Aile sorunum çözümü nedir?

herkezin bir takım aile sorunları oluyordur gerek anne gerek baba gerek kardeş benimki şöyle bir durum ki annem her zaman arkamızdaydı babam geri kafalı höt höt bir adamdır sürekli azarlar sürekli bağırır morel bozar kalp kırar annem son zamanlarda aynı babam gibi davranbmaya bizi ezdirmeye ve şiddet görmemize sesini çıkartmaz oldu sebepsiz yere ezildiğimizi bildiği halde konuya hakim olmaz oldu her anne baba evlatlarına bakmakla hükümlüdür bizimkiler son zamanlarda bayağa bir uzaklaştılar evet herkezin borcu var bizimde olduğu gibi ben 2006 senesinde babamın iflasından çok büyük enkazlarla kurtuldum herşey benim başıma geldi üst kattaki komşumuzun kalan yemeklerini yiyorduk sustum ses etmedim hiçbir zaman 2 kardeşiz en büyüğü benim ben zorluklarla liseye başladım yürüyerek 30 dakkada gittim geldim okula ve en yakın olduğu için o okulu seçtirdiler bana ve puanım çok iyidi hep veteriner olmak isderdim ama olmadı ailem tam bir kayrımcı jenerasyonla lisem bitti derken toparlanmıştık ve şimdi üniversite kazandım kardeşim lise kazanamadı özel koleje gidiyor harşlığı oluyor ve okulu yakın da olsa servisi var ben sesimi çıkartmadım resmen kayrım diye kendimi yedim bu kıskançlık oluyor dedim sustum son olar

0|0
0|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Aile sorunlarınız temeli ekonomik sıkıntılara dayanıyo. Yeri geldiğinde her ailenin yaşayabileceği sorunlar bunlar. Fazla büyütüyosun. Ben ilkokul boyunca 1 saat gidiş, 1 saat dönüş yapiyodum. 1 sene elektriksiz bir evde yaşadım. Yıllarca suyumuz kesikti, dışarıdan eve su taşırdık. Kardeşlerim ve ebeveynlerimin sorunlarını söylemuyorum bile. Aç kaldığımız zamanlar da oldu. Açtan kastım, gerçekten aç kaldık. Kimseden bir şey de isteyemedik. Bu acılı şylere rağmen şimdi iyi bir liseden mezun oldum ve iyi bir üniversitedeyim. Ne kardeşlerime gösterilen fazla toleransı taktım kafaya, ne de okula gitmek için yürüdüğüm saatleri, ne de yırtık kıyafetler giydiğim zamanları. Mutluluklar geçici belki lakin acılar da öyle. Acılar paylaştıkça da azalır, mutluluklar ise çoğalır. Sen belliki çok dolusun. Anlatamamışsın yaşadıklarını, dertlerini paylaşamamışsın üstelik paylasmak isterken. Ailen yerine kendine odaklan. Hayatını zulüm olarak değil, sadece bir oyunun zor bölümü olarak gör. Her bölümün sonu vardır. Her bölümden sonra karakter daha da güçlenir. Senin bu yaşadıkların bence çok cefalı şeyler değil lakin bunları kaldıramicak insanlarla dolu dünya. Sen belliki güçlü birisin. Güçlü kalmaya devam et. Kötülük dahi görsen ailene kin tutma, onları yargılama. Onları değiştirmeye de çalışma. Kendi içine dön. Kazanan sen olacaksın merak etme. Çok uzunca yazdım, belki bazı cümlelerim haddime de değil. Canını sıktıysam kusura bakmayasın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...