Yeni okulumda insanlarla nasıl kaynaşabilirim?

Ben yatay geçişle başka bir üniversiteye geçtim. Yeni okulumda insanlarla nasıl kaynaşacağımı bilmiyorum. Çocukluğumda yaşadığım şeylerden dolayı özgüven eksikliği yaşıyorum. Bu yüzden sıkıntı çekiyorum yeni girdiğim ortamlarda. Lütfen yardım edin neler yapabilirim bu sıkıntılarımın üstesinden gelmek için? Önerilerinizi bekliyorum..

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• İlk 1 ay zaten samimi olamazsn. Ortak verilen odevler elbet olacaktr ya da sınıfa girdgn de insanlara günaydın diyebilrsn

0|1
    0|0
    • 3ay

Söylediklerini dikkate alacağım teşekkür ederim

En İyi Erkek Görüşü

• Kardesim ozguvenszlik, cekingenlik bendede vardi. Bir kac defa psikiyatriye gittim yenememistim. En son gittigim psikiyatri cekingenligin duygularin ne yogunlukta hissedildigi veya belkide hic hissedilmedigiyle ilgili olabilcegini soyledi. Tabi bunu tespit edebilmek icin bana sordugu soruyu sanada sorcam simdi. Senin çocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya sevgili olarak bir anlikta olsa ' bu kisiyi seviyorum' diye dusundugun yani 'sevdigin' oldu mu? Yanliz platonik veya sevgiliye 'hoslantiyi' sormuyor.'Sevdigin' yani hoslantidan yogun bir duygu, aşka yakin olan duygu hic oldu mu ya da hic olmadi mi? Bunu cok iyi duşun kardesim, eger yanliş cevaplarsan cekingenligin konusunda nasil yokedebilecegine dair vercegim tavsiyeler işe yaramaz. Sevdiysen ayri sekilde, sadece hoslanti olduysa ayri sekilde cozum yollari var cekingenligin

0|1
    0|0
    • 3ay

Kardeşim şimdi kısaca yaşantımı ve sorduğun soruyu şöyle açıklayayım sana: Çocukluğum 8 kişilik bir ailede geçti ve sevgisiz bir çocukluk hayatı geçirdim. Başımın okşanmadığı söylediklerimin dikkate alınmadığı ve kendimi değersiz hissettiğim bir çocukluğum vardı. Ben özgüven eksiliği yaşamamın en büyük sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında senin sorduğun soruya gelecek olursam 10. sınıftayken dediğin gibi birisi oldu ve hoşlantının çok ötesindeydi. Karşılık göremediğim bir aşk yaşamıştım hoşlantının ötesinde olduğunu da söyle anlatabilirim sana 1 günlüğüne birlikte vakit geçirebilmemiz için canımı bile verirdim. Bu da çekingenliğim üzerinde başka bir etkendi. Özgüven konusunda ciddi sorunlarım vardı bunları egzersizlerle büyük ölçüde azalttım ama insanlarla kaynaşma konusunda hala sıkıntılar yaşıyorum. Öncelikle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim. Şu anda anlattıklarımı göze alacak olursan bana neler önerebilirsin ve sen nasıl gelmiştin bu sorunun üstesinden?

• 3ay

Dediklerini harfi harfine uygulayacağım kardeşim. Senin gibilerini gördüğüm zaman dünyada gerçekten iyi insanlar da varmış diyorum. Değerli zamanını bana ayırdığın için teşekkür ederim :)

• 3ay

Rica ederim kardesim

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

• Eskiden benim de ciddi özgüven problemlerim vardı, İlkokul ve lisemin ilk yıllarında iki kelimeyi bir araya getiremezdim. Artık şansıma mı denk geldi desem ünide etrafımda benim gibi özgüven eksikliği olan insanları görünce cesaret buldum ve saçmalasam bile konuşmaktan hiç kendimi çekmedim. İlk selamlaşmalarla başladın mı gerisi yavaş yavaş geliyor zaten yerine;)

0|1
    0|0
    • 3ay

Tamam selamlaşmalarla başlayayım o zaman :)

• 3ay

Doğru söylüyorsun çok kitap okuyorum ama dediğin gibi özgüven açısından pek faydası olmuyor sadece dünyaya bakış açısını değiştiriyor insanın. Teşekkür ederim tavsiyelerin için :)

• 3ay

Rica ederim kardeşim bir zahmet boş geçmeyip +1 basarsan makbule geçersin :P

Yükleniyor...