Söylemeli miyim?

Ben deistim bunu ailem bilmiyor aslında babam için çok sorun olmaz çünkü oda deistliğe yakın şekilde düşünüyor ama annem ablam teyzem ve ananem dinine bağlı. Annemin başı kapalı bana kapan gibi bir baskısı asla olmadı ama artık giydiklerime karışmaya başladı ama babam aynı kıyafet için giyebilirsin vs diyor. 14 yaşındayken beni bir kenara çekmişlerdi sen ateist mi oldun vs diye o zaman geçiştirmiştim yok öyle bir şey falan demiştim. Ama artık dayanamıyorum oruç din ile ilgili bir konu açıldığı zaman kendimi konuşmamak için zor tutuyorum. Bunu onlara nasıl söyleyebilirim?

Güncellemeler:
3ay Guncel

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Söylemen gerekmiyor. Ailen anlayışlı kişilerden oluşmuyorsa boş yere aranızı bozar, bir de onlarla uğraşırsın.

İçinde tutmak istemiyorsan ilk olarak kendine en yakın hissettiğin kişiye anlat. Babanla veya ablan hemen sağa sola laf yetiştiren bir tip değilse onunla konuşmayı deneyebilirsin.

0|0
    0|0
    • 3ay

Babamla belki olabilirde ablam direk anneme yetiştirir

• 3ay

Babanla konuş en azından rahatlarsın, gerekirse de baban diğerlerine açıklar.

Ben ateistim. İlk konuştuğum kişi annemdi.

• 3ay

Yardımcı olduğun için teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 3

• Dinde zorlama olmaması lazim. Bende dinine bağlı biriyim. Deist, ateist arkadaşlarım var.

0|0
    0|0
  • Ablana söyle bence

0|0
    0|0
  • deistliğin ateizmin çıkışı yok
    islama dön.

0|0
    0|0
    • 3ay

Dinlere inanmıyorum boşuna inancımı değiştirmeye çalışma

• 3ay

aman ne olur değiştir inancını.
      git o zaman o girdapta boğul dur.

Kızlar Ne Diyor 5

• Karatini vermissin, söyleyip saygi göstermelerini istemelisin.
    Ben sahsen kizimin deist olmasini istemezdim olduysada islama dönmeye ikna etmeye calisirdim. Ama belli bir yastan sonra anne babada ne yazik ki karsigelemiyor ne derlerse desinler

0|0
    0|0
  • anenin kabul etmeyeceği besbelli ben olsam söylemezdim ki eğer çok baskı yaparlarsa de.. ama üniversitye gitmene ne kadar kaldı bilmiyorum ama şehir dışına git istediğin gibi yaşa bence sorun olmaz annen sana kötü davranacaktır tabi ki anne o güzel kalbi... ama aynı evdesiniz şu an senin içn zor olur. tabi senin kararın inancına bir şey diyemem. kimse diyemez

0|0
    0|0
  • Soyleme bence samari yersin annenden inanmaman icin iyi bir sebep sorardim ben

0|0
    0|0
  • Direk söylemelisin yapacak bir şey yok kapanman için baskı kurmayan biri din için de kurmamalı

0|0
    0|0
  • Soyleme

0|0
    0|0
Yükleniyor...