Bugün dünya barış günü.. ✌️✌️Barış'ın kardeşliğin şehri Benim şehrim Mardin'dir... Mardini ne kadar biliyorsunuz?

Mardin.. Kürt Türk Arap Süryanilerin yan yama kolkola kardeşçe insanca yaşadığı kadim şehir.. Mardin'i görmeyen bakar ama göremez, Dinler ama duyamazmış.. Gecesi seyranlık gündüz gerdanlık insanı cesaretiyle nam salmış Cömertliğiyle Şan yapmış kardeşliğiyle tüm dünyaya asırlardır barışı öğretmiş, kardeşliği yaşatmış. Bizde misafir baştacıdır aç kalırız, aç bırakmayız. Aile bağlarımız çok derindir. Ailelerimiz kalabalıktır. Bizde çocuk berekettir.. Bizde saygı esastır. Yalan günahtır. Bizde söz Namustur. Namus herşeydir... Bu topraklarda insanlar namusu şerefi için yaşar namusu şerefi için ölür... Bu topraklarda korku yoktur söz konusu namussa gerekirse kafaya sıkar Mardinli.. Biran bile tereddüt etmeden.. Bizim Türkümüz kardeşliktir. bu topraklarda türkü kardeşliği vardır var olacaktır. Türkçe, Kurdî, Arabi... Hepsi bizim dilimizdir.. Bizim halkımız.. Mardin evlerinin damlarında eşsiz Mezopotamya manzarasını izleriz. Yazları Damda uyuruz yıldızlardır bizim tavanımız. geceleri Suriye'nin ışıkları gözükür. Bu damlarda Mardin güvercini uçururuz özgürlüğe doğru...

"En şanslı çocuklar bu damlarda büyüdüler.." Murathan Mungan (kendiside Mardin'de büyümüştür.)

Bize Özgürlük ne diye sorarsanız?
Biz özgürlüğü dağlarda yaşayanlardanız..
Bize söz ne diye soranlardansanız?
Biz sözümüzün arkasında dağ gibi duranlardanız..
Bize Namus ne diye sorarsanız?
Biz uğrunda Adam vuranlardanız..
Bize aşk ne diye sorarsanız?
Biz aşk şarabı içenlerdeniz..
Bize Mardin ne diye sorarsanız?
Mardin bizim şehrimiz.
Bizim şehrimiz dört bir yanı dağdır.
Zemini kayalıktır,
İklimi serttir,
İnsanı merttir, erkektir.
Kötü tanıtmış o da felektir,
Feleğin çarkını bozanlardanız...

Bugün dünya barış günü.. ✌️✌️Barış'ın kardeşliğin şehri Benim şehrim Mardin'dir... Mardini ne kadar biliyorsunuz?

Güncellemeler:
3ay Özledim... 🙁

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Askerlerimize pusu kurup şehit düşürmeleri geliyor aklıma.

2|5
    2|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Çok güzel elline emeğine saglik

1|0
    0|0
  • Rusların zafer işaretiyle barış?
    Hımm ilginçmiş :D
    Yaşasın TÜRK IRKÇILIĞI ! :D

1|3
    0|0
  • Mardin şenyurtta askerlik yaptım köylüler karakolu taşladı o kadar biliyom mardini. Bide şey var izinden geliyorum ilk defa otobüse bincem neyse bindim otobüse para vercek yer arıyom şöfürün yanında kutu yok ortalara bakıyom orda para alcak kimse yok ulan kartlımı acaba dedim sonra düşündüm ankaraya kart geleli ne kadar oldu burda kartın ne işi var dedim millete soracam hepsi kürtçe konuşuyo tam o esnada arkadan bir adam çıka geldi sağ vepten 20lik 10luk sol cepten 1 lira arka cepten 50 kruş çıkarttarak geliyo dedim adamlar seyyar muavin yapmışlar helal olsun adama dedim ne kadar öyle bişi dediki hiç bişi anlamadım ama para istiyo onu anladım çıkardım verdim 5 lira bayanpara vermişti geri çok ucuzdu bir tur daha atasım geldi :)

0|0
    0|0
    • 3ay

Şenyurt yanı derbesiye tam sınırdadır orası

• 3ay

Aynen şenyut diye geçiyorduda biz suriye diyoduk çünkü suriyenin köyleri türkiyeden daha yakındı 😂

• 3ay

Kürtçe adı derbesiye zaten kızıştırır bağlı orası

• TURKIYE CUMHURIYETI nin guzel bir sehri oldugunu biliyorum

2|1
    0|0
  • Evet5 dünya barış günü ama savaş herkesle yapılır, barış ise onurlu insanlarla

0|0
    0|0
  • Nusaybini bilirim. Leşleri birbir yola dizdiğimiz. Şanlı TÜRK ordusunun yazdığı destanları biliriz

0|1
    0|0
    • 3ay

Leş dedim de aklıma pkk sempatizanlarının bir bir geberip onların da leş olacağı günlerin yakınlığı geldi.

• Zayiflamanin koleyi var

0|0
    0|0
  • O zaman git Mardin de yaşa. Ne işin var başka yerde?

1|0
    0|0
  • Bir bka benzemiyor
    Bu site de hala senin gibi pkk yanlisini burda tutuyor ya tukureyim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...