Arkadaşlar, rahatsız ediyorum ama bir yardımcı olur musunuz?

olay şöyle; eşimin babası 2 çocuğunada bir daire vermiş vakti zamanında.(tapuları kayınpederimin üzerine). Eşimde, evin içini tamir etmek için abisinden o yıllarda borç para almış 2 bin tl. Ve gel zaman git zaman eşim boşanmış. şu an benle evli ve biz başaka bir şehirde yaşıyoruz. Eşimin işi gereği.(Ben çalışmıyorum). Babası, eşime ait daireyi sattı bir arazi aldı. (Bu araziden bize herhangi bir gelir söz konusu değildir.) Kayın pederim, orasını ekti dikti derme çatma bir yapıda kondurdu yazları orada geçiriyorlar. Biz kirada oturuyoruz ve malum herkes kadar geçim sıkıntısı çekiyoruz. Şimdi eşimin abisi kalkmış, ben sana borç vermiştim çok sıkıntıdayım, bana paramı verir misin? demiş. Ben de dedim ki eşime, "canım o parayı senin olan bir şeye kullanmamışsın ki, gitsin babasından istesin."Tartıştık. "Sen benim ailem hakkında bir şey söyleyemezsin" diyerek evden çıktı gitti. Haksız mıyım Allahını seven yardımcı olabilecek olanınız var mı ne yapmalıyım? :,(

0|2
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• iyide bu adam abisinden almış parayı yaptırmış o evde oturmuş. abisinden borç diye mi almış evet. o keyfi için o evi yaptırmış mı yaptırmış. olay bitti borç onun borcu ödeyecek. abisi kardeşine verdi babasına mı borç verdi sanki. gereksiz müdahale etmişsin. öyle ya da böyle borç onun borcu ödemeli

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence haklısın ama sonuçta eşin borç para adı altında alıp yapmış ev tadilatini eğer kendisi bin lira abisi de bin lira koysaydi ortaya böyle bir durum olmazdı ama borç diye almış belki abisinin o ev için bir planı yoktu kardeşi para istedi diye zamanında borç olarak verdi o yüzden versin kurtulsun bence bir daha lafı da açılmasın kira da oturan birinden de iki bin lira birden istemek fazla hepsini birden mi ödeyecek

1|0
    0|0
    • 3ay

evet nakit 2 bin istemiş. Bizimkide borç harç bulup verecek gibi. Doğru dürüstte konuşamaık ki :(

Erkekler Ne Diyor 16

• İki kardeş arasına girdiğin icin haksizsin. Sana laf düşmez...

1|0
    0|0
  • Senin söylediğin çok normal ama eşin söyleyemediğinden sana yüklenmiş ve en sonunda da çareyi kaçıp gitmekte aramış ama gerçekler acıdır yüzleşmek ve hakkı haklıyı belirlemek gerek.

1|0
    0|0
    • 3ay

ilk benim düşündüğüm gibi yorum yapan sizsiniz? haksız olan o mu ben çok üzüntülüyüm evi terk etti sağlıklı düşünemiyorum şu an :(

• 3ay

bu kafayla da zor biraz ama iyi düşünmeye çalışacağım en azından deneyeceğim. Teşekkür ederim.

• 3ay

Umarım herşey istediğin gibi olur iyigeceler🌃

• sana bir tavsiyem var siz bir ailesiniz tamam ama onlarda ailesi kardesi babasi aralarına giripte sen kötü olma bence boşver en azndan dersin dardaydi yardımcı olduk sevaba girdik. kısacası araya giripte sen kötü olma fikrini söyle yarn öbür gün pişman olursa yüzüne vurursun

1|0
    0|0
    • 3ay

en iyisi Allaha havale etmek ve susmak diye düşünüyorum bende. 2 bin tl yüzünden huzurumuzu kaçırdım :(

• 3ay

aynen allah yardimcin olsun ne diyim

• Zoruna gitmiş sana patlamış. Bu ne kadar da haklı olsan da gelince durumu düzgün bir dille alttan alarak konuşabilirsin.

1|0
    0|0
  • biz yardımcı olalım olmasında enişte biraz ters davranmış çok karışmamak lazım evinizde huzurunuz olsun 2 bin tl nizde olmasın sizde zamanla onlardan uzaklaşmayı deneyin hayatınızda da 2 insan olmasın birşey olmaz

1|0
    0|0
  • Sende söz hakkına sahipsin ama yinede çok karışma sende kocan da çocuk gibi yani beraber konuşup karar vermeniz lazım...

1|0
    0|0
    • 3ay

eşime, bu parayı ödemede demedim ki? Sadece bana mantıksız gelen yanını söyledim.

• 3ay

Ödeyeceğim dedi. Eşimin fikrine sonsuz saygı.

• 3ay

En iyisi huzursuzluk olmasın

• aynı sorunlar bende de var ama bende bir erkek olarak yemişim parasını diyorum siz de öyle yapın kirada oturduk sayın ve bidaha da o kişilerle para alışverişi yapmayın mevzu para olunca kardeş kardeşi tanımıyor.

1|0
    0|0
  • şu an eşinin o parayı vermesi bence doğru değil

1|0
    0|0
    • 3ay

bence değil ama fikrimi söyedim diye karışamazsın dedi ve çıktı gitti evden :(

• 3ay

yanlış yapmış bence. sen sonuna kadar haklısın

• Borç borçtur ablası aldıysa vermek zorunda ne olursa olsun.
    İs babada bitiyor 😉

1|0
    0|0
  • dogru demıssın.. hem evde satılmıs..

1|0
    0|0
  • Eşinin abisi kayın pederinden istemesi gerekiyor. Sonuçta eşin kendi şahsına değil, kayınpederinin satarak arazi aldığı evin tadilatı için harcamış.

0|0
    1|1
    • 3ay

bende abin, babandan alsın parasını sanki senin malın dedim ama eşim kızdı işte. :(

• 3ay

teessüf ederim size yorumlarınıza dikkat etmediğiniz için.

• 3ay

Benim haklarımı savunan eşim olsaydı el üstünde tutardım. İnsanoğlu işte

• eşin haklı bence. sizde tek taraflı haklısınız.

1|0
    0|0
  • sen ne karısıyosun ya sanane adamın aklı çalışmıyomu okadar o düşünür bunları sen nasıl sıkıştırdıysan artık

0|0
    0|0
  • kocan bir ergen

0|0
    0|0
    • 3ay

ailesi çok önemlidir onun için. Ah ben niye karışıyorum ki? huzurumuzu kaçırdım durduk yerede. :(

• 3ay

senle evlendiyse onun ailesi artık sensin. bu düpedüz ergenlik

• Boşanma sebebi Kardesim HAKLISIN

0|0
    0|0
  • Karışma bekle bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Haksizsin ne olursa olsun esin kardesinden borc almis odemeli.

1|0
    0|0
    • 3ay

ama kendine harcamamışki babasını malı ve şu babası kullanıyor eşimde olan bir şey değil ki?

• 3ay

Geri odemeyecegini soyleseydi borc vermeyecekti belki kardesi?

• 3ay

sende haklısın. :(

• Sana düşmez bunun hesabı. İki kardeş arasında o.

0|0
    0|1
Yükleniyor...