Boşnaklar hakkında neler biliyorsunuz?

Ben sadece bu böreği biliyorum 😅
Boşnaklar hakkında neler biliyorsunuz?Tamam şaka bir yana siyasi ve ırksal olarak neler biliyorsunuz?

Güncellemeler:
3ay Yok mu hiç Boşnak olan ya :(
3ay Her türlü Boşnak alınır.

0|0
15|22

En İyi Erkek Görüşü

• ulkemızde yasayan boşnakları genel olarak ıyı tanırım ve arkadaslarımda var ızmırde karsıyakada cıglı demırkoprup şemıkler tarafında genelde cok yasayan var bır sefer ınsan olarak ıstısna belkı vardır ama ıyı bır kışılklerı vardır aıle baglarına geleneklerıne aıle ıcındekı bırlıge cok baglıdırlar tanısalar tanımasalar bırbırlerını genelde korumaya calışırlar cok temızdırler evlerı her zaman tertemızdır dınlerıne cok baglıdırlar genelde kendı aralarında daha cok kız alıp vermeyı tercıh ederler guzel yemek yaparlar ınsancıldırlar bosna hersegede gıttım baskent saraybosnaya bır gunlugune bulgarıstan sofyadan gıtmıştım oranın da ınsanı ıydır ayrıca belırtmem gerekır sıyası olarak turkıye cumhurıyetı devletıne cok baglı ınsanlardır turkıyede yasanlar yurtdışındakılerde turklerı severler sırpların yaptıgı katlıamları ozellıkle avrupanın sozum ona demokrası ulkesı hollanda belcıka askerlerının gozu onunde 10 bın kışıyı katletmesı sırpların avrupanın ne kadar ıkıyuzlu haın oldugunun gostergesı bence

1|0
    0|0
    • 3ay

Çok teşekkür ederim zahmet edip bu kadar uzun yzdığın için. Peki bu tanıdıkların Osmanlı döneminde mi göç etmişler Türkiyeye yoksa , daha sonrasından mı?

• 3ay

Çok teşekkür ederim. İyi akşamlar :)

• 3ay

rıca ederım sızede hayırlı akşamlar

En İyi Kız Görüşü

• Payduşka adında halayları var, Boşnakların yarısı Müslüman yarısı Hristiyan gerçi Hristiyan olan kesim Sırp ve Hırvat asıllı olanlar. Türkiye'yi seviyorlar ve destekliyorlar, Kosova ile aynı kaderi paylaşıyorlar. Srebrenitsa Katliamı'na maruz kaldılar. Slav asıllı bir ırk, genelde uzun boylu ve sarışın oluyorlar.

1|0
    0|0
    • 3ay

Kendilerini Türk olarak görüyorlar mı peki?

• 3ay

Çok teşekkür ederim. Adam akıllı cevap veren tek kişi sensin <3

• 3ay

Rica ederim <3

Erkekler Ne Diyor 21

• Balkan milletlerinden biri olduklarını, etnik olarak sırplarla aynı olmalarına rağmen sadece dinsel farklılıklarından dolayı ayrıldıklarını, Bosna Hersek'de sadece Müslümanlara boşnak dendiğini, Türkiye'de özellikle Özal döneminde desteklendiklerini, hatırladığım kadarıyla Osmanlı döneminde Müslüman olduklarını Türklere, Osmanlı'ya çok büyük muhabbet besledikleri, (muhtemelen türkiye'de kendini türk olarak tanımlayan çoğu kişiden daha büyük bu muhabbet) Yugoslavya'nın dağılmasının ardından çıkan savaşlarda sırplar tarafından katliamlara, soykırım girişimine maruz kaldıklarını biliyorum.

1|0
    0|0
    • 3ay

Bir de siyasi olarak boşnakların en yoğun yaşadığı devletin Bosna-Hersek olarak bilindiğini ancak burada mutlak egemen olmadıklarını ülke anayasasına göre egemenliğin boşnaklar-sırplar ve hırvatlar arasında eşit şekilde paylaşılması var.

• Bursali, Boşnaklik bir ırk değildir.
    Bir kavimdir. Tıpkı Türkler gibi bir kavim...
    Aliya İzzet Begovic'in annesinin, Üsküdarli bir Osmanlı Hanımefendisi olduğunu...
    Aliya'nin; "ben, İslâmî şuuru annemden aldım" dedigini...
    İslamiyetten önceki mezheplerinin, Begomil olduğunu, islamiyetin itikadi kaidelerine en yakın mezhebi olduğunu Hristiyanligin...
    Hristiyanların meşhur 3 temel mezhebine taban taban zıt doğruları sahip olduğu için, bu mezhep mensubu Boşnaklarin sevilmediklerini ve Avrupa'nın orta çağ karanlığında imha edilmeye çalıştıklarini...
    400 bin Boşnak'in, Atam Fâtih Han'in huzurunda müslüman olduklarını ve Atam'dan; kendilerini korumalarini ve çocuklarini İstanbul'da okutmalarini istediklerini...
    Osmanlı'nın bunu, yıkılincaya dek devam ettirdigini...
    Balkanlarda Osmanlı sayesinde müslümanlik ile şereflenen iki kavimden birisi olduklarını...
    Bunların Arnavut ve Boşnaklar olduğunu...

