Lütfen yardımmm psikolojim bozuk?

Psikiyatr bana sosyal ilişkilerde 3. Kişi olup unutulma korkusu yaşıyosun dedi psikologa yönlendirdi ama gidemedim napmam lazım bilen var mı kişisel olarak kıskanç bir insanım sevdiğim bir arkadaşımın benden daha fazla kimseye değer versin istemem hemen yalnızlık korkum başlar birine çok sıkı bağlanırım aynı şeyi ondan beklerim göremeyince hep üzülürüm kırılganım duygusalım hiç güçlü bir yapım yok üni okuyorum ve bu huyumu yüzünden çok yıpranıyorum lütfen bana kendimle nasıl başa çıkabileceğim konusunda yardım edin ve hemen ağladığımda anneme sarılırdım geliyo kedi yavrusu gibi

0|0
9|6

En İyi Erkek Görüşü

• küçükken anne-baba seni sevgisiz bıraktı gibi geliyor o yüzden insanları kıskanıyor ve çabuk bağlanıyorsun
    psiko-terapi şart

0|0
    0|0
    • 3ay

evet genelde o sebepten olur veya olabılır ama benım annem babam sevgısız bırakmadı hatta küçükken tek çocuk bendım 4 yaşına kadar hep şımartıldım herkes bu sebeple olacağını sanmıyorum

• 3ay

Aksine bende çok şımartılarak büyütüldüm ağlamamla herşeyi yaparlarmış bundan mı kaynaklanıyor acaba

• 3ay

olabılır herkesten fazla sevgı beklemek felan olabılır sebebı

En İyi Kız Görüşü

• Kuzum benim bir aralar ben de boyleydim yapacagin tek sey daha fazla insan icine karismak. Toplumu sevmiyorsun biliyorum, kalabaliktan haz etmiyorsun ama yapacak bir sey yok her ne kadar sevmesende kalabalik icine gir daha farkli insanlar tani ve seni degerli kilacak insanlar tani. Ayrica kendine mutlaka bir tane idol edin. Bu bir sanatci olabilir ailenden biri olabilir... Ona benzemeye calis, ona özen. Umarim atlatirsin ve kesinlikle psikologa git ona icini dök hasi guveniyorum ben sana sende kendine guven

0|0
    0|0
    • 3ay

Yaa yorumunuz için çok teşekkür ederim uymaya çalışıcam gerçekten çok kalabalığı sevmiyorum hatta kendimle kalmayı tercih ediyorum ama sonra sosyal çevreden kopcam yalnız kalcam korkusu başlıyo

• 3ay

Ya kiyamam sana ben :) O zaman onlarin hafizasina kendini kazi. Seni daima sevecekleri biri olarak gorurlerse seni asla unutmazlar ve severler. Hem ne kadar birbirlerine yakin yasasalarda onemli olan karakter. Atiyorum o 2 arkadasindan biri senin karakterini digerinkinden daha iyi gorur ve seni daha cok sever, digeriyle sadece oda arkadasidir. Yani buyutmeye ve bunun icin uzulmeye gerek yok ki. Hem unutsunlar canim, ne demisler unutulanlar unutanlari asla unutmazlar. Eger seni unuturlarsa demek ki gercekten dostun degillermis ve oyle insanlar icinde kendini uzmeye degmez. Ama ortada fol yok yumurta yok bunun icinde uzulmek pek mantikli degil degil mi? Sadece kendimize zarar veririz. O yuzden kafandan bu dusunceleri at bak bakalim Allah nasil yazmis ilerde neler olacak, kim ölecek kim kalacak :)

• 3ay

Çok haklısınız gerçekten yorumunuz karşısında kendimi iyi hissettim desteğiniz için teşekkür ederim😊😊 bunlar aklımın bir köşesinde olacak

Erkekler Ne Diyor 5

• Yaa cok tatli yavru kedi gibi 😂

0|0
    0|0
    • 3ay

Ilk defa böyle bir yaklaşımla karşılaştım çok tatlı bir olay değil sorunlarımla kendim başetmem gerektiği yerde illa birine sokulup ağlicam

• 3ay

Zamanla duzelcek ama duzelene kadar da cok canin yancak

• 3ay

Umarım o kadar çok canım yanmaz

• anlyıyorum bence arkadaş olabiliriz :))

