Allahın varlığı hakkında neden şüpheye düşülür?

Rabbimin varlığı hakkında şupheye düşen inancını kaybetmek üzere olan birinin ısrarla namaz kılması hemde hiçbir vaktini kaçırmadan normal mi bir insan neden böyle olur? şeytan işi mi vesvese mi korku mu peki ya Allah hakkında şupheye düşen biri ondan korkar mı?

1|0
8|2

En İyi Erkek Görüşü

• O şüphe vesvese değil, içindeki sorgulama isteğidir ama sonsuz merhamet sahibinin sonsuz azabıyla korkutulduğun için sorgulamaktan da korkuyorsun
    Ben bir cesaret gösterip sorguladım ve doğru yolu buldum

0|0
    0|0
    • 3ay

Beni biraz aydınlatır mısınız nasıl doğru yolu buldunuz beyi nasıl sorguladınız

• 3ay

Sümer kökenli dinleri (Hristiyanlık, Yahudilik, İslam, Paganlık vs.) araştırdım ve ateist oldum.
      Eskiden dindardım, kuran kurslarında okudum, imam hatip bitirdim.
      Ama sonra insan sorgulama isteği duyuyor, sen tabi büyük ihtimal hakaret edip karşı çıkacaksın ama gerçekler bunlar, bir insanı kandırmak kandırıldığına ikna etmekten daha zordur.
      İlk insanlar yaklaşık 200.000 yıldır var
      İlk çok tanrılı din 7000 yıldır..
      İlk tek tanrılı din 4000 yıldır var

scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/.../...84562516_n.jpg

En İyi Kız Görüşü

• Normal bende öyleyim. Kimsenin yaşamasını istemediğim şeyler yaşadım ve hala yaşamaktayım. İçimden Allahla kavga ediyorum. Ama hala İslama uygun yaşıyorum. Bu bir çeşit aptallık gibi. Ama Allah kendinden başka kimseye yer vermedi hayatımda şimdi de maddiyatla açlıkla imtihan ediyor. Bir sonraki ağır süründüren bir hastalık olacak sanki.. Ölsem de ona sorsam neden diye. Bak ben sen istediğiysen yaptım. Yapma dediklerini yapmadım. Geldim yanına nedendi bunca şey diye soracağım. Neden bir tane bile tutunacak şefkatli bir el vermedin hayatıma. Bari annem olsaydı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Bak aklı var ve ben neden düşünmeyeyim diyor bunu düşündüğü için dinden tamamen kopacak değil umarım doğru yolu bulur bunda sizin yardimlariniz önemli anlatin yani bilen birisi anlatirsa daha etkili olur

0|0
    0|0
    • 3ay

Bence büyük Bir imtihan bunumarım yanlış yola sapmadan geçerim bu imtihanı

• 3ay

İnşallah

Kızlar Ne Diyor 7

• Şüphenin sebebi uzun bir zman imtihandaysan fazla olur

0|0
    0|0
    • 3ay

Nasıl yNi uzun bir zaman imtihandaysan

• 3ay

Yani diyorum âcaba sürekli sıkıntili. bir . sürecten mi. Gectin

• Neden korkayim. Düşünme kabiliyeti vermiş, düşünürüm, sorgularım.

0|0
    0|0
  • Vesvese.

0|0
    0|0
  • İmanı zayifsa suphelenir

0|0
    0|0
  • İmanın zayifliyordur bol bol dua et

0|0
    0|1
    • 3ay

Ediyorum tabiki fakat ya eşimi alırsa diyorum peki ya bebeğimi beni böyle birseler ile sınarsa peki ya o zaman isyana duşersem inancımı tamamen kaybedersem sonum ne olur?😞

• Kişi, dinlerin tamamen insan uydurması olduğu ve dünyanın bir sınav yeri olduğu fikrinin tamamen saçma olduğunu yavaş yavaş anladığı için şüpheye düşer.

0|1
    0|0
  • Genelde kemalistler şüpheye düşüyor. Allah (C. C) doğru yola iletsin

0|0
    0|1
Yükleniyor...