Allah katında en üstün ırk biz olmamıza rağmen bizi neden sevmiyorsunuz?

(Şu üç sebepten dolayı Arabı sevin: Ben Arabım. Kur’an Arapçadır ve Cennet ehlinin lisanı da Arapçadır.) [Taberani, Hâkim, İbni Asakir, Abdürrazzak]

(Fakirleri sevin ve onlarla oturup kalkın. Arabı da kalbden sevin.) [Hâkim]

(Arabı ve onların bekasını da sevin. Çünkü onların bekası İslam’da nurdur. Son bulmaları ise İslam’da zulmettir.) [Ebuşşeyh]

(Arabı sevmek imandandır, buğz etmek küfürdür.) [İ. Neccâr]

(Arabı sevmek iman alameti, buğz ise münafıklık alametidir.) [Hâkim, Beyheki, Dare Kutni]

(Arab, yeryüzünde Allahü teâlânın nurudur. Onların yok olması zulmettir. Onlar yok olunca, nur gider, zulmet gelir.) [Hâkim]

(İnsanların iyisi Arap, Arabın iyisi Kureyş, Kureyş’in iyisi Beni Haşim’dir.) [Deylemi]

(Arabın hakkını tanımayan, ya münafık, veya veledi zina, yahut haram karışmıştır.) [Beyheki, İ. Adiy, El Baverdi]

(Arabın helak olması kıyamet alametidir.) [Tirmizi, Taberani]

Bana buğz eden dinden ayrılır. Araba buğz eden bana buğz etmiş olur.) [Tirmizi, Taberani, İ. Ahmed, Beyheki, Ebu Ya'la, Hâkim]

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Peygamber efendimiz (s. a. v)""Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü
    "Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi; kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahın da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadır."buyurmuslardir veda hutbesinde. Neyin kafasi?

3|1
    0|0
    • 3ay

Yazıcagım seyi yazmıssın. Gerek kalmadı yazmama 👏

En İyi Erkek Görüşü

• Iste Şu an neden islam bu halde oldugunun cok guzel aciklamasi bu yukarda yazilanlar. Dinden çıkarıyorlar mıs birde bak bak. Ortalik da ateistler kadini döv vur gebert diye niye gezindikleri belli oldu. isin en komik tarafi islami saptirtanlar namazinda niyazinda iyi amelleri olan insanlar 😃

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Allah katında hicbir irkin hicbir irktan ustunlugu yoktur. Peygamber Efendimiz bile "Arab'in Arab olmayandan ustunlugu yoktur" demistir. Sen ne sacmaliyorsun?

0|0
    0|0
  • Insanlar ancak takvada üstündür!
    "Arap olanın Arap olmayana, Arap olmayanın Arap olana bir üstünlüğü yoktur..." buyurmuş Peygamber Efendimiz. İslam dininde hiç bir ırkın diğerinden bir üstünlüğü yok, olamaz da! Milliyetçi olabilirsin ama dini karıştırma.

1|0
    0|0
  • Bu yalan hadislere ve ayetlere hangi kafayla inanıyorsunuz?

1|0
    0|0
  • Bir üstünlük söz konusu değil.

0|0
    0|0
  • boşver ordan en üstün irkmis ay gtum

0|0
    0|0
  • Neyin kafası bu? Üstünlük anca takvadadır. Ne araplar var. Konuşturmayın adamı şimdi. Soğutuyorsunuz böyle yaparak ya. Kendinizi bir şey mi sanıyorsunuz anlamıyorum. Hepimiz insanız. Hepimiz birbirimizi sevmeliyiz.

0|0
    0|0
  • Arap ı sevmemek değilde mesele. Severim genellemem. Ama arap ırkı asla üstün değildir. Dinimizde hiçbir ırk üstün değildir.

0|0
    0|0
  • Arabı sevmem araba severim joojee

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kuran Arapça değildir. Lütfen :S Vahiy yoluyla Peygamberimize ezberletilmiş ve oda sahabelerine ezberletmiştir. Yazıya geçildiğin de ise normal olarak Arapça geçmiştir. Kuranın orjinal dili Arapça değildir.

0|0
    0|0
  • burdan senin bir ateist olduğunu çıkardım. ve eminim. hiç boşuna arap rolü yapma. :/

0|0
    0|0
  • Çünkü yarattığı ırklar arasından birisine torpil geçen Allah'a inanmıyoruz. Öyle allah olmaz olsun.

0|0
    1|0
  • ustun irkmi daha ic islerinde istikrarsizsiniz kaldiki sozde ustun irkiniz dinkardesini kurtulus savasinda sirttan bicarlarmi boyle ustin irkmi olur mk

0|0
    0|0
  • Allah mı o ne yeniyor mu :D zeus antik yunana odin vikinglere torpil geçti neden sevmiyorsun panpa anlat dinliyorum :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...