Hesabı ödeme meseleleri?

Arkadaşlar altı yıldır kardeş gibi olduğum bir dostum var. Ben bir yıldır işsizim o çalışıyor iyi de maaş alıyor. ne kadar çok Ailevi ve maddi sorunum olduğunu da biliyor üstelik. Geçen gün aylar sonra buluştuk ufak bir şeyler yedik ama hesabı bölüştük öderken. Bu açıkçası benim biraz ağırıma gitti çok yakın bir dostum olduğu için. Siz yaşasaydınız bu konuda ne düşünürsünüz?

0|0
18|19

En İyi Erkek Görüşü

• ben de bir keresinde hesabın tamamını ödedim diye sürekli benim ödememi bekleyen 28 yaşlarında üni yi geç kazanmış dersanede tanıştığım biri vardı.. sürekli öğrenciyiz senin şehrinde gurbetteyiz deyip durdu len bir sohbet işittim adam kendi memleketinde sürücü kursu işletmiş kursun asıl sahibiymiş anlatıp duruyor. dedim insan iki lokma için bu kadar ezikliğe razı olur mu.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kimse kimsenin derdini sıkıntısını anlamaz alısmalısın butür seylere

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Demekki kardeş gibi değilmişsiniz

1|0
    0|0
  • Ben olsam hesabi oderdim. Hatta paraya ihtiyacin olup olmadigini sorar para bile verirdim. Lakin bunu ben kendim istedigim icin yapardim. Nihayetinde yedigin ictigin seylerin parasini odemissin. Arkadasinin parasina guvenipte iş yapmamalisin. Yanlis bir bakis acisina sahipsin

1|0
    1|0
  • Ayip etmiş

1|0
    0|0
  • olabilir belki okadar ince düşünememiş olabilir bilemezsin sıkıntıda olabilir bu bikere olması arkadasını kötü bir dost yapmaz ama tekrarlaması umursamaz tavırları iyi bişey deyil

1|0
    0|0
  • 4 tane kardesim var gozumu actigimdan beri beraberiz 4 ude yapmadi oyle birsey onlar ayni durumda oldugunda bende yapmadim demekki kardes gibi oldugun bir dost degil ☮✌🏻️👍🏻

1|0
    0|0
    • 3ay

demek ki ben abartmıyorum, ya da boşa alınganlık falan yapmıyorum... dost ile rakadaş çok farklı şeylermiş teşekkür ederim yorumunuz için de

• 3ay

Ne demek efenim yardimci olduysak ne mutlu 👍🏻✌🏻️☮

• Od3sin ne olacak

1|0
    0|0
  • Senin ailende bu şekilde zengin varlıklı olmuştur g*t derdim öderdim hesabı kalkardım.

1|0
    0|0
    • 3ay

ahahahhahahah :D sesli güldüm

• 3ay

Benim ilkokuldan 3 arkadaşım var 2 3 günde bir görüşürüz 12 13 sene oldu paranın lafı olmaz asla bir arkadaşa ya parayla ya kızla test edersin derler kızsa erkekle anla işte :))

• Ne kadar adi birisiymiş insan çalışmayan birisine hesap ödetir mi bu parayı sonradan görenler çok cimri oluyor.

1|0
    0|0
  • Ayıp bence

1|0
    0|0
  • Senin durumunu bilip hayatını kolaylaştırmaya çalışmayan insanları hayatından çıkar at

1|0
    0|0
  • Sen ona hala dostum mu diyorsun

1|0
    0|0
  • Harbi kötüymüş

1|0
    0|0
  • Ödetmem

1|0
    0|0
  • iyiki hesabı sana ödetmemiş öyle yapanlarda var sen yine iyisin

1|0
    0|0
  • Kırılırd acikcasi

1|0
    0|0
  • Hep erkek öder

0|0
    0|0
  • Düşünceye bak konuya bak bu kadınları anlamak gercekden mumıun degıl paronayaklık resmen

0|0
    1|0
  • Benim olduğum mekanda hesap ödenmezzz ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• O hepsini odesede agrina gidebilirdi o yuzden hemen yanlis seyler dusunme hepsini o odese gururunu kiracak bir davranis olmazmiydi benim olurdu durumum nekadaf kotu olursa olsun biyere gidiyorsam tedbirimi almam lazim eger gururu hice sayacaksakta gitmeden once kardes gibi oldugum kisiye paramin olmadigi sinyalini veririm gelemem falan derim o zaten o an ya gel ben oderim sıkıntı yapma der ya da demez yani. olayin gidisati da onemli sen hicbirsey demediysen o ne yapsin

1|0
    0|0
  • İşte ona dost denmez

1|0
    0|0
  • Bisey diyemezsin ki yakin arkadasin kardeşin sonucta ama ayip etmis

1|0
    0|0
  • Dusuncesizlik etmis ama Belki seni rencide etmek istememistir

1|0
    0|0
  • Bilemem yaşamadan bişe diyemem

1|0
    0|0
  • Uyanık arkadaşın

1|0
    0|0
  • Demekki umrumda değil böyle kişidende ne arkadaş olur nede dost

1|0
    0|0
  • düşünemiyorum çünkü arkadaşımın yapıcağı bir şey değil

1|0
    0|0
  • Belki o an onunda yanında o kadar parası olmayabilir veya da parası bir şey için lazımdır neden hemen alınıyorsun? Belki hepsini ödeseydi o alınacaktı

0|0
    0|0
  • Ben cogu arkadasimla gittigimde kimse sormuyor nasil odeyelim diye. Sen dur diyorum ben ya da onlardan birisi birak bana diyor. Yenilenin icilenin hesabini asla yapmam

0|0
    0|0
  • Kimse kimsenin hesabını ödemek zorunda değil. Kaldi ki arkasından beklentiye giriyorsun.. Cok yanlış

0|0
    0|0
  • Ben öğrenciyim genelde hesap bana kilitleniyor

0|0
    0|0
    • 3ay

nasıl yani :D

• 3ay

Bir yere oturmaya mı gittik tam hesap ödeneceği zama çoğu sıvışıyor bir şekilde hesabı ödeyen ben oluyorum 😂

• Bazı insanlar düşüncesız oluyo düşünememıstır belkı

1|0
    0|0
  • alman usulü en sevdiğim kim olursa olsun yediğini ödesin

0|0
    0|0
  • Ben sırf iki tarafa da eziyet olmasın diye alman hesabı odeyelim diyorum

1|0
    0|0
  • Millet günde 12 saat çalışıp para kazanıyor emek veriyor. Sen evde oturup yan gelip yatıyorsun sonra hesabımı ödesin. Allah aşkına garson ol bulaşıkçı ol. İşsizlik tercihtir kader değil.

0|0
    0|0
    • 3ay

sağlık sorunlarım nedeniyle çalışamıyorum

• 3ay

Allahtan dileğim umarım siz de aynı sorunları yaşarsınız ve o zaman oturduğun yerden konuşmanın ne kadar boş olduğunu anlarsınız. İnşallah siz de sağlıkla sınanırsınız

• 3ay

Ben kaza yaptım karaciğerim zedelendi ablam kendininkinin bir kısmını bağışladı yenisine alışmam 4 yılımı aldı ama asla evde oturup havadan para yağmasını beklemedim. Gittim çalıştım gerekirse ek iş bile yaptım. Kimseye muhtaç olmadım. Kimseye!

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...