Kısacası; severim Boşnaklari...
    Bursa'da bolcs vardır. ..
    Ayrıca kızlar bilin, Kıvanç Tatlıtuğ Boşnaktir 😃

1|0
    0|0
    • 3ay

Türkler gibi bir kavim... Biraz daha açar mısın?

• 3ay

Senden hukukçu olmaz.
      Sadece kanuncu olur.
      Yorumumu kaldırtma.
      Cevap da verme...
      Nokta

• 3ay

Teşekkür ederim yorumun için.

• Slav Irkı. Müslümanlığı fatih sultan döneminde kendi istekleri ile kabul etmişler. Dünya güzeli kızları doğa harikası ülkeleri var. Allah yardım etsinler bir yandan sırplar bir yandan Hırvatlar ülke yönetimi 3 e bölünmüş Avrupa ortasında bir garip Müslüman memleketi şşte

1|0
    0|0
  • Boşnağım, çalışkandırlar, çok iyi yemek yaparlar özellikle zeytinyağlı, börek gibi şeyler. Kadınları evlilik için çok idealdir çünkü çok özverili ve ailesine düşkündür. Erkekleri de kültürüne, dünyaya karşı duyarlıdır. Pek kazık yemezsin

1|0
    0|0
    • 3ay

Anne ve baba tarafından mı öylesiniz peki?

• 3ay

@BgmBğr Ben zaten sakinim ki, sakin olan birisi nasıl sakin olabilecek? Bu gidişle birgün kızım olursa ismini Sakine koydurtçaklar :-D

@Problemyok Problem yok kardeş, boşver :-D

• 3ay

@BalkanTürkü Çok iğrençti :D

• boşnak kızları güzeldır
    gelınler yandı her hızmet onlara kalır
    zengın mutfakları vardır
    kötü yanları düğünlerde felan görgüsüz gibiler 3-5 elbıse gıymeler düğünde şu olmazsa olmazlar

2|0
    0|0
  • Arkadaşım boşnak onur vardı.
    Ortaokulu beraber okuduk.
    Efendi ağırbaşlı dostane biriydi..
    En son 10 sene önce mahalle pazarında görnüştüm.. sebze satıyordu.
    Velhasıl kelam her memleketin iyiside vardır kötüsü de vardır.. ama bildiğim kadarı ile iyi insanlardır.
    Eyyorlamam bu kadar..

1|0
    0|0
  • Boşnak böreğini biliyorum ama hiç yemedim
    Türklere karşı sıcakkanlılar diye biliyorum
    Eskiden tarihde birbirimize çok yardımcı olmuşuz

1|0
    0|0
  • Soykırımı ve börekleri

1|0
    0|0
  • Boşnak böreği güzel dir

1|0
    0|0
  • Pek bir şey bilmiyorum kanka

1|0
    0|0
  • Mantıları da kızları da güzeldir 😏

1|0
    0|0
    • 3ay

Hep sarışın olanlara rastlamışlar abicim. Esmer olanlarına rastladın mı hiç?

• Kızlarının güzel olduklarını ve güzel yemek yaptıklarını.

1|0
    0|0
  • guru olmadan atın siteden

1|0
    0|0
  • Boşnak olduklarını biliyorum

1|0
    0|0
  • bir arkadasim boşnak kendisinin şizofren oldugunu dusunuyorum 😂

1|0
    0|0
    • 3ay

1800'lü yıllarda Türkiyeye göç eden Boşnaklardan mı?

• 3ay

Valla musluman ama yaptiklarinin ateist yapmaz 😂

• 3ay

:D:D:D:DD Allahım ya :D

• Soruya börek demek için tıkladım da paylaşmışsın zaten 😊

1|0
    0|0
  • güvensız ve kacak korkakalr galıba

2|0
    0|0
  • böreğini de bilmiyordum hiç bir bilgim yok

1|0
    0|0
  • Olsada ziksek bir Türk atasözü

1|0
    0|0
  • Neama popiciye.. pirista bogadiya.. izyete cavo :)

1|0
    0|0
  • Kızları güzel 😎

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

Yükleniyor...