Sokak düğünleri artık yasak! Bu konuda düşünceleriniz neler?

"Sokak düğünü yapmak yasaklandı Gaziantep'te, 20 Ağustos günü sokakta yapılan kına gecesine yönelik yapılan ve 56 kişinin yaşamını yitirdiği canlı bomba saldırısının ardından İçişleri Bakanlığı kararıyla sokaklarda yapılacak düğün, nişan ve kına gecesi etkinlikleri yasaklandı." (Sözcü Gazetesi 02/09/2017 tarihli haberi) http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/canli-bomba-saldirisinin-ardindan-sokak-dugunlerine-yasak-1374725/ http://www.kizlarsoruyor.com/toplum-sosyal-iliskiler/a74279-sokak-dugunlerinde-deli-gomlegi-ile-dolasmamak-icin-gerekcelerimiz-var

0|0
21|3

En İyi Kız Görüşü

• Gaziantep olayının tabiki hiç yaşanmamasını isterdim ama şu sokak düğünleri yasağına çok sevindim. Çok saçmaydı zaten. Yasak için böyle bir olaya gerek bile duyulmamalıydı.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bence çoktan olmalıydı. Saldırıdan önce hatta. Nedeni iste bunun için düğün salonları var gidin orada yapın. Bebeği olan insanlar, hastası olanlar ya da acısı olanlar filan sizi çekmek zorundalar mı, sesinizi filan..

0|1
    0|0
    • 3ay

Çok net bir açıklama. Hem fikir olduğumuzu gösteren yazımı okumuş olmalısınız.

• 3ay

Şu an okudum. Burada yazdığım üzere paralel düşünüyorum sizinle..

Kızlar Ne Diyor 20

• düğün saçma zaten keşke her yerde yasaklansa milleti eğlendir bir dünya para harca sonra maddi krizden boşan boşanırsın tabi siz

0|1
    0|0
  • Ben sevmiyorum ama bu cozum degil avmlerde kapansin mesela havaalanlari yasaklansin.. sen teroru kurutmazsan boyle is yurur mu

0|1
    0|0
    • 3ay

terörle mücadele konusunda şüphesiz çok haklısınız. ama konumuz sokak düğünleri.

• İsabet olmuş.

0|1
    0|0
  • doğru bir karar olmuş

0|1
    0|0
  • İstanbuldayım sokakta kına, askere uğurlama eğlenceleri oluyor. Yasaklanmalı bilemedim. Daha tedbirli olunabilir. Zaten bu tarz eğlenceleri yapabilmek için karakoldan izin almak gerekiyor. Öyle genede kafana göre yapamıyorsun.

0|0
    0|0
  • Bu duruma getirenler utansın

0|1
    0|0
  • Ben hıc rastlamadım ama arkadasm cok sevındgını soyluyor

0|1
    0|0
  • Olmasi gereken bu. Iyi bir karar olmus

0|1
    0|0
  • Bencede olmamalı

0|1
    0|0
  • Bence de yasaklanması daha iyi

0|2
    0|0
  • Yasaklansın bencede

0|1
    0|0
  • Bence doğru bir karar çok gürültü yapıyor

0|1
    0|0
  • Yasaklansın bence de düğünün olduğu çevredeki evlerden sesten rahatsız olan çok kişi oluyor

0|1
    0|0
  • neden mis yasaklansin ALLAH ben nispet yapacam 😂😂

0|1
    0|0
  • Dünyanın en mükemmel kararı olmuş !!!

0|1
    0|0
  • saçma
    oldu evden çıkmayalım
    hayatımızı üç beş gerizekalının attığı bomba mı yönetecek
    nasıl bir yobaz zihniyettir bu.
    kötü şeyler oluyor diye masum insanların özgürlüklerini kısıtlamak
    saçmalık

0|0
    1|0
  • daha iyi olmuş

0|1
    0|0
  • aslında sokak düğünleri hoş davul zurna sesi çok ğüzel

0|0
    0|1
    • 3ay

ayrıca neden sözcünün haberini paylaştın o kadar gazete varken

• büyük şehirlerde zaten yasak olan bişey tüm şehirlerdede yasaklanmalı.

0|1
    0|0
    • 3ay

Büyük şehirlerde yasağa uyan var mı acaba?
      Hayır efendim. Hiçbir yerde yasak falan değil. Ben Ankara'nın göbeğinde şahit oldum.
      İnşallah haber doğrudur.

• 3ay

istanbuldayım ve asla sokakta düğün olmuyor

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 2

• İyi oldu bence

0|1
    0|0
  • iyi olmuş

0|1
    0|0
Yükleniyor...