Ne büyük onur ne büyük gurur dimi?

522 den başlayarak 1923 e kadar tarihin her döneminde her yüzyılda yüce şanlı Türk İmparatorlukları kurulan Kağanlıklar İmparatorluklar hiç devletsiz kalmamışız şimdi ise Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC ayrıca Türki Cumhuriyetler : Kazakistan Kırgızistan Özbekistan Türkmenistan Azerbaycan her ne kadar Sovyetler Birliği nin etkisi olsada hala bugüne kadar özünü unutmayan soydaşlarımız halen Rus topraklarda bulunan Türk halkları Nogaylar Gagavuzlar Altaylar ve diğerleri Türklüğünüzle övünüyor musunuz?

• Ne Mutlu Türküm
    80% (12)79% (11)79% (23)Oy Ver
  • Hayır övünmüyorum Türklüğümle keşke başka devlete ait olsaydım
    20% (3)21% (3)21% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• B şıkkını işaretleyenler bari Türkiyede yaşamadıklarını düşünüyorum. Yoksa yani bu ne şerfsizlik bu ne gurursuzluk. Soysuzlar.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Gizli yazıyorum çünkü bazıları milliyetçilik duyguları aklının önüne geçebilir diye.
    Aslında Türk olduğum için gururluyum elbet ama tabi B seçeneğini seçtim.
    Çünkü toplumumuz çok cahilce hareket ediyor.
    Türk olduğum için dediğim gibi şikayetçi değilim, tarihinden dolayı gururda duyarım, lakin tekrar bir seçim şansı olsaydı Fransa, Norveç veya Amerika'yı seçerdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• A şıkkı

0|0
    0|0
  • Gurur duymayan soysuzlar da varmış -_-

0|0
    0|1
    • 3ay

Onların kim olduğu belli

• Anlamıyorum 2. ye oy verenleri? Sanki başka devletler bizden iyi mi. orda herşey toz pembe mi?

0|0
    0|1
    • 3ay

Kim olduğu belli onların

Erkekler Ne Diyor 4

• Neden Türk tarihini M. S 522 ile başlatıyoruz? 522 522'den önce yaşamış Alper Tunga, Tomris Kağan, Teoman, Metehan, Attila gibi büyük Türkk kağanları ve bunşarın yönettiği devletler veya imparatorluklar nolacak? Türklüğümle sonuna kadar övünüyprum fakat Türk tarihini 522 yılında başlatacak kadar cahil değilim. Lan 522 yılı Türklerle ne alaka? Türk tarihi Kimmerler'in Orta Asya'dan Kırım'a M. Ö 1400 yılında göçmesiyle başlar.

0|1
    0|2
    • 3ay

Göktürk Kağanlığı GökTÜRK
      KURUCUSU KÜL TİGİN BİLGE KAĞAN
      BAŞKENTİ ÖTİGEN
      Din TANGRİSM
      YASAMA ORGANI TÜRK TOYU
      Dil TÜRKÇE
      "Türk" adıyla kurulmuş ilk ve Türk adını resmi devlet ismi şekliyle kullanan ilk Türk devletidir.[8][9] Devletin kurucusu ve ilk önderi Bumin Kağan'dır

• 3ay

Benim için Türk tarihi ne Göktürklerle ne de Büyük Hun Devletiyle başlar. Benim için Türk tarihi Kimmer Türkleri'nin Orta Asya'dan Kırım'a M. Ö 1400'lü yıllarda göç etmesiyle başlar. O zaman Göktürk Devleti'nden önce kurulmuş Kimmer, İskit, Saka, Büyük Hun, Avrupa Hun İmparatorluğu gibi devletleri imparatorlukları ne yapacağız, bu devletlerin yukarıda söylediğim Alper Tunga, Metehan ve Attila gibi büyük liderlerini ne yapacağız, görmezden mi geleceğiz? Göktürkler havadan buhar olup gelerek mi kuruldu? Göktürk kağanlarının soyları Büyük Hun Devleti'nin kağanları Metehan'a dayanıyor. Göktürk Devleti ilk Türk devleti değildir. Türk ismiyle kurulan ilk devlettir. Aradaki farkı anlayabiliyor musun benim bilgisiz kandaşım?

• Dünya tarihinin en köklü ırkı TÜRKLERDİR. Böylesine bir ırkın insanı olmak kimi etmez ki sarhoş !

0|0
    0|0
    • 3ay

1 dislike kim sence?

• 3ay

Kıymet bilmeyen yabancılara özenen birisidir. Sorgulamaya gerek bile yok. Herkes Türklüğü omuzlayamaz.

• Ya hepsin ya hiç ya Türk'sin ya arkadaşım !

0|0
    0|0
  • Gurur duyulacak ne bilimsel bir araştırması, ne demokrasiye öncülüğü, ne dünya barışına katkısı varken, ödül alan nobeli yazarını bile itibarsızlaştırmaya çalıştırırken, aman diyene kılıç kalkmaz diyip daha paraşütte havada aman bile dileyemeyen insanı öldürürken, bir tek devletleşme ve savaşçılığı ile övünmek ne kutlu şey değil mi?

0|1
    0|1
    • 3ay

Demokrasiye öncü o kadar parti var kim seçilse o gelir
      Özgürlük var içki icebiliyorsun kimse sana neden iciyosun demiyor
      Namaz kılabiliyorsun kimse sana neden kılıyorsun demiyor
      Sevgilinle sokakta dolaşabiliyorsun kimse sana neden dolaşıyorsun demiyor
      Ateist olabilirsin kimse seni neden ateistsin diye oidurmuyor
      EE sende gidip Ermenilere soykırım yapıldı dersen bu ülkenin ekmeğini yiyip bu ülkede işin yok her doğan çocuğuna Ağrı dağını düşman toprağı olarak gosterip aslında bizi katleden cetelesen devlete başkaldıran Ermeni leri savunmamı bekleyemezsin öyle degilmi

• 3ay

Ülkenin bugünkü duruma getirenler belli hainler yüzyıllardır varız diyolar tarihde bir devleti yok o getirenlerin bilimsel derken piri reis in dünya haritası sadece bir örnek dunya barışına katkısı ortada bak osmanlı zamanında ortadoğu ya bir de simdi bak yine bak osmanlı zamanında balkanlara bir de 1990 ların başında bak hangi ırkdansın bilmiom ama ırkının tarihi olmadıgı belli devleti olmadığı gibi barış mış sen önce aç tarihi oku İspanya dan İrlanda ya kadar yardım gönderen kimdi osmanlıydı tabiki şimdi sus RUS

• 3ay

tamam sensin sen :D

Yükleniyor...