Çok abartılması?

Duman grubu sizce fazla abartılmıyor mu? Tamam iyi bir grup güzelde müzik yapıyorlar ama ondan kat kat daha iyiler var bu ülkede bir çok güzel Rock grubu var en başta en mor ve ötesi bence Duman'dan kat ve kat daha iyi ama abartılmıyor sanırım popüler kültürden dolayı insanlarda ''Bir Duman başka ya'' şeyi oluştu bir de Duman'ı sadece Kaan'dan oluşan sanan insanlar var onlar ayrı bir olay yani bu ülkede Mavi Sakal, Mor ve Ötesi ve Kargo gibi gruplarken varken neden bu kadar Duman abartılıyor bilmiyorum ve bana göre Türkiye'de en iyi Türk Rock albümü Mor ve Ötesi-Dünya Yalan Söylüyor - Mavi Sakal - Kan Kokusu - Kargo - Yalnızlık Mevsimi'dir

Sizce abartılmıyor mu?

Bahsettiğim albümler buyurun dinleyin

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dumanın abartıldığı yok da, Mor ve ötesinin hakettiği değeri görmediğine katılırım. Sonuçta dumanın parçaları grunge, arabesk, blues karışık yani herkese hitap etmeyebilir. Kaanın vokal tarzını çoğu kişi çekici bulmayabilir. Şarkı sözleri konusunda mor ve ötesinin şarkı sözleri her türlü Dumandan önde. Mor ve ötesinin 23-Beyaz-Balıklar gibi popüler olmamış gizli cevher birsürü şarkısı var. İkisini de çok severim. Dumanı soundu çok hoş bence batuhanın 72 fenderi ve Cengizin bateristliğine diyecek yok. Çok uyum içinde bu da bir başarı. Dumanın 7-8 kere Mor ve ötesinin de 5 kere konserine gittim. Sahne performansı bakarsan Duman önde kesinlikle. Mor ve ötesi Ghetto, Jolly Joker gibi mekanlarda estirir gerçekten fakat bir bahar şenliği konserinde falan aynı performansı alamıyoruz ve playlistte kalitesizleşiyor Mvonun. Dumanda bu düşüş yaşanmıyor. İkisininde penası elimde mevcut yani ayrım yapamıyorum aslında ikisi de candır. Mavi Sakalı severim. Bu ülkede Pilli bebek gibi grup behzat çyle ünlendi düşünsene.

0|0
    0|0
    • En iyi Türkçe Albüm konusunda da katılırmısın bilmem Sakin-Hayat Albümününün yeri apayrı kesinlikle.

• Yaşadığın yer senin için sıkıntıymış ya erkek olsan sıkıntı olmazdı izmirde falan kalırdın en kötü ama kızsın işte :) Aynen mvo'nun sözleri gerçekten açık ara önde bende en çok o yanını seviyorum.. Harun Tekin Boğaziçi Felsefe mezunu zaten. pilli bebek de aynen çok tanınmıyor ama bir kemik kitlesi var biz bize yeteriz tarzında :D Boşver en azından Duman değerinin altında gitmesin bu ülkede hep saçma sapan popçular mı değer görecek biraz da rock popüler olsn :) genel olarak aynı düşünüyorz galiba. ben de teşekkür ederim :)

• teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Bir şarkının hikayesi olması ayrı bişey. Dumanı duman yapan o. Şarkıların hepsinin hikayesi var ve ben beğenilmeyen ya da sırf şarkı olsun diye albüme koydukları şarkısını görmedim

0|0
    0|0
    • Bütün şarkının hikayesi vardır neredeyse hikayesiz şarkılar ancak saçma sapan sözler olan şarkılarda olur Duman'ın ayrıca o intihar olayından başka hikayesi olan bir şey bilmiyorum biliyorsan söylermisin çünkü şarkıların hikayelerini araştırmaya bayılırım mesela beni en çok etkileyen maNga'nın şu iki şarkısının hikayesi olmuştu
      Cevapsız Sorular:Grubun solisti maNga kurulmadan önce yazıyor bu şarkıyı sevdiği kızdan yeni ayrılıyor ve o sıralar bir otobüs yolculuğunda Orhan Pamuk'un Yeni Hayat kitabını bitiriyor şarkıdada o kitabın hikayesi var
      Dursun Zaman: maNga'nın ilk yıllarında grubun ortak olarak bir arkadaşları var ve o arkadaşları genç yaşta hayatını kaybediyor ''Dursun Zaman'' bilinenin aksine aşk şarkısı değil ağıttır ölen biri için yazılmıştır

• Diğerlerini de seviyorum ama Duman grubu nedense duyguyu tam hissettiriyor gibi geliyor.

0|0
    0|0
    • herkes bunu diyor ben mi hissedemiyorum ya bana çok normal grunge yapan bir grup gibi geliyor :D

• Tamamen normal herkeste farklı etki yaratıyor sonuçta

Kızlar Ne Diyor 6

• Duman'ın diğer gruplardan üstün oldugunu vs. iddia eden olmadı ki, bu saydığın gruplar da zaten Türkiye'de bir yer edinmiş, kaliteli gruplar.
    Ama bu, "Duman tü kakadır" anlamına gelmiyor, yani kaliteli grupların&şarkicilarin varliği diğerlerinin yok sayilacagi anlamina da gelmiyor.. Hepsinin kendi tarzlarina gore müthiş şarkilari var

0|0
    0|0
    • valla benim çevremde herkes üstün tutuyor komik olanda hayatları boyunca bir tane bile albüm alıp dinlememiş Mavi Sakal'dan Pentagram'dan haberi olmayan insanlar

• guzel bence

0|0
    0|0
  • Duman kendi müzik tarzı içerisinde biraz daha insanların melankolik tarafını eşeliyor, bu yüzden o kadar ilgi. Bu arada Mor ve Ötesi'nden bahsetmen gözlerimi yaşarttı, mutlu oldum. :)

0|0
    0|0
    • Ne güzel birileri duygulandırdım :D bence de harika bir piyasa taktiği Duman'ın yaptığı ben bile üzgün olduğumda açar dinlerim Duman'ı :D

• Piyasa taktiği olduğunu düşünmüyorum, rock müzikte pek fazla pazarlama unsuru ön planda olmaz çünkü zaten daima dinleyen kemik bir kitlesi vardır. Duman baştan beri böyle, kendi duygularını yansıtıyorlar ve insanlar da sürekli kendilerinden bir şeyler buluyor. :)

• Aslında doğru diyorsun grunge müzik yapan ülkede çok fazla ama Duman kadar tutan bir grup yok dediğin gibi rock müziğinde kemik bir kitlesi var

• Duman grubunu hiç sevmiyorum ya bende mi birşey var acaba😂

0|0
    0|0
  • Iyi diyosun aynen

0|0
    0|0
  • Mor ve ötesi özellikle tam anlamıyla rock müzik gibi değil

0|0
    0|0
    • ciddi misin? Şaka yapıyorsun herhalde :D

Yükleniyor...