Sokaklarda düğün ve kına geceleri yasaklandı. Peki uygulanır mı?

Haber linkinde gördüğünüz gibi* artık sokak düğünlerinin yasaklandığı valiliklere de tebliğ edilmiş. Kararın aksini yapanlara para cezası kesilecek.

Ben soruyorum; bu karar uygulanır mı? Zabıtalar görevlerini yerine getirir mi? Danıştay 13. Daire'nin kesin kararı ve yetkilendirmesi olmasına rağmen belediye'ye ve zabıtalara vermiş olduğu kararı bu sene tatbik ettiremeyen biri olarak pek de geçerli olacağını sanmıyorum. Zabıtalar "Adamlar düğünde mi yapmasın?" derlerse şaşırmayın. Bu sene onlardan bıktım adeta.

* http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/594697/Sokakta_dugun__kina_gecesi_ve_nisan_yapmak_yasaklandi.html

0|0
18|3

En İyi Kız Görüşü

• Uygulanmaz bu ülkede. Halk düğün sever.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yasaklanması güzel

0|1
    0|0
    • 3ay

Bir tane sokak düğünü işitirsem direkt arayıp, muhtemelen adamlara şikayetin üzerine bürokrasi dersi vereceğim. Yasaklama kararının olduğunu anlatacağım uzun uzun.

Kızlar Ne Diyor 17

• Salon fiyatlarini dusursunler ozaman

0|1
    0|0
  • Yaparlaar

0|1
    0|0
  • Yerler oyle yasagi

0|1
    0|0
    • 3ay

Ankara'da sokak düğünleri çok yapılıyor... Ankaralılardan epey şikayet eder.

• 3ay

Ozellikle ben cok severim sokak dugununu ve istiyorum da

• 3ay

Melih Gökçek'e büyük iş düşüyor. Ankara'da toplu düğün için boş alanlar da mevcuttur. Arazisi elverişli. Rahatsız olan çok tanıdığım var Ankara'dan.

• Bizim. burda 1 2 yıldır yapılmıyor zaten fark etmez benim. icin

0|1
    0|0
  • Uygulanmali!

0|1
    0|0
  • Yine yasağa karsi çıkan bir aile mutlaka çıkar

0|1
    0|0
  • Zannetmiyorum kimsenin uyacağını

0|1
    0|0
  • Uygulansa iyi olur

0|1
    0|0
  • Sokaklarda yapamayan evinin içinde evinin önünde yapıyor ki hakları kim birsey diyebilir

0|1
    0|0
    • 3ay

O zaman belediyeler şehirlerin birazcık kırsalına açık havalı toplu düğün alanları inşa etmeli maddi durumu olmayan insanlar için. Bildiğim kadarıyla Ordu Belediyesi böyle birşey yapmış. İnsanların kafası ağrımayacak. Sünnet düğünleri de orda yapılıyormuş. Düğünlerinde bol debdebe ve şaşaa isteyen insanlarsa salon gibi yerleri tutarlar. Ben şahsen çok rahatsız oluyorum bu düğünlerden. Düşünsenize, tam kitabımı okuyorum, işimde gücümdeyim davul zurna sesi başımı ağrıtıyor. Bu hoşunuza gider miydi?

• 3ay

Millete gösteriş yapmak için kına gecelerinin ve düğünlerin şaşalı bir şekilde yapılması , müziği son sesine kadar açıp gece yarılarına kadar kimseyi umursamadan yapılması elbetteki hoşa gidilecek davranış değil. insanlara rahatsızlık vermek onların haklarına tecavüz etmektir.
      Iki defa rastladım polisi aradım ne yazık ki hiç bir şey yapılmadı gelip uyardıklarından bile emin değilim

• 3ay

Durumu ihbar ettiğinizde mutlaka ses kaydını alın. Rica edici değil emredici bir üslup kullanın. Zatan OHAL var, gerekilen yerine getirilmezse yetkili merciilere şikayet edeceğim deyiniz.

• OKullarda da yapılması yasaklanmalı

0|1
    0|0
  • Yalan haber. Dayımlardayım ve sabahtan beridir çalıp oynuyorlar yan apartmanda.

0|1
    0|0
    • 3ay

Aynen. Yeni okudum. Doğu'daki iller için geçerli; sadece güvenlik maksadıyla. Offf!

• 3ay

Aynen ben de.

• 3ay

Yani aslında bir yönden bakarsak seviyorum. Çünkü bunlar kültürümüzün birer parçası. Ama dıdısının dıdısını da çağırmasınlar yahu.

• Şükür be

0|1
    0|0
  • bence bunun arkasında durmalılar böyle söyleyip daha sonra önemsememek hiç kimseye bir şeyi kabul ettirmez

0|1
    0|0
    • 3ay

Bu sefer Zabıtaların ses kaydını alıp, haklarında işlem yaptıracağım. Terbiyesizlikleri yetti.

• Isteyen yapar

0|1
    0|0
  • mahallede kına hazırlıkları var şu an. salonda oynuyorum

0|1
    0|0
  • Ya ama güzel oluyodu

0|1
    0|0
  • tabıkıde hayır TURK halkıyız bız dugunumuzude yaparız halayımızıda cekerız

0|1
    0|0
    • 3ay

Çekersiniz de başkalarının başını ağrıtmaya ne hak var? Şehrin, metropolün göbeğinde köy âdetlerinin ne işi olur? Yapılacaksa salon'da yapılsın, kim engelliyor?

• 3ay

O zaman belediyeler şehrin birazcık kırsalında imkânı olmayan kişiler için toplu bir düğün alanı inşa etsin. Bildiğim kadarıyla Ordu Belediyesi böyle birşey yapmış. Hem insanların kafası da ağrımasın. Sizin hoşunuza gidebilir fakat hastası olan insanlar var, gürültüye karşı benim gibi kafası hassas olan insanlar var.

• 3ay

olabılır o benım elımde degıl elbette .. beledıyeye kalmıs

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben de rahatsızım bu tür şeylerden. Yasaklanmasi yerinde.

0|1
    0|0
  • Sadece belirli illerde diye biliyorum 22 ili kapsayan bir uygulama bu

0|1
    0|0
Yükleniyor...