada ayağına gazeteci bir kadin taarafindan celme takıp düşürülen suriyeli yi unutmayın insanlığın sorunu bu

0|0
    1|0
  • Yapanlar serefsizdir

0|0
    0|0
  • ben müsaade etmem öyle şeylere.

1|0
    0|0
  • :D iyi iyi

0|0
    1|0
  • Vatansizlik bole birsey iste

0|0
    0|0
  • Çocukların bir suçu yok

0|0
    0|0
  • Öküzlerin Evrimi. Pek yakında sinemalarda

0|0
    0|1
  • insallah ülkeleri normale dönerde onlarda hak ettigi hibi yasar

0|0
    0|0
  • Metroda suriyeli iki çocuk boş koltuklar üzerine çıkıp tepinip kirletiyorlardı koltukları ve acayip bağırıyorlardı. Anne ve babası çocukların yanlarında ama hiç bişey demiyorlardı. Bir kadın çocukları sadece ikaz etti 'yavrum koltuklara ayakkabınızla çıkmayın ayıp' dedi sadece. Bunun üzerine baba yarı türkçesiyle sanane lan o... pu diye kadının üzerine yürüdü. Bunun gibi bir çok örnekler var. Çocuklar ırk gözetmeksizin elbette masumdur. Suç ahlak, terbiye ve saygı öğretmeyen umursamayan anne babalarda. Suriyelilerde de bunlardan bol bol var zaten. Kötülemek için söylemiyorum ama bu kadar eğitimsiz, saygısız, ahlaksız ve kültürsüz bir millet daha görmedim. İmkanları olmadığı için eğitim alamamış olabilirler fakat İNSANLIK okullarda öğrenilmez

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet bu doğru. Bu durumlarda zaten doğruyu söylemek gerekir. Her şey büyüklerde bitiyor aslında ilk eğitim onlarda şart

• Toplu taşıma araçlarında şımarık çocuklardan haz etmiyorum ama bişey de demiyorum tartışma çıkmasın diye ancak Türk çocuklarına laf söylemeyip Suriye li çocuğa söyleyenler de ayrı bişey

0|1
    0|0
  • Suriyeli diye falan mı sanıyorsun?
    Farketme yerli olanlara da yapıyorlar ayrım yok ki
    herhangi bir çocuk kalkıp da yapışır elini öper koklar bir sürü sey yaparsa sessiz kimse durmaz
    cocugun kıyafti , kirliliigi temizligi farketmez
    ailesi düzgün yetiştirmemiş mi? nedir yani nedne kamplar var orada durmadılar? nedir olay?
    gecenlerde avrupadan para geldi neden bunlara dagıtılmıyor?
    metrobüs daracık yer ne diye dileniyorlar buna akıl erdiremiyorum zaten üstüste gidiyor millet bir de ufak bir cocuk sana yapısıyor sacmalık
    suriyeli olmasından demiyorum farketmez. kimsenin kimseyi rahatsız etmemesi lazım. o cocugun ne işi va r metrobüste? mendil satıyor ne yapacak?
    kardeşim bir sürü hayır kurumu var bir s, ürü yer var. ne yani hepimiz dilenelim bu mu? çocukken paramyoktu dilenmeli miydim ben de? bir yerde durursun. orada mendil satarsın su satarsın.
    ama metrobüste milletten zorla yapısarak al mendil ver para vs yapamazsın. nerede yaşıyoruz ya.
    bir sürü fakir var ülkede zaten. hepsi dilensin mi? hala vizdan diyorsun her ay maaşının yarısını nedne vermiyorsun?

