Nereye kadar böyle sürecek?

Hep birşeyler yaptirilmaya itiliyoruz. Kucuklukten berı üniversite okumak mukkemel gosterildi bize. Üniversite okuduktan sonra ne oluyor? 16 yıl oku ve sana iş vermedinler. Hangi şeyin emeğini alıyoruz. Almadığımiz yetmemiş gibi birde çok normal gibi gösteriliyor bize alışıyoruz. İş derdiniz bittiyse ya evlilik ya da kariyer çoluk çocuk geliyor derken ömrümüz bitti. Tam herşeyim oturmuş derken yaşlanmış oluyoruz. Ben böyle bir hayatı secmedim başkaları benim hayatımı çoktan belirlemiş bile. Okumayan değersiz gereksiz insan. Parası olan saygın insan. Herşeyimiz bekleme, telaş, stres. Okul üniversite is eş çocuk bunları yaşarken ne istediğimizi bilerek mi yaşıyoruz?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu bu şekilde yaşamak zorunda değilsin. Birazcık cesaretin varsa mutlu olduğun istediğin hayatı yaşamaya başla - en azından ailenle bağın koptuktan sonra

0|0
    0|0
    • 3ay

O zaman da para olmuyor. Para olmadan hersey olan kişinin yalan söyleyeceğini düşünüyorum. Parasız birşey oluyor mu? İlla ucuz maaşa kitkanaat sırf doymak için geçinmek zorundayız hep işimize yükselmek zorunda Üniversitemize kadar iyi yerlerde okumaliz eğer kafamız basmıyorsa veya zengin değilsek eğlenmeye istediğimiz zaman istediğimizi yapmaya hakkımız yok. Köpekler gibi çalışmak zorunda. Üniversitemüze o kadar emek verdikten sonra işsiz kalıp her ise talim etmek zorundayız. Bazen duygular bile boş geliyor o kadar boş ve sıradan hissettiriyor ki bu hayat

• 3ay

Benim gibi düşünen sadece sigaram var sanıyordum. Ama önemli olan ne biliyor musun o yaşamak istediğimiz hayatın hayalini içimizde hep saklamak. İlk fırsatta arkamıza bile bakmadan çekip gitcez. Bu hayat bizim çevremizdekilerin değil.

• 3ay

Doğru benim gibi düşünen insanlar da hep uzakta

Erkekler Ne Diyor 5

• aynen çok doğru kardeş. atanamayan öğretmenim ve benim gibi 455 bin kişi iş bekliyor. ne evlilik ne ev ne aşk ne hayat adam olmaz bu türkiyeden

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • haklısın :) ben düğün yapmak istemem mesela evlenirken. Üniversite okudum ama zorla.. Şimdi işsizim. Milletin derdi oldu bu :) baksanıza kendi işinize bir kere gelmişim zaten şu dünyaya gölge yapmayın

0|0
    0|0
  • Sana dayatılan şekilde yaşamak zorunda değilsin.

0|0
    0|0
  • Sonra bir bakmissin yas olmus 45 50 hayatin yarilanmis. Sonra daha ne yapabilirsin ki :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Katılıyorum 👍

0|0
    0|0
Yükleniyor...