Neden artık evelilikler uzun sürmüyor?

bunu soran ve saçma sapan teoriler üretenler: evliliklern uzun sürmemesinn tek nedeni kadınların eskisi gibi köle olmaması. erkeklerin tüm şerefsizlklerini çekiyordu kadnlar. aldatılıyordu erkek deyip geçiyordu, zaten ayrılsa toplum onu dul oldugu için pişman eder. ama şimdi gelişmiş kadınlar köle degl ve erkeklern yediği haltları affetmiyor. bunu o beyninze sokun.

Güncellemeler:
3ay millet şunu anlayın benim yazımdakı nokta 'eskiden neden ayrılıklarn bu kadar yaşanmamasnn' nedeni, 'şuan niye ayrılıklar yaşanıyor ' degl. ve eskiden kadınlardı erkeklere katlanan hep. o yüzden ayrılklar yaşanmıyordu. şu an hiç bir kadn şerfslk yapmıyor demedm

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Sizin dediğiniz de herkes için geçerli değil. Sadece sebeplerden biri.
    Her şeye kolay ulaşım, tatminsizlik, sonuç olarak en ufak kavgada ayrılmayı düşünme. Bir de üzerine saçmalık kategorisine dahi alınamayacak dizilerle büyümüş nesil...
    Anlatılan doğru mudur bilmem ama bir şey okumuştum; kırk yılı aşkın süredir evli olan bir çifte soruyorlar, nasıl bu kadar uzun süre evli kaldınız? Bizim zamanımızda bir şey bozulunca yenisi alınmazdı, tamir edilirdi diyorlar.
    Anlatabilmişimdir umarım...

1|0
    0|0
    • 3ay

haksız deglsn. bir sürü nedeni var. ama asıl nokta eskiden neden ayrılmıyorlardı? ve bunun sebebi çekenin hep kadın olmasaydı. diyorum ben de

• 3ay

amerikan dizileri degl olay. olay senin toplumunun ne kadar erkek üstünlükcü olması yüz yıllarca. kültürün nedeni her ne olursa olusun erkektir yapar mantığından uzaklaşıyor artk. ve bu iyi bişey.

• 3ay

www.kizlarsoruyor.com/.../q5043381-kadinlar-neden-eskisi-gibi-degil

Şu soruda daha aylar önce benzer düşüncemi belirten bir cevap vermiştim, üşenmezseniz okuyabilirsiniz.

Ayrıca, senin toplumun derken? Siz farklı bir toplumda mısınız? Ataerkil yapıya baktığımızda bu sadece Türk toplumu için geçerli değil de hadi neyse konu bu değil.
      Erkektir yapar mantığı için de sadece erkekleri suçlayamayız, yıllarca, bilinçaltının geliştiği dönemlerde annenin yanında durur çocuk. Babayı akşamdan akşama işten gelince görür. Eğer anne, evde kızına sürekli iş yaptırıp oğluna gelince aslansın sen, otur, biz hallederiz işleri diyorsa burada, bu yapının devam etmesinin en büyük sebebi annedir.
      Ekonomik özgürlük vs. sonradan görünen meseledir yalnızca.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• Sen olayı yanlış anlamışsın evliliklerin kısa sürmesinin sebebi sana göre kadınların gözünün açılması değil erkek ve kadının dinden uzaklaşması ama bunu anlayabikcegini pek sanmıyorum dostum kendini zorlama

0|1
    1|0
  • Genelleme yaparak erkwklerin serefsiz olduginu soylemissin. Ama bosanmalara en buyuk sebeplerden biri de serefsizlik yapan kadinlar. Gozleri surekli disarda hep baska erkekleri ornek gosteriyolar. Bosanma es olmasini bilmeyenlerin beceremeyenlerin isi. Serefsizlik yapma tabirini hic begenmedim

0|0
    0|0
  • Evliligin ne oldugunu bilmeden uygulamaya koyduklari icin surmuyor.

0|0
    0|0
  • Cinsiyet ayrımı yerine karekter saptaması yapsan daha iyi olmaz mı?

0|0
    0|0
  • iyimi oluyor yani öyle olunca :)

0|0
    0|0
    • 3ay

öyle derken?

• 3ay

arkadaşm geçişmişteki kadınlar bu gün hala kırsalda var. onların mantığında erkektir yapar gerçeği var. aldatılsalar da katlanırlar çocugun var gibi nedenler üretip. bu mu iyi

• 3ay

Mesele aldatılma meselesi değil, kadının gelişmesi güçlenmesiyle o konuyu çözemezsin zaten, aile çocuk farklı kavramlar, güçlü olanın keyfine bırakılmamalı bu hayatlar

• Kadınların yüzüne dır dır vır vır

0|0
    0|0
  • çünkü flört döneminde her şeyi yaptıkları için evliliğe bir şey kalmıyor

0|0
    0|0
  • Boşanıp aşağıdan grlenleri eğitiyolar haklısın büyük erdem

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Çünkü en ufak kavgada hemen ayrilmak istiyorlar sabir nedir bilmiyorlar.

0|0
    0|0
  • tahammül yok birbirine karşı

0|0
    0|0
  • Artık kimse katlanmiyor eziyete yokluğa

0|0
    0|0
Yükleniyor...