0|0
    0|0
  • psikoloğa git

0|0
    0|0
  • Kıyamam ya , ya dert etme değmez

0|0
    0|0
  • Bazı yorumlara baktım da çok komik

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yakın arkadaşının sadece sana yönelmesini bekleme. Başkalarına değer vermesi ya da konuşması seni önemsemediği ya da değer vermediği anlamına gelmez. Eğer o kişiyi bu şekilde bunaltırsan senden soğur doğal olarak. Sen de yakın arkadaşın varken yeni arkadaşlıklar kurabilirsin o zaman diğerini unutacak mısın? Özellikle okul ortamında bu çok normal. Hatta 10 kişilik arkadaş grubu şeklinde bile takılabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet çok haklısınız ben daha çok samimi olduğum iki arkadaşım var onlar kendi aralarında benden daha iyi olup beni unuturlar diye korkuyorum ve hep kıskanıyorum onları

• 3ay

Teşekkür ederim verdiğiniz örnek için çok haklısınız neyin ne olacağı belli olmaz önemli olan derslerim

• 3ay

Aynen öyle. Bak ben bazı aksiliklerden dolayı mezuniyetten sonra yaz okuluna kaldım. Hem kalacak yer bakımından hem de ruhsal anlamda çok sıkıntı çektim. çünkü o dersi geçemezsem o yıl diplomamı alamayacaktım. Bu dediğim arkadaşlar mezuniyet töreninden sonra 8 ay kadar beni hiç aramadılar. Daha sonra bu evlenenler belki nikahlarına gitmem için beni arayıp sordular. O okulda gezip tozdukları arkadaşlarından bir tanesi bile gelmedi nikahlarına. Ben vardım sadece. Onlar için vazgeçilmez olmadığımı biliyorum ama şimdilik haberleşiyorum yine de.

• bir an soruyu ben mi yazdım diye düşündüm inanki o kadar benzer bu yanımız😄
    ben de öyleydim ama zaman içerisinde aştım kendimi insanlara bağlanmamaya çalışıyorum şu sıralar gidebileceklerini hep bulunduruyorum aklımın bir köşesinde

0|0
    0|0
    • 3ay

Türümün tek örneğiyim sanıyordum evet bunu bende sık sık hatırlatıyorum kendime ama her zaman uyamıyorum bir bakmışım bağlanmışım ve ona göre kaybetmemeye çalışıyorum hep

• 3ay

Desteğiniz için teşekkür ederim😊

• 3ay

rica ederim😊

• Yalnızlığı sevene yahut yalnızlığı korku haline getirmekten vazgeçmediğin sürece hep yalnız olursun. Hani bir tabir vardır ya neyden korkarsan o başına gelirmiş diye. İşte aynen öyle. Yalnızlığın tek bir çözümü var. O da sürekli tecrübe etmektir

0|0
    0|0
  • Psikoloğa neden gidemedin?

0|0
    0|0
    • 3ay

Geçiştirdim biraz ama gitmeliyim galiba okulların açılmasınada az kaldı şehir dışında okuyorum

• 3ay

Burada geçici çözümlerle oyalanma bence, psikoloğu da geçiştirme çığ gibi büyümesin dertlerin, kendinede çok yüklenme bindirme zarfında kafanda büyütme derim ben tabi sen bilirsin😅

• 3ay

Haklısınız

• aynı durumlar bendede var kıskançlığım yüzünden en yakın arkadaşımın arkadaşları benı çok sevmez

0|0
    0|0
    • 3ay

Mesala biz 3 lü iyi bir arkadaşlığımız var ama ikisi samimi oldu mu dünya başıma yıkılıyor resmen depresyona giriyorum salak mıyım neyim bilmiyorum

• 3ay

Umarım bende altına alabilirim senin gibi

• 3ay

umarım :)

• Size bir kitap önerebilirim. Kitabın ismi Aynalar Koridorunda Aşk. İsminde aşk var diye sizin durumunuzla alakasız diye düşünmeyin. Bence mutlaka okumalısınız. Çok faydasını göreceğinize inanıyorum.

0|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkür ederim mutlaka okuyacağım

• Aynı ben gibisin

0|0
    0|0
    • 3ay

Çok yıpratıcı bir özellik

• nerede okuyorsun sosyal ortam bakımından kısıtlı bbir yer mi?

0|0
    0|0
    • 3ay

Aksine İstanbul'da okuyorum

Yükleniyor...