Deist ve ateistler niye Selamun Aleyküm diyor?

Evet soru bu deist arkadaşım var ve çocuğu ne zaman görsem bir yere girerken selam verirken filan sa diyor :D

0|0
15|8

En İyi Kız Görüşü

• Deistlerin Yaratıcıya inançları vardır. Diğer dini ritüelleri kabul etmezler. selam çeşitleri ve buna benzer kelimeler alışkanlıktan geliyordur veya cidden Yaratıcısının ismini kullanmak istiyordur kişiden kişye değişir, diye düşünüyorum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Alışkanlık muhtemelen. Ben pek diyenini görmedim ama inşallahı çok kullanıyorlar. Sonuçta Yaradan herkesin Yaradanı...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Yabancilik cekmemek icin sen ingilizlerin oldugu biryere girdiginde hi dmezmisin oyle birsey gibi dusun

0|1
    0|0
  • İnshallah da diyorlar

0|1
    0|0
  • Alışkanlık

0|1
    0|0
    • 2ay

Ben de karsilastım boyle bırıyle geo hocasıydı amcası vefat etmişti. Allah rahmet eylesin hocam dedik amin dedi😂

• 2ay

Ne desin mahmut mu desin :D Bunu söylerken kendi inancıyla değil ölen kişinin inancıyla söylüyor :)

• Sanırım tırsıyorlar. d neyse toplumda dışlanmış hissetmemek için olabilir pek bende bilmiyorum ama zamnında merak ettiğim sorulardan biriydi bu.

0|1
    1|0
  • Demiyorum.

0|1
    0|0
  • Bizim atayiz amin inşallah eyvallah diyodu ya 😂

0|1
    0|0
  • Ben demiyorum.

0|1
    0|0
  • Alışkanlıklar geçmiyor

0|1
    0|0
  • Ateistim diyip selam verenini de dinime çok bağlıyım diyip selam vermeyenini de çok gördüm

0|1
    0|0
  • Şahsen alışkanlık ya da dalgasına söylüyorum

0|1
    0|0
  • Bilmem

0|1
    0|0
  • Agız alışkanlığı

0|1
    0|0
  • Yalanciktan oyleler

0|1
    0|0
  • Ateist demez

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• ne desin peki. hani hababam sınıfı vardı ilyas salman edebiyat öğretmeni olduğu film. orada bir ingilizce öğretmeni vardı bana türkçe selam ve bay öğretin demişti. mehmet ali erbelde "hastir pezevenk" diye öğretmişti. öyle mi desin yani. :) memlekette selamlaşmak bu şekilde

0|1
    0|0
  • Ders al işte senin inancına saygısı olduğu için selam alıp veriyor ;) sen de onların düşüncesine saygı duy. Çünkü islam dini hoşgörü dinidir. Ama görünüşe göre ateistler senden daha hoşgörülü değil mi? (ateist değilim)

0|1
    0|0
  • Esselamu aleykum ve rahmettulah ve berekatuhu...

0|1
    0|0
  • Çoğu dalga geçmek babında yapıyor

0|1
    0|0
  • ben deist arkadaşa birkere alışkanlıktan selamun aleykum demiştim var mı ötesi 😏

0|1
    0|0
  • Ulan kendiniz uydurup uydurup soruyorsunuz :D

0|1
    0|0
    • 2ay

Yok la niye uydurayım ciddi ciddi soruyorum bir sebebi mi var yani ben Allah'ın selamı olarak biliyorum arkadaşımda sürekli öyle selam veriyor :D

• 2ay

Ben hiç öyle selam vereni görmedim bende öyle selam vermiyorum :) Ağız alışkanlığı olabilir :)

• selamun aleyküm
    türkçesi= selam sizin üzerinize olsun
    dini birşey değil kullanılabilir zaten

0|1
    0|0
Yükleniyor...