1|0
    1|0
    • 3ay

O çocuklar sadece düşmemek için tutunuyorlardı. Kimse azıcık yaklaşsalar "Ayağın değiyor çekil, elini çek şuradan" gibi tepkiler alıp elini silen insanlardan bahsediyorum bombaların arasında büyümeye çalışmış insanların çocukların nasıl bir eğitim, görgü kuralı vermesini bekliyorsunuz ki

• 3ay

cevap alamadım soru böyle uzadı gitti gereksiz. alamıyorum cevabı yok cevap
      vicdan herkeste var ama vicdanda o sureyieli bu bilmem nereli su suralı diye bir kavram yok
      daha uzatamam gereksiz.

• 3ay

Avrupadan para gelmesi nakit olarak dağıtılacağı anlamına gelmez yapılmaz da zaten. O para gıda, sağlık ve barınma olarak yine onlara kullanılır ama nakit verilmez. Evet hayır kurumları yardım ediyor elbette ve haricinde bir çok insanda yardımlarda bulunuyor. Yani yardım edenler DEVLET, YARDIM DERNEKLERİ ve HALK. Ama ne kadar doyurursan doyur ne kadar para verirsen ver o çocuklar yine dilenecek yine mendil satacak yine hırsızlık yapıcak çünkü insanlık değerleri yok gözleri aç ve asla doymazlar

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 30

• Misilleme olduğunu düşünüyorum.

*Hatay Reyhanlıda patlayıcı hazırlarken patlayan ev.

*Adana'da Suriyeli sahte doktor olayı. İnsanların canını emanet ettiği bir meslekte bu durum hiç iç açıcı değil.

* Suriyeli adamın oğluna hortumlu işkence yapması ve bunu kaydettiği video
    www.mynet.com/.../suriyeli-babadan-ogluna-hortumlu-iskence-2409889-1

* '' Denizli'nin Serinhisar ilçesinde yaşayan leblebici 38 yaşındaki Rıza Türkal, birisiyle düğün yapıp diğeriyle dini nikah kıyıp evlendiği iki Suriyeli kadın tarafından dolandırıldı.''

*'' Konya'da 2 kişinin ölmesine neden olan tartışmayı başlatan Suriyelinin ifadesi: 'Ben insanım, o hayvan vursam ne olacak' ''

0|1
    0|0
  • çocuklara yapıldığında çok üzülüyorum ama bazıları aşırı cozutuyor. özellikle kendi çoçuklarını ayırıp onlara mikroplu gibi davranılmasına ki ben suriyelilerin gelişine iyi bakmayan biriyim ama çoçukların günahı yokki.

1|0
    0|0
  • Ne oldum dememeli ne olacağım demeli. Umarım itip kaktıkları çocuklarla aynı muameleyi görürler zamanı gelince.
    Masum çocuklara bu tür yaklaşımlarda bulunanların vicdan yoksunu aciz insanlar olduğu malum ortada. Önemli olan o an yaptıklarına tepkisiz kalmamak. Bu sadece Suriyeliler için değil, nerede ezilen hor görülen bir insan görürsek bir şekilde tepkimizi belli etmeliyiz..

2|1
    0|0
  • Gün gelir devran döner Faslı eğitim bakanı olan kız fransa.
    Herkes diyor ki suriyelilere maaş veriliyor nerden biliyorsun deyince elindeki telefona baksana. Herkes sanıyor ki suriye fakir bir ülke kayır fakir bir ülke değil orada da türkiye gibi her sınıftan insanlar barındırıyor. Türkiye ye gelmeden öncede onalrın bir hayatı vardı. Madem maaş veriliyorsa ben neden bu gün yağmur yağmasına rağman ışıklarda ayakkabısı olmadan peçete satan o küçük kızın masumiyetini okudum?
    Empati
    O ülke bizim her anlamda komşumuz.
    O ülke bizim için bir kader.
    Hatta darbede "Verilmiş sadakamız varmış" dediğimiz yardıma ihtiyacı olan bir ülke.
    Onlar da ülkesinde üniversiteye gidiyordu bir anda eğitimden uzakta kalmaması için tabii ki de üniversitemize giderler. Okulda dersleri sallayarak dinleyen tüm öğrencilerden daha çok hak ediyorlar.
    Bizde onlar gibi olabilirdi. Olabiliriz.

