Hem Eğlenip Hem Başarılı Olmak?

Okul zamanı sürekli sınıfta duruyor, dersleri falan dinlemekten dolayı arkadaşlarımdan kopuyorum. Mesela derste arkadaşlarım konuşuyorlar falan bana sesleniyorlar cevap bile vermiyorum, dersi dinliyorum. Ama şöyle bir şey varki herkes beni inek olarak görüyor sen çok çalışıyorsun diyor. Aslında eve gidince kitap açmıyorum, sürekli ailemle vakit geçiriyorum. Eve gidince böyle yapmamdan dolayı okulda kendimi sıkıyorum kantine gitmek bile derslerimi zora sokacakmış gibi geliyor. Okula giderken kendime pek bakmıyorum, saçlarıma yüzüme kıyafetlerime önem vermiyorum. İyi bir arkadaş grubum var ama onlara ayak uyduramadığım zamanlar oluyor. Erkekleriyse şu yaşımda tamamen zaman kaybı olarak düşünüyorum. Normal ve başarılı bir öğrenic olmak istiyorum. Derslerim hiçbir zaman kötü olmadı ama arkadaş çevremde iyi olmak eğlenmek istiyorum. Şimdi okullar açılacak ama okul benim için sadece sıkıntı çünkü okulda derslerden başka hiçbir şey görmüyorum. İstediğim normal bir genç kız gibi sosyal hayata sahip olmak, arkadaş çevremle vakit geçirmek ve başarılı olmak. Ama sanki eğlenirsem başarılı olamazmışım gibi. Bu arada 11. sınıfa geçtim. Bana yardımcı olabilir, fikir verebilir misiniz?

0|0
3|1

En İyi Erkek Görüşü

• sosyal hayata üniversitedede sahip olabilirsin ama.. şöyle birşeyde var anı yaşa eğlenmene bak herşey ders çalışmak değil yarın ölsen en son ne yaptın ders çalıştın eğlenmiş olmayı tercih ederim

0|0
    0|0
    • 3ay

çok çalışmıyorum zaten, sadece dersi dinliyorum ve kaçamaklar yapmıyorum, ilgim derslerde ama bu sadece okuldayken. eve gidince büyük bir vaktim uyumak ve ailemle vakit geçirmekle geçiyor. ama sosyal bir insan olmamak zorumada gidiyor bir bakıma. bilemiyorum keşke gün hepsini yapabilmemiçin yetse

• 3ay

yeter zaten hepsini yapabilmen için çık gez dolaş diyorum ya yarın ölsen bugun yapmadığın herşey boşa. yapmadıklarını yapmadan ölmektense. aileni hep görğyon zaten

En İyi Kız Görüşü

• Bence sen zamanlamada bir hata yapmışsın ya, hani 9 ve 10 da kem küm çalışarak rahat geçerdin dersleri başarında olurdu zaten alan seçimi 11. sınıfta olduğu için bence sen ilk iki sene ortamını yaşamalıydın gezip tozmalı okulda kahkahalarla gülebilmeliydin falan şimdi onlar rahat dönemlerdi. Ama şimdi lise3 e geçmişsin yani zaten ders çalışman gerekiyo düzeni bozma derim çalıştıkların boşa gitmesin

0|0
    0|0
    • 3ay

bu yolda devam et diyorsun

• 3ay

Bence et bak benim son senem ve diyorumki 11. sınıfta neden bu kadar ortama uymuşum neden gözümü açamamışım. Belki sınıf ortamın daha da güzel olur bu sene senin ama aldanma arkadaşlarla gülüp eğleniyosun ama bir süre sonra normal geliyo bu çoğuyla bağın kopar sen sınava önem ver ygs çalış

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Kızlar Ne Diyor 2

• Haklısın aslında şu Zaman'ı bir daha geri alamayız çalışmak gerek ama eğlenmekse şart. Bence arkadaşlarının ne dediklerini pek fazla önemseme berki de kıskançlarndan böyle konuşuyo da olabilirler. bence kendini fazla dağıtmadan ama keyif alabileceğin şekilde eğlenmek senin de Hakkı'n

0|0
    0|0
    • 3ay

öyle ama problem ipin ucunu kaçırmakta evde zaten çalışma düzenim yok eğlenirsem birde okul iyice kayabilir benim ortamımda da eğer bir kadın iyi bir yere gelemezse o kadın çukurda gibi bir şey

• 3ay

kafamda hep o vardı. sık dişini, sık dişini falan. ama birde çalışıp çalışıp bir yere gelememe tehlikesi var. çünkü ne kadar eğlenemiyorsam çalışma düzenim de o kadar mükemmel değil.

• 3ay

peki şu zamana kadar çalışırken aklında eğlenmek warmıydı yani ders yaparken aklın eğlenmek de de kalıyomuydu arada sırada

• Aileni çok mu seviyon gı😊

0|0
    0|0
    • 3ay

yani, her insan gibi, onlarla oturup zaman geçirmek eğlenceli geliyor

• 3ay

mesela akşam vakitleri çay sohbetleri, veya akraba birleşmeleri tarzında. telefonla vakit geçirmektense ailenle bir şeyleri paylaşman gibi. en çok hoşuma gidense kışın kitap okumak falan. yani ev kızı gibi bir şeyim.

• 3ay

Ne güzel ailenin akrabalarının kıymetini bil evlendiğinde çok ararsın

Yükleniyor...