Neden bazı cahiller tek Türk topluluğu osmanlıymış gibi davranıyor?

Az önce youtube videosuna denk geldim ve bir çok kişi osmanlıyı kadınlar saltanatı yıktı demiş. Bende bunun üzerine şunları dedim:

Şurda bu topluluğun yıkılmasında kadınları bahane edenler acaba hiç tarih okumuş mu? Acaba kanuni zamanından sonra kaç padişah düzgün sefere çıkmış? Zaten sürekli kardeş ve oğul katli yapan bir topluluk hayatı boyunca duramazdı ya. En çok kadınlara yazık sen o kadar cariyeyi doldur hareme tut biriyle evlen 5 6 çocuk diğerlerinden de aynı şekilde sonra birisi tahta çıksın hepsini katletsin. Anne yüreği artık ne kadar dayanabilir. Böyle bir toplumun tarihine sahip olduğum için utanıyorum bazen. Türkleşme kavramını yok etmiş alfabeyi mahvetmiş kadına değeri sıfırlamış bir tarih. Örneğin: Osmanlıda ilk oyu erkeklerin kullanıp, ilk nüfus sayımında erkeklerin sayılması gibi. Her tahta çıkan kardeş oğul katletsin ama kadınlar yapsın küçük çocukların tahta çıkmasını sorun etmişsiniz de öldürmekten büyük erkek kalmadı ee kim yönetecek o zaman? Gidip bunların dizisini yapana kadar doğduğunuz ilk toprakların dizisini filmini yapın. Bütün Türkleri bir araya toplayan Çini bile korkutup, ordu sistemizle herkesi kendine örnek bırak Metehan'ın dizisini yapın. Tarihte Türk kavramını resmileştirip kullanan, düşmanlarına dersler veren GÖKTÜRKLERİ anlatın. Gidinde önceki TÜRK devletlerinde kadının değerine bakın. O kadar güçlü devletler oldu onlarıda yeri geldi HATUNU (KARISI) yönetti. Karısı mı yıktı koca devleti? Neyse, her milleti ülkesine toplayıp 7 8 kadından çocuk yapıp (TABİ O ÇOCUK YAPTIKLARI KADINLARIN HEPSİ RUS SLAV RUM.. TÜRK KADINLARIYLA EVLENMEDİKLERİ İÇİN KOMİK YANİ) hepsini bir gece öldüren padişahların dizisini değil. Gidinde bir örnek arıyorsanız islamiyet öncesi KAĞANIN özelliklerine bakın. Kağan; ''Ölüm hariç her türlü cezayı veriridi'' Bide bunlar şeriat ülkesi. Ne dendi veda hutbesinde; ''Birbirinizin boynunu vurmayın!''

Sorum içinde cevaplarınızı bekliyorum. Seviyeli olun bu arada çomar değil ona göre yazın yazınızı lütfen.

0|1

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...