Kredi borcunun iki ay geriden ödenmesi?

arkadaşlar benim şu an ayda 2000 lira gibi kredi ödemem var galiba krediyi 90 güne kadar ödemessek problem olmuyormuş sormak istediğim konuda bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatsın

şimdi 15 eylüldeki taksidi ödemessem
15 ekimdeki taksidi ödemessem
kasımda eylülün taksidini ödeyerek belli bir süre 2 taksit geriden gelecek şekilde ödemem bankanın yasal açıdan beni icralık yapmasına yol açarmı. çünkü yasada 90 gün ödenmemesi halinde diyor ben 90 gün olmadan sürekli geriden gelecek şekilde ödememe devam edecem

0|0
22

En İyi Kız Görüşü

• hayır geç ödeme faizi işler sürekli kredine 2 dönem gecikmeye girmiş olursun 3. gecikmede davalık olursun

0|0
    0|0
    • 3. gecikmede davalık olacağımı biliyorum da 4 5 ay 2 taksit geriden ödesem sonrasında zaten elime geçecek nakitle krediyi tamamen kapatma planlarım var

• sadece faiz ödemiş olursun ama bu geç ödeme ilerde kredi çekeceğin zaman sana engel olur ve kredi vermezler

En İyi Erkek Görüşü

• bankanın maddi durumuna bağlı olarak ellerinde para azsa seni ilk taksitin gecikmesinden sonra hemen icra takibi başlatıp alacakları taksiti tahsil yoluna gidebilirler en net bilgiyi krediyi çektiğin şubeye gidip ordaki bireysel krediye bakan elemana soracaksın

0|0
    0|0
    • yasaya göre 90 gün yazıyor kardeşim dediğin gibi ilk taksitten sonra icra takibi başlatılabiliyomu :( pztsi gitcemde önden bilgisi olanlan bilgi almak istedim

• sonuçta sen o gün parayı ödeyeceğini taahhüt etmişsin
      çek ve senet gibi düşün orda parayı ödeyeceğin tarih belli ödemezsen alacaklı kişi bütün yasal haklarını kullanabilir

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• bankaya sor daha kesin bilgi

0|0
    0|0
    • bnde öyle düşündümde hafta sonu olduğundan bankaya gidemedim müşteri hizmetleride bankaya uğrayın diyo

Erkekler Ne Diyor 1

• faiz işler

0|0
    0|0
Yükleniyor...