Toplum neden değişiklikleri kabullenmek istemez?

Ülke bazında sormuyorum tüm insanlık olarak değişiklikten hoşlanmıyoruz tüm büyük değişimler ya baskılar sonucu ya savaşlar sonucu filan olmuştur yani hep zorlamayla, sizce neden durum böyle? Değişimden mi korkuyoruz yoksa bilmediğimiz için mi?

0|0
7|26

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar rahatına düşkün, egoist ve çıkarcı varlıklardır.
    Kendi sahip oldukları ortam ve alışkanlıkları onları yönlendiren önemli unsurlardır.
    Değişim ; bilinmeyene doğru bir yolculuk olduğu için cesaret, çaba ve emek gerektirir.
    İnsanın değişimi arzulaması için maceracı bir ruh yapısına sahip olması gerekir.
    Hayalleri güçlü ve tutarlı olması gerekir.
    Dünyayı şekillendiren ve yeniden kuran insanlar mimarlar değil " hayal mühendisleri " olmuştur her zaman. Değişim insanın ruhu ile alakalıdır. Ruhsal gelişim gösteren insanlar değişimi organize ederler.
    Sıradan ve ortalama insanların yapacağı şey değildir. Sıradışı olmanız gerekiyor..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 25

• 1) Kültüre olan saygı. Eski yöntemleri bilirler. Alışıklardır ve bunu değiştirmek istemezler.
    2) Bu en önemlisi, hep 2 farklı taraf vardır. Birisi değişiklik taraftarı birisiyse eskinin korunması yönünde. Bu 2 taraf savaşır ve bu savaşı yenilikçiler kazanırsa işte bu değişiklikler olur. Eğer bu değişiklikler olumsuzsa bu savaşı kazananlar daha sonra hain olarak gösterilir ve kaybedenler kahraman olarak gösterilir. Eğer olumluysa kazananlar kahraman, kaybedenlerse geriyi savunan yobazlar olarak.
    olay bunlardan ibaret bu kadar. Değişmeden korkmakla vs alakası yok. Eğer sorun bu yeniliği kabul etmeyenlerin neden etmediğiyse sana şöyle açıklayayım. Bir olayın (yeniliğin) hem iyi hem kötü tarafı vardır. Kimi iyi kimi kötü tarafını görür. Örneğin televizyonun yaydığı radyasyon, aptal kutusu olayı vs. İnsanların bakış açısı yani kimi iyimser kimi kötümser.

1|0
    0|0
  • Herhangi bir ülkede yapılan, herhangi bir değişiklik,
    insanı insanlıktan çıkarıp, Gregor Samsa gibi,
    böceğe dönüştürecekse,
    öyle bir değişiklik, kabul edilemez.

Değişiklik olacaksa, çıkarcı, baskıcı, gerici değil,
    ilerici, özgürlükçü ve toplumsal olmalı.

Kendi gibi düşünmeyen insanları ötekileştiren,
    hatta zaman zaman öldüren değişiklik ya da değişiklikler, kabul edilemez.
    Nedenler bunlar, bana göre.

1|0
    0|0
  • Sığ ideoloji
    Ataerkil zihniyet = Cahil kabullenmez bir kesim.

Yani başka fikirlere saygı duymayan.. anlayamayan.. alışa gelmiş düzen içinde sacma salak yaşayan bir toplum işte degisime kapalı çünkü sorgulamadan inandiklari şeye o kadar baglanmislar ki hayat o onlar için..

1|0
    0|0
  • Cehaletten tamamen. Kendini yormak istemiyor, diğer düşünceleri öğrenmesi var işin ucunda. Bu tarafta kendi doğrularıyla mutlu mesut yaşıyor. Neden kendini yorsun ki...

1|0
    0|0
  • aman ne hacet ya kim uğraşcak değişikliğe

1|0
    0|0
  • Alışkanlıkların değişmesi demek bildikleri şeylerin değişmesi oluyo. Bunların değişmesi de korkutuyo, o yüzden istemiyolar.

1|0
    0|0
  • Saç rengin koyu ise hadi git bugün sarıya boyattır. İşte duyacağın kaygı ve endişe toplum içinde geçerlidir.

1|0
    0|0
  • İnsanlar hali hazır düzenini alışkanlıklarını benimsiyorlar. Vazgeçemeyecek kadar da bağlanıyorlar...

Bunun değişmesinin kötü sonuçlar getireceğinden "korkuyorlar"...

1|0
    0|0
  • Eleştiriyi kabul etmek gerek önce

1|0
    0|0
  • Çünkü farklı şeyleri öğrenerek zaman kaybetmek istemiyoruz... mevcut alışkanlıklarımzla yaşamın daha kolay olduğunu düşünüyoruz.

1|0
    0|0
  • Ortalama insanlar rahata alışkın

1|0
    0|0
  • Tüm dünyada böyledir. Herşey devrim ile gelir gider.

1|0
    0|0
  • insanoğlu bildiğin tiryakidir. alışkanlıklardan vazgeçmek istemez.

1|0
    0|0
  • Gece gece yapılır mı bu senin yüzünden ekrana bakıp harbi lan diye düşündüm işin kötüsü yazcak bişey bulamadım :) allah öyle yaratmış 😂

1|0
    0|0
  • Muhafazakarlık illetine tutulmuşlar.

1|0
    0|0
  • Baskıcı ve cahil bir toplumda yaşadığımız için. Yavaş yavaş bazı şeyler kabul görmeye başlanıyor.

1|0
    0|0
  • Istemiyorum kardesim zorlami ya allah allah

1|0
    0|0
    • 3ay

işte bende tam onu soruyorum neden istemiyorsun :D

• 3ay

Yani belli bir alisilmisliklar var vazgecmek kolaydegil en iyi yol bildigin yol derlerya ole dusun bide ben benim esyalari sahiplenirim kotu de olsa o benimdir degistirmem kullanirim sonuna kadar

• Işlerine gelmez

1|0
    0|0
  • Önyargı

1|0
    0|0
  • Farklı görüş Olduğu için

1|0
    0|0
  • Bilinmeyen şey korkutucu gelir her zaman..

1|0
    0|0
  • Aslında değişim alışkanlık vazgeçmesi çok zor o yüzden

1|0
    0|0
  • Baki acisi yanlis oldugu icin :) türkiye haricinde baska biyerde yasa öyle degil :) cünkü burda baki acisi bir sekil degil her tarz insan var

0|0
    0|0
  • Çok güzel değişimler ve devrimler olabilir, bizi aydınlığa çıkaracak olan..
    Halka müstehak her şey, artık umrumda değil.

0|0
    0|0
  • Değişiklik ten kastın ne? Ne gibi değişiklikten hoşlanmamışlar?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Alışkanlıklardan kolay vazgeçilemiyor, insan alışma sürecinde bile yabancılık çekiyor.

1|0
    0|0
  • Değişimi değil işine gelmeyeni kabul etmez insanlar.

1|0
    0|0
  • Değişimden korkuyoruz

1|0
    0|0
  • Ahhh. Zor bir konu

1|0
    0|1
  • Yenilikler korkutur

1|0
    0|0
  • zor gelir ayrilikl hesabi