Küpe takan erkeklere karşı düşünceniz nedir?

1 seneden uzun süredir küpe takıyorum. Herhangi bir kızdan "erkek adam küpe takar mıymış" gibi bir tepki almadım. Bu tepkileri umursayan bir insan olmasamda sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

0|0
15|5

En İyi Kız Görüşü

• küpeyi daima kadına yakıştirmişimdir :)

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yakışıyorsa taksın :S ama ben takmam :S

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Yakışan taksın.

0|0
    0|0
  • Kafalarına göre

0|0
    0|0
  • Atam Yavuz Sultan Selim de küpe takardı

0|1
    0|0
  • Peygamberimiz döneminden bu yana kulak deldirip küpe takmak, İslam kültüründe kadınlara mahsus bir durumdur. Erkeklerin bu durumdan uzak durmaları gerekir Zira efendimiz ‘’ Kadınlara benzemeye çalışan erkekler, erkeklere benzemeye çalışan kadınlar, Allah’ın rahmetinden uzak olsunlar ‘’ demiştir. ( Buhari Libas 61-62 ) Bu hadisler ışığında İslam âlimleri erkeğin küpe takmasını ve kadınlara özgü giyimlerde ısrar etmesini harama yakın mekruh olarak saymışlardır.

Velhasılıkelam erkeklerin küpe takması caiz değil. Fakat kulak sizin kulağınız 😊😌

0|0
    0|0
    • 3ay

Buna karşılık herkesinde kabulüdür ki küpe bir ziynet eşyasıdır. Yeri geldiğinde süslenmek hem ihtiyaç, hem hak, hem de vecibedir. Tabi ki "Allah güzeldir, güzeli sever." (Müslim, İman, 147) fehvasınca fıtri ölçüler içinde kalmak şartıyla. Genel kanıya göre ve dünyanın değişkenliğini göz ardı ederek oluşmuş "küpe kadın takısıdır" düşüncesi kişiden kişiye göre değişebilir.

• 3ay

Herhangi bir inkar içerisinde değilim. Kulağımı deldirmeden önce bu söylediklerinizi araştırmamıştım öğrendiğim iyi oldu. Teşekkürler bilgilerinizi aktardığınız için.

• 3ay

Estağfirullah, bana da karışır gibi söylemek düşmezdi kusuruma bakmayın siz.

• Yakışan, takar.

0|0
    0|0
  • Ben sempatik buluyorum kimisine cok yakisiyor

0|0
    0|0
  • Ben beğeniyorum

0|0
    0|0
  • kötü bisey düsünmem

0|0
    0|0