1|1
    1|0
  • İyi yapıyorlar, o şekilde davranan herhangi bir çocuğa karşı insanlar yine aynı tavırda olurdu kirli, temiz olması fark etmiyor.

1|0
    0|0
  • Bütün metrobüslerde , dilenen selpak satan bakımsız pislik içinde suriyeli çocuklar. Bu görüntü çocukların suçu değil, hergün metrobüste dilenen çocuklarca rahatsız edilen insanlarıda suçlayamayız. Para versen buna alışıyorlar, vermesen bir türlü... Onları bu şekilde dilenmeye zorlayan anne babaları, Onlara insani şartlar sağlayamayan, kamplara toplayamayan ortalığa salan yetkililerin suçu değil mi?

0|0
    0|0
  • Çocuk onlar. Suçları ne her şeyden önce? Kaldı ki düşmanım da olsa kimseye öyle davranamam

2|0
    1|0
  • Ben de çok üzülüyorum bu tür şeylere. Çocuklar arasında asla ayrım yapılmamalı ya

0|0
    0|0
  • bizim milletimizin sabrı bitti ondan bu tahammülsüzlük... biz artık normal insanlar değiliz ki psikolojisi bozuk insanlar olduk

1|0
    0|0
  • Hemen müdahale ederim. Nedemek ya çocukları itip kakmak? Vicdansız insanlar ! Kavga çıkarırım orda ! çocuklar sahipsiz değil.

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum onları vicdanımda sızlamıyor yarın başımıza bela olacak hepsi

0|0
    1|0
  • Ben gecen gun suriyeli birkac cocuk gordum restorandan kalan yemekleri aliyorlardi ben de yemek yiyordum ve kendimden utandim cidden 😔😔

0|0
    0|0
  • Tamam ülkemde görmek beni rahatsız ediyor ama bu kadar zorbalık hiç kimseye yapılmaz. İçildikten sonra eli silinen kişiyle empati yapmak bile zor

0|0
    0|0
  • Suçsuz günahsız kime ne yapılırsa allah belasını versin onun.

0|0
    0|0
  • welcome to turkey başka söze gerek var mı

0|0
    1|0
  • Geçen gün bir gazetede okudum. Suriyeliler Türk kızlarına laf atmışlar. Bir vatandaşımız da uyarmış yapmayın bacılarımız onlar demis. Suriyeli ler de bicaklamis o genci

0|0
    0|0
  • Çocuklara kötü davranmazlar izin vermeyiz

1|0
    1|0
  • insafsızlıktır bu

1|0
    0|0
  • Empati kurmak lazım bir gün biz de o durumda olabiliriz...

0|0
    0|0
  • Müdahale ettiğim için sorgulamıyorum

0|0
    0|0
  • Onun çocuğuna da aynı şeyi yapacaksın

0|0
    0|0
  • Boyle durumlarda yapilan duruma karsi koyman gerekiyor bunu yapan insanlarin tutumunun yanlis oldugunu dile getirmen gerekiyor insanlara bu sekilde davranmaya haklari yok

0|0
    0|0
  • Uzuntu verici

1|0
    0|0
  • Vicdansız olunca böyle oluyo demekki ya onlarda insan vekeyiflerine gelmediler buraya değil mi?

0|0
    0|0
  • Yazık ya cidden

0|0
    0|0
  • onlar daha çocuk ülkesinde ne olup bittiğini bile anlamıyorlar çok yazık

0|1
    0|0
  • Çocuk her zaman çocuktur ırkçılık yapılmamalı

0|0
    0|0
  • Yazık ya çocukların ne suçu var

0|0
    0|0
  • O yapanlar insan görünümlü hayvanlar. Böyle diyerek hayvanlara da hakaret etmiş oldum ama neyse

1|1
    1|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...